czwartek, 10 stycznia 2019

"Nawet o tym nie wspominaj" - Estelle Maskame.
Poznaj prawdę o Tylerze.


Tak wiele polskich czytelniczek zakochało się w historii zbuntowanego Tylera i Eden, w opowieści o zakazanej miłości, której przyszło podążać wyboistą drogą. Na szczęście w kierunku lepszego życia i szczęśliwej przyszłości. Te stęsknione za bohaterami mają teraz szansę na powrót do ukochanej powieści, co więcej, na jakże bliskie towarzystwo Tylera, który postanawia obnażyć całą prawdę o sobie. Otóż autorka serii, Estelle Maskame, przygotowała dla swoich fanek książkową niespodziankę, prequel, dzięki któremu cykl Dimily jest pełniejszy, bardziej zrozumiały i jeszcze bogatszy w emocje.

ZARYS FABUŁY:
Tyler, imprezowicz, buntownik, gniewny nastolatek. Dlaczego taki był? Czy ludzie oceniali go sprawiedliwie? Teraz nadchodzi czas zdemaskowanej prawdy. A wszystko dzięki temu, że Tyler wreszcie otwiera się dla świata i postanawia opowiedzieć całą swoją historię. Co czuł jako dziecko, kiedy raz po raz musiał znosić poniżenie ze strony ojca? Czy tak łatwo było tworzyć pozory szczęścia, za którymi chował się mając siedemnaście lat? Jakie uczucia budziła w nim Eden? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie na łamach powieści „Nawet o tym nie wspominaj.”

TYLER ZDEMASKOWANY
Życie Tylera znacznie różniło się od losów jego beztroskich rówieśników. Niesprawiedliwie traktowany przez ojca był jego obiektem do wyładowywania wszelakich frustracji, maltretowany, poniżany, niekochany. Dokąd to wszystko zaprowadziło chłopca, który był posłusznym i dobrym dzieckiem? Teraz przeszłość bohatera nie stanowi już tajemnicy, a czytelnicy mogą bliżej przyjrzeć się osobowości Tylera, jej elementom składowym i czynnikom, które ją utworzyły. Zbuntowany nastolatek to kolejne oblicze głównej postaci, które przemawia w powieści. Siedemnastolatek niestroniący od imprez czy gniewu. To, co jednak kiedyś wydawało się być bezsensownym buntem teraz zaczyna nabierać sensu. Pojawia się okazja odkrycia motywów działania bohatera. Bo Tyler przez cały czas potrzebował wsparcia i to, co wyglądało na przesadną siebie, okazuje się być jedną z przybieranych masek.


PORUSZAJĄCY TEMAT
Pierwsze chwile rodzącego się uczucia, zakazana miłość, historia opowiedziana na nowo, z dodatkami w postaci bolesnej przeszłości. Książka porusza bardzo ważny temat jakim jest przemoc domowa, której konsekwencje uwidaczniają się nieraz w gniewnej postawie nastolatka piętnowanego przez społeczeństwo. A może nieraz warto zajrzeć w głąb umysłu człowieka, który tak naprawdę potrzebuje pomocy, nie kierować się pozorami, ale zrobić coś więcej. Zrozumieć.


EMOCJE I GRUPA DOCELOWA
Książka nie stroni od emocji, w trakcie czytania zaciskałam pięści przyglądając się niesprawiedliwości i cierpieniu. Pięknie autorka odświeżyła tę historię, wnosząc coś zupełnie nowego, ale i fundując inne perspektywy wydarzeń już znanych. Myślę, że to nieobowiązkowe, ale na pewno udane uzupełnienie serii, pokłon w stronę tych, którzy o bohaterach cyklu nie potrafią zapomnieć i chcą u ich boku przeżyć jeszcze kilka bogatych we wrażenia chwil. Jak dorastał chłopak, który zawładnął sercami wielu polskich czytelniczek i jak dojrzewało uczucie, które na pozór nie miało prawa bytu? O tym przeczytacie w niniejszej powieści.

wydawnictwo: Feeria Young
kategoria: New Adult
cykl Dimily: prequel
ilość stron: 465
data wydania: listopad 2018

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Feeria Young.

10 komentarzy:

 1. Myślę, że najpierw musiałabym się zapoznać z podstawą, żebt sięgnąć po prequel, ale całość brzmi nieźle, więc może kiedyś się skuszę :) Wcale nie ma znowu tak dużo książek o problemach nastolatków poprowadzonych sensownie.

  mrs-cholera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli nadarzy się okazja ,by poznać tę książkę jak i cały cykl, na pewno sobie nie odmówię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię, gdy książka wywołuje aż takie emocje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta seria to takie moje guilty pleasure, a parę Tyler i Eden po prostu uwielbiam, więc z chęcią sięgnęłam po tę książkę. Czytało się tak dobrze jak poprzednie części, obraz Tylera stał się jeszcze pełniejszy, więc myślę, że warto. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż tak bardzo mnie nie kusi, ale nie mówię ,,nie ostatecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie czytałam nic tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O kurcze, przypomniałaś mi właśnie o tej serii, a już kompletnie o niej zapomniałam. Czytałam pierwszą część i obiecałam sobie, że kolejne też przeczytam, ale jakoś jeszcze mi to nie wyszło, więc może w końcu się zmobilizuje;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo popularny zabieg literacki, który mi jednak do końca nie podchodzi. Wolę czytać serie bez dodatkowych pobocznych ulepszeń.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobra historia, miły dodatek do serii :) Dobrze bawiłam się podczas lektury :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...