sobota, 16 lutego 2019

"Friend-Zoned" - Belle Aurora.
Kiedy przyjaźń przestaje wystarczać...
Historia na poprawę dnia.


Miłość, choć rozpoczyna się wyrazistymi symptomami i jest raczej prosta do rozpoznania, mimo wszystko wcale nie jest taka oczywista i taka łatwa do ujawnienia. Przecież w grę zawsze wchodzą dwie osoby i zawsze też pojawia się ryzyko odrzucenia. Czy ci, którzy bazują na przyjaźni przekształcającej się w coś więcej, mają łatwiej? Niekoniecznie. Bo przejście przez próg bezpiecznej i swojskiej granicy sympatycznej relacji może wszystko zmienić, na lepsze, ale też i na gorsze. O tym, że choć do zakochania jeden krok, do szczęścia niekoniecznie - pisze Belle Aurora w swojej powieści „Friend-Zoned” (tutaj).  Czego można spodziewać się po książce?

ZARYS FABUŁY
Valentina Tomic to uczynna i pracowita dziewczyna będąca właścicielką butiku. Osoba do rany przyłóż.

Nikolai Leokov to z kolei właściciel klubu nocnego, przyciągający damskie spojrzenia, w tym Tiny. Mężczyzna, który jednak nigdy się nie uśmiecha.

Kiedy dziewczyna zdobywa się na gest i podejmuje próbę wskrzeszenia radości na twarzy nieznanego Nika, daje początek wielkiej przyjaźni ludzi, którzy dotąd nie mieli ze sobą nic wspólnego. Tak różni, tak naznaczeni przeszłością. Sęk w tym, że na przyjaźni z pewnością się nie kończy. Nie tak łatwo jednak otwarcie mówić o swoich uczuciach. Zwłaszcza krocząc po mocno grząskim terenie.

BOHATEROWIE NA POPRAWĘ HUMORU
Główną bohaterką została tak sympatyczna osoba, że nie w sposób się przy niej nie uśmiechnąć. Kobieta z sercem na dłoni. Kochająca swoją pracę, miewająca urocze wpadki, rozsiewająca wokół siebie aurę pozytywnej energii. Optymistka, choć niewyidealizowana, z uszczerbkiem smutnych doświadczeń przeszłości, które nie pozwalają jej na w pełni beztroskie zaangażowanie w fundowane przez życie uczucia. Nik to twardziel, przystojniak i elegancki typ widywany przed klubem o wdzięcznej nazwie Biały królik. Dzięki temu, że pali, daje głównej bohaterce możliwość podpatrywania go i wyciągnięcia konkretnych wniosków. Facet nigdy się nie uśmiecha. Nie taki on jednak mroczny, na jakiego wygląda. Nikolai to w rzeczywistości opiekuńczy i dobry człowiek. Taki, który jednak na pewno nie spodziewał się zakochania.

KOMEDIA ROMANTYCZNA
Jak sama nazwa powieści mówi, postaci bazują na relacji uwitej wokół bezpiecznej strefy przyjaźni, poza którą nie tak łatwo wyjść, a która aż pęcznieje od niemieszczących się w niej nadmiarów emocji. Ewidentnie widać, że w grę wchodzi coś więcej, choć oczywiście dla bohaterów nie wszystko jest takie proste. Gdyby było inaczej, książka okazałaby się mdła i nudna. Tymczasem z pewnością nie można odmówić jej humoru. To strzał w dziesiątkę dla tych, którzy szukają czegoś wywołującego uśmiech. Z czasem zaczynają odzywać się dramaty przeszłości. Na jaw wychodzą skrywane mroki, które choć oczywiście mające znaczenie, nie budują nastroju przesadnej goryczy i w moim przypadku nie wycisnęły też łez. Uważam, że historia należy raczej do słodkich, ale w granicach akceptacji i pozytywnego wydźwięku. Nie przedobrzyła autorka, a zafundowała przyjemną i dopracowaną komedię romantyczną.

INNE POSTACI
Boczny plan jest okupowany dość gęsto ścielącymi się postaciami drugoplanowymi, którzy nie są jedynie rozmemłaną papką, a mają swoje wyraziste cechy stanowiące bazę do powstania kolejnych części serii i to jest fakt, a nie domysły. W zwieńczeniu tego tomu dowiadujemy się, że powstanie druga część o losach Nat i Ashera. Ja na pewno dam jej szansę.


PODSUMOWANIE
Historia o przyjaźni, miłości, rodzinnych relacjach i trudnych doświadczeniach. Raczej słodka niż gorzka, z przyjemną kreacją postaci i dużą dawką śmiechu. O tym, że dobroć bywa opłacalna, o pragnieniach skontrastowanych z rzeczywistością i o tym, że czasami warto posłuchać nawoływań serca. Dla romantyczek i tych czytelniczek, które lubią uśmiechnąć się u boku może nie wybitnej, ale dobrze napisanej lektury.

wydawnictwo: NieZwykłe
kategoria: romans
ilość stron: 400
data wydania: listopad 2018

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję księgarni https://www.gandalf.com.pl/


9 komentarzy:

 1. Romantyczna strona mojej duszy, mówi mi, że powinnam przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo interesująco :D Chętnie przeczytam ^^
  Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się kreacja głównej bohaterki. W końcu postać, która nie została przerysowana!
  Chętnie dam tej książce szansę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała. Bardzo miło ją wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka dni temu skończyłam właśnie tę książkę. Chociaż chyba powinnam napisać, że ją przemęczyłam, bo niestety nie do końca mi się podobała. Główna bohaterka wykreowana na uwielbianą przez wszystkich, aż do przesady. Bohater niby mroczny, niby gangi i mafia, a w rzeczywistości ciepła klucha. Przeszłość bohaterki choć tragiczna, to zbagatelizowana w moim odczuciu. No i wątek kryminalny/mafijny wzięty znikąd i w sumie nie pasujący do treści. No niestety, ale mnie nie przekonała do siebie ta książka. Myślę jednak, że sięgnę po kolejne tomy, chociażby z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 6. hmmm może kiedyś ją przeczytam... sama nie wiem

  OdpowiedzUsuń
 7. Duża dawka śmiechu zdecydowanie by mi się teraz przydała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa tego tytułu, ale raczej zostawię sobie na lato

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...