środa, 16 stycznia 2019

"Co byś zrobił, gdybyś mnie dogonił?" - Anna Bednarska.
Miłość, kariera i... atak terrorystyczny.


Życie to nieustanne toczenie boju o przetrwanie, a każdy kolejny dzień stanowi nowe wyzwania. Bo przecież niczego nie można być do końca pewnym. Ani ból, ani szczęście, ani porażka ani też sukces nie są gwarantem udanej przyszłości. Czasami wystarczy jedno zdarzenie, by wszystko stanęło do góry nogami. Pokazuje to Anna Bednarska w swojej nowej powieści „Co byś zrobił, gdybyś mnie dogonił?”. Jaka historia skrywa się pod tym banalnym, a jednak całkiem intrygującym pytaniem? Czym tym razem częstuje nas autorka powieści „Trudny mężczyzna”?

ZARYS FABUŁY
Helena Maj z pewnością miała okazję posmakować prawdziwego szczęścia. Udany związek i napisana książka, która okazała się prawdziwym bestsellerem. Miało być tak pięknie. Miało… Bo nagle wszystko odeszło, jakby fortuna odwróciła się do niej plecami. W obliczu wiecznych oczekiwań ze strony innych, zmagająca się ze złamanym sercem kobieta próbuje przybierać maskę uśmiechu, a jednak wewnątrz niej skrywają się spore pokłady frustracji.

Kiedy tuż nieopodal niej dochodzi do zamachu terrorystycznego, postrzeganie pewnych spraw przez Helenę nieco zmienia kierunek. A kiedy na jej drodze staje pewien zagadkowy mężczyzna, jej życie kolejny raz zaczyna nabierać kolorów.

HELENA, JEJ BAGAŻ DOŚWIADCZEŃ I… NIEZNANA PRZYSZŁOŚĆ
Główna bohaterka to trzydziestoletnia singielka, autorka książki, która okazała się prawdziwym bestsellerem. Po takim debiucie niełatwo sprostać oczekiwaniom wygłodniałych czytelników, tym bardziej, kiedy na przeszkodzie staje pisarska blokada. Próbująca zapomnieć o nieszczęśliwej miłości Helena nie do końca potrafi uporać się z tkwiącym w niej żalem. Zapomina o nim wtedy, kiedy prężnie udziela się na spotkaniach z osobami próbującymi swoich pierwszych kroków w pisaniu. Los szykuje jednak dla niej wiele wyzwań. Tak wiele, że nie starczy jej czasu na oglądanie się wstecz. Co ją czeka?

BOGATY DRUGI PLAN
Anna Bednarska postawiła na dość wyrazistych i wnoszących coś do tej historii bohaterów drugoplanowych, stąd też jej nowa powieść okazuje się być książką z wielowątkową fabułą. Pojawia się pewien zagadkowy mężczyzna, z jednej strony surowy, z drugiej budzący w Helenie niespodziewane emocje. Dzięki temu powieść zyskuje wątek miłosny ze związkiem nieoczywistym i niebanalnym, życiowym, bo bogatym także w różnorodne obawy. Nie jest on jednak wyraźnie wychodzącym przed szereg motywem, wręcz trzeba sobie na niego sporo poczekać. Poruszona została także tematyka nieplanowanej ciąży, tak zwanej wpadki wskrzeszającej histerię. Jest i przedstawiciel relacji homoseksualnej, wykorzystywany przez swojego partnera. U boku treści na pewno więc nie można się nudzić.

ORYGINALNE TŁO
Podoba mi się tło, które wybrała autorka dla swojej książki. Co by się stało, gdyby doszło w końcu w Polsce do ataku terrorystycznego? Czy wybuchłaby panika? Czy ludzie inaczej zaczęliby postrzegać swoje problemy? Choć na głównej bohaterce owo zdarzenie początkowo nie robi jakiegoś wybitnie skłaniającego do zmian wrażenia, z czasem okazuje się mieć spory wpływ.


PODSUMOWANIE
„Co byś zrobił, gdybyś mnie dogonił?” to wielowątkowa, wiarygodna, życiowa historia. Dająca do myślenia, a zarazem poprawiająca humor, napisana prostym, lekkim językiem bez dłużących się opisów, za to z detalami mającymi korzystny wpływ na pełnowymiarowy odbiór treści. Obszerna książka z obszerną tematyką. Dla wielbicieli dobrych, polskich romanso-obyczajówek.

wydawnictwo: Novae Res
kategoria: powieść obyczajowa
ilość stron: 414
data wydania: listopad 2018

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Novae Res.

11 komentarzy:

 1. Ja również polecam tę książkę. Niebawem o niej napiszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję, że to tytuł idealny dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytam te książkę :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe zestawienie tematyki :) spróbuję znaleźć czas na tę książkę.

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry przerywnik po wymagającej lekturze:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie życiowe historie bardzo lubię. Kolejna książka, którą chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Całkiem interesująco się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa propozycja :)
  Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie czekam na tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 10. No nie wiem.. jakoś średnio jestem do niej przekonana, jeszcze się zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...