piątek, 28 września 2018

"Fallen Crest. Szkoła" - Tijan.
Przemoc, konflikty i wsparcie w murach nowej szkoły.


„Jeśli skrzywdzisz kogoś, kogo kocham, ja skrzywdzę ciebie. Nie jesteś wyjątkiem […] Nic ci nie pozostanie, kiedy z tobą skończę.”

Fallen Crest o jedna z tych serii, która budzi we mnie rozmaite odczucia. Jedna z tych, która mimo wad, wciąż prowokuje mnie do sięgnięcia po kolejny tom.  Dynamiczna akcja, żywiołowi bohaterowie i tylko to uczucie panującego w przekazie treści chaosu, które jednak w drugim tomie zdało się zmaleć. W końcu Samantha i Mason, potrafiący pobudzić środowisko do działania bohaterowie, którzy jeszcze nie powiedzieli czytelnikowi ostatniego słowa. Nie ukrywam, że po trzecią część serii sięgałam w towarzystwie obaw. Czy autorka była jeszcze w stanie wymyślić coś interesującego? Zapraszam na recenzję powieści „Fallen Crest. Szkoła”.

ZARYS FABUŁY
Samantha wita w progach nowej szkoły. Miejsca, do którego uczęszczają także bliscy jej Mason i Logan. Fakt, że tkwi w szczęśliwym związku z największym przystojniakiem z pewnością nie ułatwia jej startu. Otóż kilka sfrustrowanych zazdrośnic, ze zdecydowanie nienormalną Kate na czele, zdaje się obrać sobie uprzykrzanie Sam codzienności za życiowy cel, który skrupulatnie realizują.

Tymczasem niełatwe przetrwanie w szkole nie okazuje się jedynym problemem dziewczyny. Podczas gdy Mason robi wszystko, byleby tylko jej pomóc, sam zaczyna pakować się w prawdziwe tarapaty. Samantha wie, że musi zadbać o to, by Mason nie doprowadził do prawdziwej katastrofy. Tylko czy w obliczu wielu przeszkód okaże się to wykonalne?

NIENAWIŚĆ NA PIERWSZYM PLANIE
Była szkolna rywalizacja, był poruszony temat oddanej sobie rodziny, teraz nadszedł czas na szkolne konflikty. Autorka, podążając za obranym tytułem powieści, skrupulatnie realizuje główny temat dbając o to, by akcja nie stała się nużąca. Oj tak, dynamiki i nowych zdarzeń tutaj nie brak. Myślą przewodnią fabuły przez długi czas zostaje kwestia szkolnej przemocy i znęcania się. Tijan potrafi wzbudzić emocje zahaczające o skrajną nienawiść względem pewnych bohaterów, niemniej jednak momentami miałam wrażenie, że działania czarnej owcy tej historii były nieco podkolorowane. Czy ludzi naprawdę potrafią być aż tak okrutni? Zazdrość, tajemnice, wzajemne wsparcie, rodzinne więzy i wrogość rodząca się pomiędzy dwoma miastami. Do czego to wszystko doprowadzi?

SAM ORAZ ICH DWÓCH
W większej mierze to Samantha przejmuje możliwość prowadzenia pierwszoosobowej narracji. Odważna, starająca się zaakcentować swoją wewnętrzną siłę, za wszelką cenę próbująca samodzielnie poradzić sobie z własnymi problemami. Na pozór niezłomna, choć wewnętrznie krucha i potrzebująca pomocnej dłoni. Tym razem także i Mason, choć w nieco mniejszym stopniu, przejmuje możliwość wypowiedzi i obnażenia swoich myśli – co uważam za duży plus książki. Dający się poznać z innej strony, z jednej strony opiekuńczy, z drugiej mający swoje tajemnice. Tylko Logan pozostał taki sam, pozytywny, choć stojący w cieniu brata.


W PORÓWNANIU Z POPRZEDNIMI
Jest czarna owca powieści - są emocje. Jest namiętność – a więc temperatura zdecydowanie się podnosi. Seks jednak nie przyćmiewa pozostałych wątków, wręcz schodzi na dalszy plan  ustępując miejsca kolejnym wyzwaniom spadającym na bohaterów. Mam wrażenie, że w porównaniu z poprzednimi tomami, fabuła trzeciej części wydaje się najbardziej spójna. A może po prostu przywykłam już do stylu Tijan? Możliwe. Niemniej jednak spośród wszystkich historii Fallen Crest, tę czytało mi się najlepiej. Oczywiście powieść kończy się w takim momencie, że trzeba będzie sięgnąć po kontynuację. I pomimo tego, że seria ma swoje wady i zalety, tym razem zrobię to bez zawahania.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans, New Adult
ilość stron: 429
data wydania: sierpień 2018

W serii ukazały się:
Fallen Crest. Szkoła

Ten bestseller oraz inne ciekawe książki znajdziecie na TaniaKsiazka.pl, stronie księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji.
 

13 komentarzy:

 1. Książki tego typu zostawiam sobie już raczej na przyszłoroczne wakacje. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem :) Pamiętaj, że poznanie tej części wymaga sięgnięcia po dwa poprzednie tomy.

   Usuń
 2. Lubię tą serię. Jest sympatyczna, dobrze napisana, miło spędza się przy niej czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie nie jest idealna, ale również spędziłam przy niej miłe chwile.

   Usuń
 3. Mam w planach i na półce pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy tom średnio przypadł mi do gustu. Zobaczymy jak będzie w Twoim przypadku :)

   Usuń
 4. Musiałabym zaczynać od początku, a jakoś nie za bardzo mi się chce :D
  Ps. Może pokazałabyś swoją biblioteczkę?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze trochę i pokażę :P Teraz jest "w rozsypce". Część książek mam poupychanych w domu, sporą część wywiezioną u teściowej. Budujemy jednak dom i w przyszłym roku planujemy się wprowadzić. Mamy już wylewki, tynki itd. Tam będę miała cały pokój przeznaczony na moje książki. Wtedy na pewno pokażę :D

   Usuń
  2. Ah, zazdroszczę :) Ja w przyszłości też chciałabym taki pokój tylko na książki :)

   Usuń
 5. Brzmi ciekawie ;)
  No i te cytat o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki są ciekawe, ale nie idealne. Przy czym trzeci tom podobał mi się najbardziej.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...