poniedziałek, 17 września 2018

Saga braci Steelów. Tom 3. "Opętanie" - Helen Hardt.
Na tropie przestępców i w obliczu traum.


„ – Talonie, pokaż mi… Pokaż mi, co jest piękne.
Powtórzyłem to, co powiedziałem już wcześniej.
- Ty jesteś piękna, kochanie. Tylko ty.”

Ci ludzie już wiedzą, że nie mogą bez siebie żyć. Połączyło ich coś wyjątkowego. Coś, co początkowo przybierało postać wyłącznie fizycznego pożądania, teraz przekształca się w zaufanie i oddanie. Są jednocześnie świadomi tego, że przytłaczający ich ciężar bolesnych tajemnic przeszłości musi w końcu stanąć w oko w oko z rozwiązaniem, bo nieprzepracowane problemy często kończą się tragedią. Jade i Talon raczą czytelników swoją historią trzeci już raz. W Sadze braci Steelów nadszedł czas na „Opętanie”. To ta część, w której wszystkie wątki zyskują w końcu jeden splot i ostateczny finał.

ZARYS FABUŁY
Talon spędza kolejne godziny w na terapiach mających pomóc przepracować mu traumy dawnych lat. Nie jest łatwo, ale mężczyzna wie, że by zacząć lepiej żyć, musi kolejny raz przejść przez piekło wspomnień. A w tych jawi się mały chłopiec. Chłopiec, który jako jedyny ocalał, dźwigając na swoich barkach zbyt ciężkie doświadczenia jak na jednego człowieka.

Tymczasem Jade nie zwalnia tempa i doszukuje się kolejnych informacji dotyczących rodziny Steel. Wie, że prowadząc śledztwo stąpa po cienkiej granicy i że rozgrzebywanie niewygodnych dla wielu tematów może okazać się bardzo niebezpieczne.

Czy sprawiedliwości stanie się zadość i ci, którzy dopuścili się okrutnych czynów w przeszłości, zostaną w końcu ukarani? Czy Talon i Jade odnajdą w końcu upragniony spokój duszy?

PRYWATNE ŚLEDZTWO
Po każdy kolejny tom tej serii sięgam w towarzystwie rozlicznych obaw. Zawsze mam wrażenie, że autorka nie będzie w stanie już niczym mnie usatysfakcjonować, a potem okazuje się, że wcale nie jest tak źle. Teraz było podobnie. Na pierwszy plan tej historii wychodzą nie rozliczne namiętności, ale właśnie wątek kryminalny. Są trudne wspomnienia małego chłopca, przywoływane  tajemnicze zniknięcia dzieci, ludzkie bestialstwo i teraźniejsze śledztwo. Główna bohaterka depcze po piętach tym, którzy mają coś na sumieniu, a przestępcy wyłaniają się ze wszystkich stron. Obecność jednego nieco nagięła granice prawdopodobieństwa, ale przymykam oko – wszak to nie kryminał, a romans. Z wątkiem dotyczącym poszukiwań na własną rękę, autorka poradziła sobie całkiem nieźle.

NIEJEDNOLICI
Podobają mi się różne odcienie głównych bohaterów, którzy w tej części nie zostali namalowani jednolitym kolorem. Talon potrafi dominować, bywa gwałtowny, ale też ma swoje słabości – momentami sprawiając wrażenie zagubionego, udręczonego, wymagającego wsparcia. Jade to kobieta silna, odważna, gotowa do poświęceń, choć w obliczu ukochanego także krucha i niepewna. W tle ludzie gotowi do pomocy, przyjaciele, rodzina, ale także czarne charaktery, które stają się obiektem literackiego polowania czytelnika. Czy będzie okazja ich dopaść? Tego zdradzić nie mogę.

TO NIEKONIECZNIE MI SIĘ PODOBAŁO
O ile sama relacja miłosna głównych bohaterów, ta oparta na rozmowie, jest dobra, nie potrafię przekonać się do scen erotycznych, które często rozpoczynały się tak, że czułam zażenowanie i nie byłam w stanie czerpać z nich jakiejkolwiek satysfakcji. Bohaterowie przeżywają kryzysy, są zrozpaczeni, walczą z demonami – więc jako lekarstwo zawsze pojawia się właśnie seks. Czasami aż trudno było mi uwierzyć, że czytam o czymś smutnym po to, by sekundę później „słuchać” odgłosów klapsów. Może i temat BDSM jakoś skrajnie mi nie przeszkadza, tutaj jednak ta kwestia wypadła niestety mocno niefortunnie.


PODSUMOWANIE
Choć Saga braci Steelów wcale się nie kończy, bo w zagranicznych wydaniach widziałam kolejne tomy dotyczące losów pozostałych członków tej rodziny, następuje wielki finał dotyczące ściśle Talona i Jade – w ich temacie autorka zdaje się powiedziała już wszystko, co miała do przekazania. Książka ma swoje wady i zalety, ale mnie nie rozczarowała. Po zapoznaniu się z pierwszym tomem i docierając do tego uznaję, że autorka – jak na romans – poszła w dobrym kierunku, choć nie dopracowała wszystkich wątków tak, jakbym sama sobie tego życzyła. Ale to już moje osobiste przekonania.

wydawnictwo: Edipresse Książki
kategoria: romans
ilość stron: 287
data wydania: sierpień 2018

Saga braci Steelów: Pożądanie // Obsesja // Opętanie

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwo Edipresse Książki.

12 komentarzy:

 1. O serii słyszałam, ale nie panuję jej czytać. Czuję, że te przesycenie erotyzmem też nie przypadłoby mi do gustu. Gdy sceny łóżkowe są odpowiedzią na wszystko, to niestety nie wróży to dobrze. Jakby autorka nie miała innego pomysłu na rozwiązanie problemów. Na dodatek tyle tomów.. nie, odpuszczam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Twoje podejście do sprawy i nie będę Cię nakłaniać :)

   Usuń
 2. Dobrze, że kreacje bohaterów są dopracowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ten moment, nie planuję czytać tej serii. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem :) Nie jest zła, ale też nic szczególnego.

   Usuń
 4. Jest to pierwszy raz kiedy czytam na temat tej serii. Chętnie dowiem się o niej nieco więcej, zanim zdecyduję się na jej przeczytanie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to zła seria, ale w tym gatunku czytywałam o wiele lepsze. Nie zniechęcam więc, ani też nie polecam.

   Usuń
 5. Nie czytałam jeszcze poprzednich tomów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chciałabyś zapoznać się z trójką, koniecznie musiałabyś zacząć od początku.

   Usuń
 6. Żeby tylko doba była dłuższa :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...