piątek, 8 lutego 2019

"Korona kłamstw. Tom 1" - Pepper Winters.
Kim był Bezimienny i czy teraz powrócił?


Los bywa zaskakujący i tym razem przychodzi się o tym przekonać bohaterce powieści „Korona kłamstw”, autorstwa Pepper Winters. Przeszłość, o której nie potrafi zapomnieć, przeszłość, która mogła ją zniszczyć, a pozostawiła po sobie niezapomniane chwile. I teraźniejszość, która miesza, dezorientuje, rozpala i łamie. Zapewne nie takie życiowe scenariusze przygotowała dla siebie poukładana i zapracowana kobieta. Ale przecież przyszłości tak naprawdę nie da się w stu procentach przewidzieć. Wszystkie fanki historii o burzliwych relacjach miłosnych oraz te, które mają ochotę wplątać się w dobrze rokujący cykl, zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Noelle Charlston, poza pracą w biurach rodzinnej firmy, którą miała przejąć, nie znała innego życia. Nawet jako nastolatka. Odcięta od beztroskich relacji z rówieśnikami, skupiona wyłącznie na handlu miała zostać królową biznesu i choć nie narzekała na swój los, tak bardzo pragnęła choć przez chwile poczuć się wolną. Idąc za ciosem, udała się na nocny spacer po ulicach miasta, smakując życia przeciętnego obywatela. Napadnięta, prawie zgwałcona, odnalazła ratunek w ramionach Bezimiennego. Człowieka, który znikając zabrał część jej serca. Bo pozostawił nieśmiertelne wspomnienia prawdziwego uczucia.

Mijają lata. Noelle ma pod nogami stabilny grunt i umiejętnie radzi sobie z obowiązkami narzucanymi przez biznes. Kiedy jednak przychodzi jej poznać Penny’ego, mężczyznę aroganckiego i pewnego siebie, wszystko zaczyna się walić. Bo Penny, zamożny, elegancki i tajemniczy, zaczyna wzbudzać w niej ukryte pragnienia. Bo z czasem przypomina jej kogoś, o kim od lat nie potrafi zapomnieć.

KRÓLOWA BIZNESU, WSPOMNIENIA I TAJEMNICZY ON
Główną bohaterką, jak i narratorką powieści jest Noelle, dziewczyna wychowywana przez ojca w środowisku biznesu, zadbana, kochana, ale pozbawiona wolności, w klimacie której nie do końca potrafi się odnaleźć. Ambitna, zdeterminowana, potrafiąca postawić na swoim, ale w obliczu nieznanego uczucia niepewna, wręcz przelęknięta własnych myśli. Nie ma się czemu dziwić, w końcu przychodzi jej stanąć oko w oko z sytuacją naprawdę nieźle pogmatwaną. Penny to mężczyzna, który wywołuje mieszane pierwsze wrażenie. Wizualnie stabilny finansowo, przystojny, męski, władczy. Z zachowania zaś oburzający, wręcz kipiący przesadną pewnością siebie. To faktycznie facet, który potrafi wkurzyć, ale… i zdobyć to, na co poluje. Tajemnice, które dotyczą jego przeszłości okazują się być jednym z istotniejszych wątków tej powieści. Czy Penny ma coś wspólnego z przeszłością bohaterki? Kim był i kim tak naprawdę jest? Potrafi autorka zaskoczyć czytelnika i to w szczególności pod koniec, wprowadzając w stan dezorientacji. Ale nie na wszystkie pytania odpowiada, ba! Wręcz pozostawia w obliczu wielu otwartych wątków. W końcu to dopiero pierwszy tom.

NAMIĘTNOŚCI, PRZESZŁOŚĆ I PYTANIA BEZ ODPOWIEDZI
Pepper Winters poprowadziła równolegle dwa istotne tematy. Jeden dotyczący budzących się pomiędzy bohaterami uczuć, ale nie ma co tutaj liczyć na szczerą miłość. Póki co wszystko zostało uwite raczej wokół fizycznej fascynacji i namiętności. Drugi, ciekawszy i – jak dla mnie – tworzący podstawę mojego zainteresowania powieścią, skupiony wokół tajemnic sięgających kilku lat wstecz, kiedy to ludzie spoza marginesu społecznego tak bardzo namieszali Noelli w życiu. I z tą kwestią nierozerwalnie wiąże się postać zamożnego Penny’ego, tylko jeszcze nie wiadomo jak ten temat ugryźć i jak do końca to wszystko połączyć. Miałam swoje oczywiste domysły, ale autorka w pewnym momencie je przekreśliła. Kim dla bohatera jest Larry, któremu tak ufa? Przyjacielem? A może kołem ratunkowym ubiegłych lat? I co wiąże go z wątłym chłopcem, z którym jest widywany?


W OBLICZU CIEKAWOŚCI
Książka jest odważna, ale nie nazwałabym jej wulgarną. Nie szczędzi pikantnych scen, ale ma do zaoferowania znacznie więcej niż wyłącznie akty seksualne. Autorka dawkuje kolejne newsy, rozbudza ciekawość i chęć odkrycia prawdy w kolejnym tomie. Wszak pierwsza część stawia wszystko pod wielkim znakiem zapytania i ciężko obyć się bez dalszego ciągu. To nie jest słodkie i niewinne, romantyczne love story, a boski Penny wciąż nie pozwala sobie zaufać, będąc jednym z tych męskich bohaterów, którzy nie urzekają od razu i budzą ambiwalentne uczucia. Co jeszcze przyjdzie odkryć Noelli  i czy odnajdzie w końcu swojego Bezimiennego? O tym mam zamiar się przekonać i mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans
ilość stron: 420
data wydania: styczeń 2019

Tę książkę oraz inne bestsellery znajdziecie na stronie TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji.

8 komentarzy:

 1. Na ten moment, nie mam jej w planach. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Te pikantne sceny mnie mocno zachęcają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przekonałam się do literatury kobiecej, więc dodam tę książkę na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna, bardzo dobrze mi się ją czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na plus zasługuje to że warstwa fabularna jest bardziej rozbudowana od tej erotycznej. Jeśli będę miała okazję to chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję się zaciekawiona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jednej strony mi się podobała, ale z drugiej spodziewałam się czegoś ciut lepszego... Ciekawe więc jaki będzie drugi tom :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze się waham czy sięgać po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...