niedziela, 1 lipca 2018

Saga braci Steelów. Tom 1. "Pożądanie" - Helen Hardt.
Na sielskim ranczu kryją się tajemnice.


„Biorę to, co inni chcą mi ofiarować. I nie daję nic w zamian. To nie w moim stylu.”

Bywają takie książki, które tytułem czy okładką potrafią wyprowadzić czytelnika w pole. Sugerują jedno, oferują drugie, a takie niespodzianki bywają niewygodne. Tymczasem dziś sięgnęłam po powieść autorstwa Helen Hardt o wymownej i budzącej jednotorowe skojarzenia nazwie „Pożądanie”. Erotyk? Tym razem nie było niespodzianek. Autorka, jak na tytuł przystało, podsuwa pod nos historię z mocną dawką fizycznej miłości na czele. Wszystkich tych, którzy gorących romansów nie mają jeszcze dość, zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Czy można przeżyć większe upokorzenie, aniżeli to, którego doświadczyła Jade Roberts? Pozostawiona przy ślubnym ołtarzu musi ułożyć swoją przyszłość na nowo. Zamierza jednak zacząć od wyciszenia u boku ukochanej przyjaciółki, która zaprasza ją na swoje ranczo u podnóża Gór Skalistych.

To właśnie tam poznaje Talona Steela, brata serdecznej znajomej, którego dotąd nie miała okazji spotkać. Mężczyzna powrócił do domu po męczącej wojnie w Iraku, przywlekając ze sobą bagaż trudnych wspomnień. Próbując zacząć normalnie funkcjonować, w środku wydaje się jednak martwy. Czy Jade okaże się tą, która przywróci go do życia?

Pomiędzy Talonem i dziewczyną rodzi się wyrazista i kusząca chemia. Do czego doprowadzi?

SPOKOJNE OBRZEŻA
Zaczyna się bardzo ciekawie, zdecydowanie w moich klimatach. Szukająca pocieszenia kobieta wpada na zamkniętego w sobie weterana, który nocą, zamiast spać, wpatruje się w szklankę z wodą. W tle nie tłoczne miasto, pogrążone w nieustannym wyścigu szczurów, a sielska atmosfera, ranczo, winnice. Przez moment miałam skojarzenia z pewną książką mojej ulubionej Mii Sheridan, ale trochę się zapędziłam, bo Helen Hardt to jednak zupełnie inny poziom.

NIEDOSZŁA PANNA MŁODA vs CZŁOWIEK Z TAJEMNICĄ
Główna bohaterka to przyszła prawniczka, zestresowana ze względu na przebyte upokorzenie oraz wyczekiwane wyniki egzaminów. Raczej otwarta na nowe znajomości, dociekliwa, balansująca na granicy wiarygodności, a papierowości. Być może dlatego nie do końca potrafiłam się z nią zaprzyjaźnić. Talon z kolei to człowiek zagadka, zdystansowany, powściągliwy w słowach, choć dominujący w tych sytuacjach, kiedy czegoś chce. Bliscy mają na jego temat wyrobione własne zdanie, to dobry chłopak, ale mający swój specyficzny styl bycia. Przecież był w Iraku. Ale, nie wszyscy wiedzą, że nie tylko wojna odcisnęła piętno na jego psychice. Najgorsze są wspomnienia sięgające czasów, kiedy był jeszcze małym chłopcem.

SEKS NA PIERWSZYM PLANIE
Tak więc jak na standardową powieść erotyczną przystało, są przebyte traumy i dramaty. Jest także wątek dotyczący rodzinnej tajemnicy, który nie ukrywam, rozbudził moje zainteresowanie. Mogłoby się więc wydawać, że książka oferuje naprawdę ciekawą fabułę, ale… W praktyce sprawa wygląda nieco inaczej, a wszystko przez ten seks, który namnaża się wraz z każdym kolejnym etapem. Bohaterowie cały czas mają ochotę na jedno i to samo, więc ich relacja przez długi czas skupia się wyłącznie na czysto fizycznym przyciąganiu. Pomiędzy dość mocnymi scenami rozgrywanymi w intymnej atmosferze próbują przedrzeć się więc te spychane na boczny tor, a przecież niosące ogromny potencjał. Jakże byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że ta książka to nie koniec losów Jade i Talona. Będzie dalszy ciąg.

KONTYNUACJA
Od początku miałam świadomość istnienia kolejnego tomu, wszak napis na okładce wspomina o Sadze Braci Steelów. Przypuszczałam jednak, że druga część będzie dotyczyła historii pozostałego rodzeństwa przyjaciółki głównej bohaterki, pozytywnych chłopaków, którzy gdzieś tam w trakcie akcji kręcili się po drugim planie. Tymczasem sprawa wygląda nieco inaczej, więc sięgające po „Pożądanie” czytelniczki muszą mieć świadomość istnienia obowiązkowej kontynuacji.


PODSUMOWANIE
Zapowiadało się ciekawie. Wyszło, jak wyszło. Historia ma potencjał, który – mam nadzieję – może zostanie wykorzystany w kolejnych częściach. Tymczasem pierwszy tom Sagi Braci Steelów wypada dość przeciętnie, mieszając intrygujące tajemnice i dramaty z nużącymi elementami niekończących się dzikich pragnień, które w tym wypadku przytłoczyły całą resztę. Przesiąknięta ambiwalentnymi wrażeniami, wkrótce mam zamiar odkryć dalsze karty tej gry.

wydawnictwo: Edipresse Książki
Saga Braci Steelów: tom I
kategoria: romans
ilość stron: 286
data wydania: kwiecień 2018

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki.

8 komentarzy:

 1. Na ten moment, nie mam ochoty na tego typu książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. No dzisiaj jakoś nie zachęcasz, nie ukrywam, że nie zbyt zainteresował mnie ten tytuł .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł na niektóre wątki był dobry, ale ten nadmiar seksu wszystko popsuł. No ileż można czytać o jednym i tym samym?!

   Usuń
 3. Mam za dużo książek do nadrobienia, by zastanawiać się nad takimi typowymi lekturami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic wielkiego nie stracisz. Książka jest przeciętna.

   Usuń
 4. Czytałam kiedyś powieść "Człowiek który napisał ksiażkę" o mężczyźnie który podjął sie napisania erotyku, zaleceniem wydawcy było to by na każdej losowo wybranej stronie znalazła sie scena erotyczna - nie dziwmy sie więc, że w tym gatunku często pojawiają się takie sceny, a na prawdę interesujaca fabuła zostaje zepchnięta na bok. Chociaż ta książka mogłaby być obyczajówką z elementami erotyki i już byłoby znacznie lepiej :) nie skreślam tego tytułu, chyba dam szansę tej serii ale standardowo poczekam na drugi tom zwłaszcza że będzie obowiazkowy

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jednak poczekam na całą serię i recenzje dalszych tomów i myślę, że dopiero wtedy ostatecznie zdecyduję czy sięgnę po tę serię czy nie. Obawiam się trochę relacji bohaterów, skoro w większej mierze oparta jest na seksie, a ja na razie nie mam ochoty na takie książki (w sensie gdzie co drugą stronę bohaterzy się bzykają i tylko o tym myślą :D)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...