środa, 25 lipca 2018

"Trust Again" - Mona Kasten.
Oboje skrywają sekrety. Oboje siebie pragną.


„ – Możemy jeszcze godzinami rozmawiać o naszych błędach. Albo przejdziemy nad nimi do porządku dziennego i od tej chwili będziemy robić wszystko jak należy. – Zagryzłam dolną wargę. – Więc proszę, jeszcze raz zapytaj mnie, czy się z tobą umówię, żebym mogła wreszcie udzielić ci prawidłowej odpowiedzi.”

Drugi tom serii, nowi bohaterowie, studenckie życie w tle i miłość czająca się tuż za rogiem. Nadchodzi „Trust Again” Mony Kasten, powieść, w której autorka obiera sobie za cel przyjaźń przeradzającą się w coś głębszego. Nie znajdziecie więc tutaj ani relacji hate-love, ani mrocznego bad boya. Co zatem skrywa całkiem zgrabnie zaprojektowana okładka? Wszystkich wielbicieli pozytywnie romantycznych historii o podrygach uczuć młodych dorosłych zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Spencer nie kryje się z tym, że chętnie zaprosiłby Dawn na randkę. Dziewczyna dobrze go zna, lubi, a nawet czuje ten dreszcz ekscytacji, kiedy pojawia się tuż obok niej. Dlaczego zatem nie dopuszcza do siebie myśli wejścia w nowy związek? Ponieważ sparzyła się na starym i postanowiła, że przez najbliższy czas nie da się omotać żadnemu facetowi. Przeszłość za bardzo bolała.

Sęk w tym, że Spencer bywa wytrwały, a Dawn zauważa, że potrafi być o niego zazdrosna. Czy kiedy oboje odkryją wzajemne trudne sekrety minionych lat, będą stanowili dla siebie oparcie? Czy w końcu zrozumieją, że mogą sobie zaufać?

DUET TEGO TOMU
W pierwszym tomie serii autorka zapoznała czytelników z gburowatym Kadenem, który nie od razu wszystkim przypadł do gustu. Teraz postawiła na kontrast i pozwoliła wejść w światło reflektorów przewijającemu się po drugim planie „Begin Again” Spencerowi, który w tej części, u boku Dawn gra pierwsze skrzypce. Chłopak jest przyjacielski, pomocny, umie się zabawić, ale i zadbać o swoją partnerkę. To taki typ, który potrafi adorować, budować pozytywną atmosferę unikając bycia ciepłą kluchą. Zdecydowanie go polubiłam, choć przyznam, że na co dzień w książkach to mroczne typy budzą we mnie większe emocje. Spencer niesie ze sobą jednak pewną tajemnicę dotyczącą członka rodziny, o którym nie chce mówić. To zdecydowanie również zaważyło na jego atrakcyjności, bo przecież kiedy wszystko od razu zostaje podane na tacy, robi się nudno. Dawn z kolei… budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony nic do niej nie mam, z drugiej niektóre z jej zachowań uważam naprawdę za lekko naciągane. Ostatecznie, poznawszy całą sytuację, starałam się ją zrozumieć. Niemniej jednak i tak momentami naprawdę irytowała mnie swoim zachowaniem względem Spencera.

NIEORYGINALNA, CZYLI SŁOWO NA TEMAT AKCJI
Podobnie jak to było w przypadku pierwszego tomu, tym razem autorka również nie sypnęła powalającą świeżością pomysłu. Mamy młodych ludzi, trudną przeszłość i dość przewidywalny przebieg akcji. Dopracowane dialogi i rozbudowane tło, dzięki któremu fabuła  nie skupia się wyłącznie na niegasnących uczuciowych wątpliwościach i nieudanych podbojach miłosnych sprawiają, że całość czyta się zaskakująco dobrze. Kolejny raz autorka daje dowód na to, że nawet na bazie schematycznej historii można zbudować coś trafionego.

WĄTKI POBOCZNE
Jak już wspomniałam, „Trust Again” to powieść o miłości, ale nie jedna z tych, w której bohaterowie pospiesznie lądują razem w łóżku, a potem przeżywają już tylko pikantne ochy i achy. Tutaj wszystko rodzi się etapowo, pośród rozlicznych „za i przeciw” czy poprzeplatanych wątków pobocznych. Owszem, jest namiętnie, w szczególności w drugiej połowie, niemniej jednak autorka wyraźnie akcentuje także inne tematy, nieraz stanowiące długie przerywniki w relacjach pomiędzy głównymi bohaterami. Są Allie i Kaden z poprzedniego tomu, jest współlokatorka nimfomanka, owiana zmową milczenia Olivia, są pisane w tajemnicy opowiadania erotyczne czy bardzo zamożni rodzice głównego bohatera, który dziwnie zachowuje się przebywając w ich towarzystwie. W biegnącej dość leniwym rytmem powieści coś jednak się dzieje.


PODSUMOWANIE
„Trust Again” to przewidywalna, ale przyjemna historia z bohaterem potrafiącym poruszyć serce bez zbędnego zarzucania stron wiecznymi wybuchami namiętności. Są wątki poboczne, dobry styl autorki i jest też postać Dawn, za zachowanie której ta część dostanie ode mnie (w porównaniu z poprzedniczką) minusa. Ze względu na akademickie tło, język postaci oraz ich nie zawsze rozsądne decyzje, książkę raczej sugerowałabym faktycznie młodym czytelniczkom. Szukacie powieści o ewoluującej przyjaźni z czarującym chłopakiem na przedzie? Wiecie czego szukać.

wydawnictwo: Jaguar
kategoria: New Adult
ilość stron: 344
data wydania: czerwiec 2018

Seria: Begin Again // Trust Again // Feel Again

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar.

9 komentarzy:

 1. Muszę jeszcze nadrobić pierwszy tom. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak będzie lepiej. Pomimo tego, że druga część może funkcjonować jako samodzielna historia, w tle przewijają się losy bohaterów z pierwszego tomu, więc mimo wszystko lepiej zacząć od początku.

   Usuń
 2. Bardzo fajna seria. Oba tomy przypadły mi do gustu i chętnie poznam trzeci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tak samo :) Jestem bardzo ciekawa losów współlokatorki Dawn.

   Usuń
 3. Pierwszy tom był dla mnie bardzo przeciętny więc na siłę kontynuacji szukać nie będę. Ale nie mówię nie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja drugi oceniłam o pół punktu niżej niż pierwszy, więc skoro jedynkę oceniłaś na przeciętną, z tą będzie podobnie.

   Usuń
 4. Takie lżejsze i bardziej przewidywalne książki też się przydają. Nie czytałam tylko jeszcze pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Druga część może funkcjonować jako samodzielna historia, więc obeszłoby się bez jedynki, ale w tle przewijają się losy bohaterów z pierwszego tomu, więc mimo wszystko lepiej zacząć od początku.

   Usuń
 5. Do pierwszego tomu mnie przekonałaś, tutaj podobnie, mimo schematyczności chciałabym poznać tę historię

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...