wtorek, 26 marca 2019

"Przywódca. Tom 2. Biały dom" - Katy Evans.
Został prezydentem, stracił miłość. Czy będzie walczył?


Literatura kobieca pęcznieje od romansów z udziałem prawników, bokserów, zawodników MMA, żołnierzy czy nawet korporacyjnych magnatów. Środowiska tychże zawodów niekoniecznie są więc w stanie przynieść powiew świeżości. Okazuje się jednak, że wciąż istniała luka, której jeszcze nikt nie wypełnił. Dostrzegła ją Katy Evans i postanowiła wypełnić. Tak powstał więc ognisty romans z… najmłodszym w historii prezydentem Stanów Zjednoczonych! Wszystkich tych, którzy mieli okazję zapoznać się z pierwszym tomem cyklu Biały dom, zapraszam na recenzję powieści „Przywódca” będącej kontynuacją ściśle powiązaną z poprzednią częścią.

ZARYS FABUŁY
Stało się. Matt Hamilton zwyciężył w zaciętym boju o stanowisko głowy całych Stanów Zjednoczonych. Odtąd wszystkie oczy obywateli będą zwrócone na niego. Charlotte, z którą połączyła go niezwykła więź, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też postanawia usunąć się w cień i po prostu odejść.

Zyskawszy władzę Matt czuje, że stracił jednak coś o wiele ważniejszego. Pozwolił odejść osobie, która stanowiła sens jego życia. Zdeterminowany i pełen optymizmu prosi więc Charlotte, by objęła stanowisko pierwszej damy. Czy dziewczyna się zgodzi i czy podoła zadaniu? Czy miłość rozgrywana w obliczu wielkiej polityki ma szanse na przetrwanie?

PREZYDENT I PIERWSZA DAMA
Wychowany w klimacie polityki Matt jest bohaterem, który nie władzę, ale miłość i gotowość poświęcenia dla ojczyzny ma we krwi. Jako człowiek nie do końca pochłonięty wyłącznie korzyściami wypływającymi z możliwości sprawowania rządów, jest uczciwym, pracowitym, ambitnym, ale i uczuciowym mężczyzną. Świadomym swoich obowiązków względem narodu, ale także ukochanej kobiety. Na przekór pozorom, nie ma tutaj miejsca na egoizm stąd nietrudno o nić sympatii kierowaną w stronę jego osoby. Charlotte z kolei jest gotową do poświęceń, uczciwą i zaradną kobietą wiedzącą jak zabłyszczeć, ale i kiedy usunąć się w cień. Czy podoła obowiązkom, których od początku się obawiała?

MIŁOŚĆ I WĄTKI POBOCZNE
Głównym, ale nie przytłaczającym wątków pobocznych tematem powieści jest relacja budowana pomiędzy czołowymi bohaterami. Wyzbyta sztuczności i niedopowiedzeń, bazująca na szczerości. Zarówno on, jak i ona wiedzą czego chcą i czego oczekują. Jedyną przeszkodą okazują się warunki zewnętrzne, choć książka została wyzbyta dramatów w wyniku czego miłość przybiera tutaj raczej formę szczęśliwej, bez goryczy, za to ze znośną dawką słodyczy. Na drugim planie przewija się kwestia dotycząca śmierci ojca Matta, który – jak się okazuje –zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach niekoniecznie przez zajmowane stanowisko. W grę wchodzi coś jeszcze. Co odkryje młody prezydent? Czy śledztwo sprzed lat zostanie wznowione?

CIEKAWE TŁO
W tle nietypowe środowisko, wyraźnie mające wpływ na losy bohaterów. Kolejne pokoje Białego Domu, ważne decyzje dotyczące walk na Bliskim Wschodzie, spotkanie z prezydentem Rosji. Właśnie ten element składowy książki czyni ją oryginalną, mam wrażenie, że bez tego powieść byłaby po prostu przeciętnym romansem, w którym trochę brakowało mi głębszych emocji. Tymczasem autorka nieco nadrobiła braki całkiem ciekawym pomysłem wspomnianego tła.


PODSUMOWANIE
Romans osadzony w wyjątkowym środowisku. W końcu nie tak często można czytać o ognistej miłości samego prezydenta USA. Książka jest przyjemna, choć od początku wiadomo, jak to wszystko się zakończy. Powieść na góra dwa leniwe wieczory, bez głębszych emocji, ale i naciąganych dramatów. Przyjemny styl, ciekawy klimat i przystępni bohaterowie. Może nie zapamiętam jej na długi czas, ale dostarczyła mi tego, czego od niej oczekiwałam. Odprężenia.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans
ilość stron: 313
data wydania: luty 2019

Recenzja Mr. President.

Tę książkę oraz inne bestsellery możecie znaleźć na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji.

6 komentarzy:

 1. Opis mnie całkiem zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to wyjątkowe środowisko jest kuszące.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby kolejny romans, ale z nieco inną fabułą, więc chętnie przeczytam. W sam raz jako coś lżejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z jednej strony ciekawi, a z drugiej strony ten brak głębszych emocje wzbudza wątpliwości, więc jeszcze się zastanowię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Na leniwe niedzielne popołudnie chętnie dam się namówić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam 1 tomu, ale z chęcią to w przyszłości nadrobię, bo zapowiada się interesująco :) Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...