czwartek, 17 sierpnia 2017

Wakacyjnych wspomnień nadszedł czas, czyli fotozeszyt firmy Saal Digital.


Dziś nie o książce, a o zeszycie – ze znaczną przewagą fotografii nad tekstem. I nie chodzi tutaj o przypadkowy zbiór zdjęć, a o moje wspomnienia. O chwile uchwycone obiektywem i przedrukowane na papier. Jesteście po wakacjach i myślicie o wywołaniu Waszych fotek? Rozważcie zatem inną propozycję, może właśnie tę oferowaną przez firmę Saal Digital Polska.

JAK TO DZIAŁA?
Pobieracie ze strony internetowej firmy specjalną aplikację, wrzucacie do niej zdjęcia i zaczynacie zabawę w projektowanie. Korekta koloru, gradient, wzór. Ramki, cienie czy proponowane tła. Pomocnicze układy stron, rozmaite czcionki czy kliparty. Program oferuje szeroki wachlarz możliwości, przy jednoczesnym zachowaniu klarowności. Coś w sam raz dla tych, którzy lubią pomajstrować coś przy obróbce fotografii, ale i dla amatorów, dla których robienie zdjęć kończy się na naciśnięciu przycisku aparatu. Ja zaliczam się raczej do drugiej ze wspomnianych grup, przy czym mam wrażenie, że udało mi się stworzyć profesjonalnie wyglądający, nowoczesny album.


WYSOKA JAKOŚĆ…
Wiecie już zatem, że projektowanie produktu nie jest wcale wyższą szkołą jazdy. Może więc słowo na temat zalet gotowego fotozeszytu. Cienki, a więc niezajmujący zbyt wiele miejsca. Z solidnymi, półsztywnymi, elegancko prezentującymi się stronami. Świetnym rozwiązaniem okazuje się łącząca strony spirala umożliwiająca pełne otwarcie zeszytu bez jakichkolwiek zagięć. Dodatkowym zabezpieczeniem całości jest przezroczysta folia pełniąca rolę ochronnej okładki zarówno z przodu jak i z tyłu. To nie mój pierwszy fotoprodukt, z jakim mam okazję się spotkać. Z pełną odpowiedzialnością i szczerością powiem jednak, że pod względem jakości wydruku ten wypada najlepiej z wszystkich dotychczasowych.


… I WYSOKA CENA
Czy ma zatem jakieś wady? Dla niektórych przeszkodą może być cena. 79 zł za 22 strony to sporo, a należy pamiętać o dodatkowym doliczeniu kosztów przesyłki (20 zł). Dla przeciętnego, niewymagającego klienta przejrzenie cennika usług (dostępnego na stronie firmy) może okazać się końcem przygody z Saal Digital. Niemniej jednak poszukiwacze wysokiej jakości druku muszą pamiętać o tym, że za produkt wysokiej klasy trzeba po prostu więcej zapłacić. A ten niewątpliwie takim jest.


MÓJ FOTOZESZYT, MOJA SUGESTIA
Ze względu na format fotozeszytu, tj. 20 cm x 20 cm, na jednej stronie ograniczyłam się do umieszczenia maksymalnie trzech zdjęć. Najczęściej jednak stawiałam na jedno, korzystając z różnego rodzaju ramek i ceni, by uzyskać efekt starannie wydanego i przyciągającego oko albumu. Oczywiście w ofercie firmy dostępne są zarówno fotozeszyty jak i fotoksiążki rozmaitych formatów, z mniejszą bądź większą ilością stron i poziomą czy pionową orientacją. Wszystko oczywiście zależy od upodobań oraz ilości zdjęć, które chcemy do projektu wprowadzić.


PODSUMOWANIE
Podsumowując, urok pięknej Toskanii i moje wspomnienia doczekały się wydania naprawdę wysokiej jakości. Zaprojektowałam, wysłałam zamówienie, doczekałam się kuriera i mam fotozeszyt, który dumnie zaprezentuję moim znajomym. Łatwa w obsłudze aplikacja i wiele możliwości obróbki. Tylko ta cena niekoniecznie najniższa, ale to już Wy musicie wiedzieć, czy chcecie postawić na wysoką klasę wydruku czy też danym wypadku nie będzie to miało dla Was większego znaczenia.


Za możliwość przetestowania produktu dziękuję firmie Saal Digital Polska.
 

9 komentarzy:

 1. Ja bym też przetestowała ten produkt ;) Chętnie. Mam takie wakacje sprzed lat zaległe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wejdź sobie na: http://www.saal-digital.pl/ i na głównej stronie (zjedź trochę niżej) istnieje możliwość zgłoszenia się do testowania produktu - fotozeszytu lub fotoksiążki. Czekaj na zakwalifikowanie i działaj :)

   Usuń
 2. Cena faktycznie dość wysoka, ale jakość kosztuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Osobiście sama nie wiem, czy jako amator fotografii zdecydowałabym się na tak drogi produkt. Ale ekspertom naprawdę polecam, bo jakość jest świetna.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Też możesz sobie taką zrobić. Na stronie firmy znajduje się formularz zgłoszeniowy. Można za darmo przetestować zarówno fotoksiążkę, jak i fotozeszyt - jeśli Cię zakwalifikują :)

   Usuń
  2. dzięki kochana, zakwalifikowałam się,, będę testowała fotoksiążkę

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...