sobota, 9 marca 2019

"Dearest Dandelion" - Lex Martin.
Schematyczny on i oryginalna ona... czyli o nieśmiałej bohaterce z kolczykami w sutkach!


Studia to czas intensywnej nauki, ale i największych szaleństw, zwłaszcza, jeśli mieszka się w akademiku pełnym różnorodnych, pomysłowych i gotowych na wyzwania ludzi. To właśnie tam młodzi dorośli próbują odnaleźć swoje miejsce i właściwą drogę, eksperymentując i korzystając z chwili. Mogłoby się wydawać zatem, że w pełnym szaleństwa życiu młodzieży, traktowanym z przymrużeniem oka, nie ma czasu na poważniejsze uczucia, a co dopiero na prawdziwą miłość. Czy jednak aby na pewno? A co, jeśli takowa postanowi stanąć na czyjeś ścieżce? O tym możecie przeczytać w powieści autorstwa Lex Martin, „Dearest Dandelion”. Zapraszam na kilka słów recenzji.

ZARYS FABUŁY
Dani ma swoją listę rzeczy do zrobienia, na której widnieje kilka szalonych rzeczy do zrobienia. Jednym z podpunktów okazuje się spędzenie nocy z przygodnie spotkanym chłopakiem. Toteż pomimo tego, że na co dzień nie jest duszą towarzystwa, kiedy nadarza się okazja poderwania najbardziej popularnego chłopaka, Jaxa, dziewczyna postanawia wykorzystać swoją szansę. I nie wychodzi jej to najgorzej. W końcu pomagają jej w tym płynące w krwi procenty.

Jax, który nie bawi się w trwałe związki, ma wrażenie, że Dani nie jest zwyczajną dziewczyną. Nie tą jedną z wielu, które na co dzień lepią się do niego jak muchy. Sęk w tym, że nie rozpoznaje ją w trakcie kolejnego spotkania. Nie ma także pojęcia, że gorąca dziewczyna z imprezy jest współlokatorką jego bliźniaczki.

Tych dwoje zaczyna czuć magię przyciągania, której nie potrafią się oprzeć, choć oboje boją się zaangażowania. W końcu mają ku temu ważne powody. Czy na przekór rozsądkowi i wbrew lękom, będą w stanie sobie zaufać?

SCHEMATYCZNY ON I … ORYGINALNA ONA!
Dusza towarzystwa, prawdziwy łamacz kobiecych serc, gwiazda piłki nożnej i typ, który nie ma zamiaru wiązać się na dłużej. Tak tak, schemat goni schemat, ale z drugiej strony, czy nie kochamy tych buntowników za te budowane wokół nich mury obojętności, które jednak po czasie okazują się mieć prześwity? Jax to przystojniak, który z jednej strony potrafi zranić, z drugiej nie do końca daje się poznać jako ten bezgranicznie arogancki i szukający okazji do upokorzenia kogoś dupek. Jak przystało na bohatera powieści New Adult, skrywa bolesne doświadczenia, które mają wpływ na jego postrzeganie teraźniejszości. I tak, obnaży je przed Dani i obnażył przede mną. Cóż, kiedy szczegółów zdradzić mi nie wypada. Dani z kolei jest postrzegana jako ułożona i miła dziewczyna, którą na pewno do końca nie jest. No cóż, grzeczne dziewczynki nie decydują się na tatuaże i piercing sutków! Mimo to Dani ma w sobie spore pokłady nieśmiałości, które momentami kreują nieco niespójny obraz jej osoby. Z jednej strony ciężko ją rozgryźć, z drugiej nieprzewidywalność jej osoby okazała się dla mnie atrakcją.

OD ODWAŻNIE DO OSTROŻNIE
Impreza, podniecenie, chęć przeżycia czegoś szalonego. Historia Jaxa i Dani zaczyna się dość odważnie i namiętnie po to, by potem znacznie zwolnić tempa i pozwolić się zrodzić czemuś solidniejszemu aniżeli wyłącznie fizycznym pożądaniu. Jest zatem powolne docieranie się tej pary, popełniane błędy, obawy, w końcu szczere wyznania. Są i postaci drugoplanowe zapewniające wątki poboczne w formie poważnej choroby czy homoseksualizmu. Nie brakuje poświęcenia, pomocy, nie brakuje też… wypadku. Akcja, choć być może nie należy do najbardziej odkrywczych, potrafi utrzymać stałe zainteresowanie. A książka ostatecznie okazuje się przyjemną lekturą, którą być może nie zapamiętam na długo, ale dzięki niej mogłam przez jakiś czas naprawdę przyjemnie się bawić.


DRUGI TOM SERII, A JEDNAK SAMODZIELNA HISTORIA
Historia o miłości młodych dorosłych, choć wchodząca w skład serii, może być czytana jako samodzielna i odrębna lektura, bo dotyczy nowej literackiej pary. Nie obyło się bez schematów, ale w końcu w natłoku lektur tego gatunku ciężko i powiew świeżości, ważne, by książka była dobrze napisana, a tej nie można tego odmówić.  Szukacie trochę niegrzecznej, trochę dramatycznej, ale na pewno romantycznej historii? To może być to.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: New Adult
ilość stron: 335
data wydania: styczeń 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

9 komentarzy:

 1. Książka wydaje się być pozytywnie zwariowana, a ja takie lubię najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że można ją czytać nie znając innych części serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że książka może spodobać się młodym dorosłym. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobały mi się obie książki z serii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna poluje na pierwszy tom, a teraz będę i na drugi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam pierwszego tomu, ale skoro to oddzielne historie to może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie się bardzo podobała ta książka, dużo bardziej niż tom pierwszy. Właśnie takiej książki w momencie jej czytania potrzebowałam i uważam, że autorka świetnie sobie poradziła. Szkoda, że został już ostatni tom, bo polubiłam styl autorki. Nie wiem czy ma na swoim koncie inne książki, ale jeśli tak to chcę je zobaczyć u nas :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...