niedziela, 10 lutego 2019

"Krople deszczu. Hale Brothers" - Kathryn Andrews.
Sekrety, miłość i dramaty w życiu młodych dorosłych.


Nieraz pod płaszczem uśmiechu, udawanego szczęścia i pozornego dobrobytu ukrywamy swoje prawdziwe twarze. Bo przecież nie tak łatwo mówić nam przed światem o porażkach, o tragediach, o dramatach dotykających nas na co dzień. I dopiero kiedy natrafimy na tą właściwą osobę i czujemy, że to właśnie jej chcielibyśmy pokazać kolejny i kolejny fragment prawdziwego siebie, możemy mówić o miłości. Bazująca na szczerości, jeśli jest prawdziwa, akceptuje przecież wszystko i podaje pomocną dłoń wsparcia i otuchy. Czemu taki wstęp? Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o książce, w której uczucia i tragedie przeplatają się przez zawiłą teraźniejszość młodych dorosłych. Przed Wami „Krople deszczu” Kathryn Andrews.

ZARYS FABUŁY
Ali przeprowadza się na Florydę wraz z ojcem. Oboje potrzebują zmian, by po śmierci matki i żony zacząć kolejny rozdział życia. W ten sposób dziewczyna trafia w progi nowej szkoły, gdzie przychodzi jej zderzyć się z poznanym nieco wcześniej na plaży chłopakiem. Szybko dowiaduje się, że Drew, w towarzystwie którego poczuła coś wyjątkowego, jest poza jej zasięgiem.

Drew marzy o tym, by wyjechać. Ma kochającego brata, reputację przystojniaka, z pozoru ma wszystko. Sęk w tym, że nikt nie zna jego prawdziwego życia. Nikt nie ma pojęcia, że skrępowany niewidzialnymi łańcuchami okrutnego traktowania w domu przechodzi przez piekło. I kiedy jest już na skraju wytrzymania, pojawia się Ali. Dziewczyna, która jest jak światełko w ciemnym tunelu.

MŁODZI, CIĘŻKO DOŚWIADCZENI
Ona odnajduje wolność w tańcu, oddając się rytmom muzyki, on pływa, kojąc poranioną psychikę w tafli wody. Ona straciła matkę, którą tak bardzo kochała, on każdego dnia zmaga się z okrucieństwem fundowanym przez bliską osobę. Oboje niosą na swoich barkach zbyt ciężkie doświadczenia, jak na tak młodych ludzi i oboje mają możliwość prowadzenia pierwszoosobowej, swoją drogą – mojej ulubionej – narracji. Szkolny przystojniak i ta nowa, raczej nie wychodząca przed szereg, spokojna. Gdyby tylko umieli otwarcie powiedzieć sobie o tym, co czują, z pewnością byłoby im łatwiej. Ale przecież na wszystko musi przyjść odpowiedni czas.

ISTOTNE POSTACI DRUGOPLANOWE
Historia utkana z nadziei i tragedii, rozegrana w środowisku młodzieży, zróżnicowanym, przez co będącym w stanie zafundować czytelnikowi wiele wrażeń. W treść wkradają się istotne dla całości postaci drugoplanowe. Jest cudowny brat głównego bohatera, Beau, który mimo przeciwności losu potrafi się uśmiechnąć i przytulić. Mam nadzieję, że autorka ma przygotowaną dla niego odrębną powieść ze szczęśliwym zakończeniem. Na pewno na to zasługuje. Jest także bulwersująca swoim zachowaniem ex, doprowadzająca do spięć i upajająca się konfliktami. Nie jednak ona stanowi najmroczniejszy czarny charakter tej książki, a pewien tyran i prześladowca, który bezkarnie odbiera ludziom prawo do szczęścia. Wrażeń fundowanych przez rozmaite osobowości z pewnością nie brakuje.


MIŁOŚĆ I DRAMATY
Miłość, ta potrzebująca czasu, oparta na szczerości, wsparciu, przeżyciach mentalnych, nie zaś na czysto fizycznym pożądaniu. Książce zatem daleko do literatury erotycznej, to z pewnością romantyczna, ale nie słodka historia, sporo w niej cierpienia neutralizowanego od czasu do czasu przez młodzieńczego ducha ludzi, którzy przecież mają przed sobą całe życie. Autorka porusza bardzo ważne tematy, jest śmierć, kwestia przemocy rodzinnej, próby dyktowania innym zasad, wedle których powinni budować swoją przyszłość. Są emocje, a książka ma w sobie ciepło, które pomimo wcale niegalopującej akcji utrzymywało moje równomiernie zainteresowanie treścią. Historię polecam zaś fankom powieści w stylu M.Leighton, Tillie Cole (mam tutaj na myśli jej książki New Adult, absolutnie nie zaś dark romance) czy Brittainy C. Cherry.

wydawnictwo: NieZwykłe
kategoria: powieść romantyczna
ilość stron: 338
data wydania: 2 stycznia 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłe.

7 komentarzy:

 1. Wprawdzie ostatnio zaczęłam się przekonywać do obyczajówki, ale rzadko coś z tego gatunku przypada mi do gustu. Dlatego też sobie odpuszczę tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię tego typu powieści, będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze, nie mogę doczekać się, kiedy będę miała możliwości sięgnięcia po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać. Lubię takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna. Mocno mnie poruszyła i oczarowała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję, że to jest dobry czas, by ją przeczytać. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...