środa, 2 stycznia 2019

"Rock Bottom. Tristan i Danika" - R.K. Lilley. Tom 2.
To nie jest słodkie love story...


Zdecydowali się na przyjaźń, ona, która kocha zbyt mocno i on, który postanowił stronić od miłości. Dwie skrajności wkroczyły na jedną, skomplikowaną i zawiłą drogę, z bagażem postanowień, które przecież nie gwarantowały im pełni bezpieczeństwa. Wszak wiadomo, że w życiu sprawy lubią wymykać się spod kontroli. Zwłaszcza, kiedy powraca trudna przeszłość. Pierwszy tom serii o losach Tristana i Daniki wzbudził we mnie ambiwalentne uczucia. Pierwsza połowa sprawiała wrażenie sztucznej, naciąganej, w drugiej poczułam się zaangażowana w całą historię oferowaną przez znaną już polskim autorkom R.K. Lilley. Jako że im dalej, tym bardziej rozwijała autorka skrzydła, postanowiłam dać szansę kontynuacji. Co mogę powiedzieć na temat drugiego tomu? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
I żyli długo i szczęśliwie… Hola hola. To niestety nie ta bajka. Co jak co, ale takiego streszczenia nie można byłoby przypisać związkowi Tristanowi i Danice. Tym razem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Z biegiem wydarzeń skierowanym w całkiem inną stronę.

Śmierć, uzależnienia, kolejne popełniane błędy. Szczęście z pewnością nie jest im pisane. Nie w momencie, kiedy sięgają dna i kiedy w grę wchodzą demony przeszłości. A nie brak tych, którzy próbują sporo namieszać. Czy się podniosą? Czy mają jakiekolwiek szanse na to, by zacząć normalnie żyć?

ZWIĄZEK NIEIDEALNY
Ona walczy o miłość, jednak jak długo wystarczy jej sił? On widzi, że Danika jest tą, która wzbudza w nim ponadprzeciętne uczucia, a jednak decyduje się na to, by wstawić związek na wielką próbę. Główni bohaterowie, a zarazem narratorzy mający okazję wypowiadać się w pierwszej osobie, to ludzie dalecy od ideału. Błędne decyzje, poczucie winy, odradzające się konflikty i przede wszystkim – uzależnienia. Mamy tutaj przykład tworzonego przez nich, toksycznego związku, w którym ogromną rolę odkrywają fizyczne zbliżenia. Wiadomo jednak, że na samym seksie trudno budować relacje będące w stanie przerwać ciężkie kryzysy, a tych autorka postaciom nie poskąpiła.

GORZKI WYDŹWIĘK TREŚCI
Dramat goni dramat. W drugiej części serii z pewnością dzieje się o wiele więcej, aniżeli w poprzedniczce, co jednak momentami nadszarpuje wiarygodnością treści. Bo jak to możliwe, by na kogoś mogła spaść taka lawina nieszczęść? Dla tych, którzy jednak są w stanie przymknąć oko na takie niedoskonałości, cała plejada tematów. Upadek, narkotyki, śmierć, poczucie utraty, niekorzystny wpływ odległości. Książka ma bardzo gorzki posmak treści przerywany pikantnymi scenami erotycznymi, których tutaj całkiem sporo. R.K. Lilley nie owija w bawełnę i nie szczędzi szczegółów. Książka więc nadaje się tylko dla pełnoletnich czytelniczek nastawionych na barwne opisy seksu.


DLA KOGO?
Koniec dla tych osób, które choć trochę zaangażowały się w treść, zdecydowanie skłania do sięgnięcia po dalszy ciąg. Choć w drugiej części padają odpowiedzi na niektóre pytania, historia została pozostawiona w takim momencie, że jeszcze sporo może się wydarzyć. To nie jest kontynuacja idealna. Ma swoje wady podobnie, jak i poprzednia część. Sporo w niej mroku, grzechu, niepoprawnych decyzji, spadania na dno. Szukacie bohaterów ze skazą, mocnych erotycznych scen i moralnego upadku? Może to coś dla Was.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Tristan i Danika (tom 2)
kategoria: powieść erotyczna/romans
ilość stron: 288
data wydania: sierpień 2018

Recenzja pierwszego tomu: Bad Things.

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.
 

9 komentarzy:

 1. Jakoś, nie za bardzo ciągnie mnie w stronę tej historii. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Narazie sobie te książkę odpuszczę. Może kiedyś dam jej szansę. Pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, dramat goni dramat. Sama nie wiem...

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym momencie nie mam ochoty na tę historię.

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie nie czuję się specjalnie zaciekawiona tą historią.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom był całkiem ciekawy, więc chętnie sięgnę po kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Musiałabym sięgnąć po pierwszy tom ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam w ogóle o pierwszym tomie chyba :D Nie kojarzę zupełnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...