sobota, 24 czerwca 2017

"Historia pewnej zazdrości" - Danka Braun. Rodzinna saga z bezwzględną grą o szczęście.


„Tak to już jest z wami kobietami. Najpierw marzycie o facecie, który nie pozwoli wam zasnąć przez całą noc. A potem narzekacie, że on chrapie.”

Mogłoby się wydawać, że w rodzinie Orłowskich już nic ciekawego nie może się wydarzyć. Mogłoby. Bo familia szanowanego doktora Roberta ani myśli o beztroskiej sielance. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie wzniecić iskrę i podpalić lont. Na kogo padnie teraz? Jaki wymiar osiągnie tytułowa zazdrość i czy wszyscy wyjdą z tego boju zwycięsko? Zapraszam Was na recenzję piątego tomu pasjonującej sagi rodzinnej.

ZARYS FABUŁY
Młoda i spragniona wrażeń Iza postanawia odciąć się od rad ojca i zawalczyć o szczęście u boku dalekiego kuzyna z Niemiec. Mający renomę casanovy mężczyzna może zaoferować jej upojnie spędzony czas, ale czy warto ufać komuś, kto egoistycznie realizuje wyłącznie własne cele?   

Tymczasem rodzina Orłowskich świętuje zdrowie małego Eryka, który na wskutek wypadku zapadł w śpiączkę. Wybudzony chłopiec nie jest jednak świadom zmian, które zaszły pomiędzy rodzicami w trakcie jego nieobecności. Krzysztof, ojciec, jest teraz w związku z Wiktorią i mało tego, że spodziewają się oni dziecka, wychowują wspólnie Kamila, któremu Eryk przygotuje prawdziwe piekło. W domu Orłowskich nie brakuje także obecności prawdziwej mamy chłopca, która być może będzie miała ochotę wykorzystać zawiłą sytuację do własnych celów. W tej grze i w tej rodzinie wszystkie chwyty są dozwolone. Czy w plątaninie zazdrości jest szansa na kompromis?

CZAS NA MŁODYCH
Robert Orłowski spokorniał, wyciszył się, przybyło mu trochę lat. Zszedł zatem na dalszy plan, choć w sytuacjach kryzysowych wciąż jest w stanie wybuchnąć. Ustąpił jednak miejsca młodszym, których codzienność przypomina kocioł z wrzącą miksturą. Im więcej składników, tym głośniejsze jego bulgotanie. Jest uparta jak ojciec Iza, młoda, szalona i ufna. Marząca o szczęściu nie wie, że ślepo do niego dążąc można wiele stracić. Jest przybyły z Niemiec kuzyn, któremu na pozór w głowie tylko przygodny seks i kariera. Walczący o dobro rodziny Krzysztof, korzystająca z sytuacji i znana z szokujących akcji była żona oraz przedstawiciel najmłodszego pokolenia, złośliwy Eryk. A ta wybuchowa mieszanka kontrowersyjnych, ale wiarygodnych osobowości, jest w stanie rozbudzić wiele emocji.

WIELOWĄTKOWA FABUŁA
Fabuła wzbogacona o tak kolorowych bohaterów wbrew pozorom nie obfituje w zwroty akcji. W równomiernym, ale zadowalającym tempie brnie do przodu ciesząc rozwojem poszczególnych wątków. Wielotorowa historia, nieprzejaskrawiona, za to też na pewno nie szarobura udowadnia, jak wiele pomysłów posiada Danka Braun i jak umiejętnie potrafi wciągnąć czytelnika w ich pajęczynę. Może nie najlepszy tom serii, ale wystarczająco interesujący i dobry, bym bez wahania sięgnęła po kolejne.

TERRORYŚCI, BIEBER I GREY
Nie zapomniała autorka o aktualnych trendach, wplatając w tło chociażby wzmianki o Bieberze czy Greyu. Jest historia coli oraz współczesna zaraza Europy – terroryzm. Jakby więc mało było ciekawostek w codzienności głównych postaci, są także te delikatnie przewijające się z tyłu. Danka Braun, mając taki wachlarz bohaterów, może dopasować się za ich pomocą do każdej sytuacji i znakomicie jej to wychodzi. Nie zapowiada się więc na to, że na tym tomie zakończy, tym bardziej, kiedy w finalne pojawił się początek pewnej relacji.

DLA KOGO?
Dla fanatyków rodzinnych sag, dla wielbicieli zakręconych powieści obyczajowych. Dla tych pochłoniętych obowiązkami, by odpoczęli i dla tych znudzonych, by dali się wkręcić w sieć intryg i problemów. Danka Braun pisze dla mnie i pisze dla Was. Pamiętajcie tylko, by zacząć czytanie sagi od samego początku. W innym wypadku możecie się trochę pogubić.

moja ocena: 7-/10
wydawnictwo: Prozami
ilość stron: 416
data wydania: maj 2017

A na okładce moja rekomendacja :)
 Saga: Historia pewnego związku / Historia pewnej niewierności / Historia pewnego narzeczeństwa / Historia pewnej rozwiązłości / Historia pewnej zazdrości


Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Prozami.
 

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Cytat jest świetny :) I jaki prawdziwy :)

   Usuń
  2. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail. com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja...

   Usuń
 2. Brzmi naprawdę interesująco ;) ale póki co nie mam czasu na książki spoza listy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziwię się. A tę serię trzeba zacząć czytać od początku. Należy więc przygotować sobie dla niej więcej czasu, bo pięć tomów to całkiem sporo :)

   Usuń
 3. Skoro rekomendujesz, to na pewno będę miała książkę na uwadze. Piąty tom serii oznacza, że trzeba chyba było mocno namieszać w życiu bohaterów. Z tego co piszesz, te relacje rodzinne są pogmatwane. Trzeba chyba zacząć poznawać ich losy od pierwszej części;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka sporo miesza w ich życiu - owszem. A że ma ich do dyspozycji wielu, jest ciekawie i naturalnie :) Seria naprawdę poprawia humor, niemniej jednak wypada zacząć czytać od początku, bo inaczej można się pogubić.

   Usuń
 4. Uwielbiam tę sagę i zawsze wypatruję kolejnej części, zaraziłam też Mamę, bo obie lubimy takie lekkie i zabawne obyczajówki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo. Danka Braun jest świetna i pisze dla każdej kobiety :) Cieszę się, że Was także porwała.

   Usuń
 5. Krwawy medalion autorki mnie zauroczył, chętnie poznam dzieje rodziny Orłowskich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi "Krwawy medalion" także przypadł do gustu. Ale wiesz, że ta książka nie należy do wspomnianej w poście serii? Saga rodzinna "Miłość - namiętność - pożądanie" liczy 5 tomów, a tytuł każdego zaczyna się od "Historia pewnego/pewnej...". Jednak Danka Braun napisała także kilka książek innej serii, niemniej zawsze używa tych samych bohaterów i to czyni jej twórczość wyjątkową.

   Usuń
 6. Odkąd tylko ujrzałam pierwszy tom, wiedziałam, że chcę poznać tę historię. Trochę przeraża mnie, że namnożyło się tych części, bo jednak wolałabym nie rozpoczynać czytania kolejnych serii, ale... chyba nie mam wyjścia. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail. com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...