piątek, 11 stycznia 2019

"Legend" - Katy Evans.
Ring, wściekłe pięści, namiętności i wielki finał.


Ludzie znający moje gusta czytelnicze wiedzą, że mam słabość do niegrzecznych chłopców. Jednego takiego pokochałam i został moim mężem, ale jako że życie wymagało od niego ogłady i teraz jest prawie przykładną głową rodziny, sięgam po książki, w których mogę na powrót spotkać się ze wspomnianym przed momentem wzorcem. A Katy Evans wie jak nakarmić moje oczekiwania. Nadszedł czas na kolejną część cyklu Real, w którym boks i miłość, gniew i opanowanie muszą nauczyć się współpracować na jednym gruncie. Poznajcie „Legend” i Mavericka, który wieńczy emocjonującą serię rozpalając w sercu płomień pożądania, dopingu i poczucia niebezpieczeństwa.

ZARYS FABUŁY
Jest piekielnie zdolny i szalenie zdeterminowany. Pragnie walczyć, by zdobyć uznanie, którego nigdy wcześniej od nikogo się nie doczekał. Cage Maverick, pomimo swojego ponadprzeciętnego talentu, zostaje skreślony z wszystkich list, a wszystko przez ojca, który nigdy go nie kochał i który swoją niechlubną renomą zdążył zatrząsnąć jego drzwi do kariery.

Podczas jednego z treningów, Maverick natyka się na dziewczynę, która okazuje mu bezinteresowną dobroć i która zdaje się mieć z nim o wiele więcej wspólnego, aniżeli mógłby przypuszczać. Coś jednak ich dzieli. Remington Tate. Podczas gdy Reese jest jego kuzynką, Maverick przeciwnikiem.

Choć chłopak uparcie dąży do tego, by stanąć na ringu, czy postanowi zawalczyć także o coś więcej? O miłość? Czy kiedy przyjdzie mu rozegrać ostateczny pojedynek o szczęście, zwycięży?

RZUCENI NA GŁĘBOKĄ WODĘ
Oboje znaleźli się w zupełnie nowym środowisku. Reese, uczynna i opiekuńcza dziewczyna walczy z nieodwzajemnionymi uczuciami, którymi darzy przyjaciela. Teraz postanawia zamieszkać u kuzynki i wziąć się za siebie, zawalczyć o szczęście… Które być może czyha na nią w miejscu, w którym nie spodziewała się go spotkać. Maverick to młody, ambitny bokser z potencjałem, którego każdy fachowiec oceni wysoko już po kilku minutach walki. Jednak na wskutek takiego, a nie innego pochodzenia jego droga w kierunku świetlanej przyszłości wydaje się niezwykle trudna, nie do przebycia. Mimo to chłopak nie chce się poddać. I szuka wsparcia w człowieku, który sam potrzebuje pomocy.

CHEMIA I NAMIĘTNOŚĆ
Główni bohaterowie powieści, a zarazem narratorzy pierwszoosobowi, to ludzie, pomiędzy którymi zaczyna iskrzyć już od samego początku. Choć autorka etapowo rozwija ich relację, nie pozwala sobie na pójście na całość już na samym początku. Zachowuje dystans, buduje wokół Mavericka aurę nieprzewidywalności, delikatnego nieokiełznania, tajemnicy. Uwielbiam takie klimaty, stąd też przyglądałam się miłosnym poczynaniom głównych postaci z czystą przyjemnością. Wspomnę tylko jeszcze o tym, że oczywiście fanki namiętnych scen również nie będą zawiedzione.

WĄTKI POBOCZNE I TŁO
Powieść w dużym procencie skupia się na związku bohaterów, ale posiada także atrakcyjne wątki poboczne. Są niesłusznie przyszywane łatki, jest niezłomność charakteru, motywacja i ciężka praca, które są w stanie przezwyciężyć nawet największe życiowe trudy. Podobnie jak i w poprzednich częściach cyklu pojawia się niestroniące od niebezpieczeństwa tło, walki na ringu, pojedynki, których finały dla samej autorki stanowiły wyzwanie i niewiadomą. Katy Evans przyznaje, że pisała tak, jak podpowiadali jej bohaterowie. Czyli prawdziwie. I tą wiarygodność treści da się wyczuć.


PODSUMOWANIE
„Legend”, pod względem oryginalności, nie należy do wybitnych. Nie ma co liczyć na wielkie zwroty akcji, bo fabuła biegnie raczej w przewidywalnym kierunku (co nie znaczy, że nie było żadnych momentów zaskoczenia). Pojawiły się jednak emocje, elektryzujący bohaterowie, była ta wyczuwalna chemia, która zrekompensowała pozostałe braki. W efekcie dotarłam do końca bardzo zadowolona i książkę szczerze polecam fankom romansów, niebezpiecznych mężczyzn i pióra Katy Evans.

wydawnictwo: Papierowy Księżyc
kategoria: romans
ilość stron: 367
data wydania: listopad 2018

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Papierowy Księżyc.

5 komentarzy:

 1. Od czasu do czasu czytam romanse, więc jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro zdarza Ci się sięgać po takie powieści, tę spokojnie polecam.

   Usuń
 2. Zaciekawilas mnie nią. Myślę że kiedyś przeczytam te książkę :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz powieści tego gatunku, ta jest dla Ciebie odpowiednia. Mnie bardzo się spodobała.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...