piątek, 6 kwietnia 2018

"Royals. Kochanka księcia" - Geneva Lee.
Grzechy i grzeszki następcy tronu.


„To nie była żadna bajka, a Alexander w niczym nie przypominał baśniowego księcia.”

Nie każda baśń musi być niewinna, nie każdy książę obrońcą moralnych zasad i nie wszystkie potencjalne księżniczki cechują się  cnotliwością. A już na pewno nie dotyczy to historii bohaterów powieści „Kochanka księcia”, którzy choć w teorii mogliby zostać wpisani w ramy wyniosłego, królewskiego środowiska, w praktyce stanowią przeciwieństwo baśniowych postaci.  Jak wygląda odważny seks we współczesnych, królewskich alkowach? Jaka opinia krąży o księciu Cambridge i jak zwykła dziewczyna zdobywa uwagę następcy tronu? O tym w niegrzecznej historii autorstwa Genevy Lee.

ZARYS FABUŁY
Kiedy Clara spotyka Alexandra, nie jest świadoma tego, z kim tak naprawdę ma do czynienia. Przystojny, ale skrajnie tajemniczy nieznajomy robi na niej wrażenie. Jakże mocno jest więc zdziwiona, kiedy odnajduje swoje zdjęcie w czasopiśmie. Okazuje się, że na rozdaniu dyplomów w klubie Oxfordu całowała się z księciem. I to nie byle jakim. Następcą tronu, o legendarnej reputacji łamacza kobiecych serc. Wszystko wskazuje na to, że Alexander nie zamierza zakończyć ich znajomości na jednym, chwilowym spotkaniu.

Czy pomimo ostrzeżeń, Clara zostanie kochanką księcia? Ile kosztuje chwila przyjemności i czy dla Alexandra ta kobieta stanie się czymś więcej, niż kolejnym, błahym epizodem?

GRZESZNY KSIĄŻĘ I ODWAŻNA KANDYDATKA – CZYLI POSTACI NIE JAK Z BAJKI
Książkowa Clara nie we wszystkim przypomina baśniowego Kopciuszka , choć przygoda, która jej się przydarza, w pewnym stopniu przypomina historię opracowaną niegdyś także przez samych braci Grimm. Zwyczajna dziewczyna trafia w progi książęcego świata. Scenariusz raczej mało realny, biorąc pod uwagę statystyki. Na tym jednak koniec bajkowego klimatu, bo Clara nie przypomina szarej myszki, gotowa na wyzwania i sprzeciwiająca się zasadom, które wytyczył jej sam waszmość książę. Z zupełnie innej bajki zostaje wyjęty Alexander, którego w zasadzie z magicznymi historiami łączy jedynie noszony tytuł. Mężczyzna zdecydowanie nie planuje znaleźć sobie żony, za to z powodzeniem testuje kolejne  zdobycze – oczywiście zainteresowany nie inteligencją czy wiedzą, a udanym seksem.

A CO W TLE?
Dominujący, mroczny on, na wstępie ostrzegający przed sobą i angażująca się emocjonalnie ona. Stereotypowy związek dość typowych, pod względem cech, postaci powieści erotycznych zostaje wpasowany w niecodzienne środowisko. Po sportowcach, prawnikach czy właścicielach prężnie działających przedsiębiorstw przyszedł czas na księcia. Co z tego wynika? Wdzięczne tło. Wiele potencjalnych kandydatek ubiegających się o względy głównego bohatera, wymagania stawiane przez królewskich rodziców, prywatna ochrona czy wszędobylscy dziennikarze węszący za sensacją, która mogłaby przyozdobić pierwsze strony tabloidów.

GREY'OWSKIE KLIMATY
W rzeczywistości jednak akcja w dużej mierze skupia się na seksie. Niekoniecznie tym romantycznym, za to mocno opartym na fizyczności, także z udziałem wulgarnego słownictwa. W tej kwestii pojawia się pewna powtarzalność, przez co niektóre sceny można zwyczajnie pominąć, niczego nie tracąc. Dla osób szukających czegoś w stylu #coczytaćpoGreyu – pozycja godna wzięcia pod uwagę. Na brak pikantnych scen z pewnością nie ma co narzekać. Dla tych z kolei, którzy szukają powiewu świeżości i pobocznych, atrakcyjnych wątków – nuda. Książka niezła, jako typowy erotyk, coś w sam raz dla fanek pióra Laurelin Paige. Nie jest to jednak powieść, która w jakikolwiek sposób zaangażowała mnie emocjonalnie. Szczerze powiedziawszy, liczyłam na więcej wrażeń. Stąd wybór jej przeczytania pozostawiam do rozważenia Wam.


wydawnictwo: Kobiece
cykl: ROYALS (tom 1)
kategoria: literatura erotyczna, romans
ilość stron: 500
data wydana: luty 2018


Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu. 
 

20 komentarzy:

 1. Nie spieszy mi się do czytania tej książki.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest zła, ale spodziewałam się po niej więcej wrażeń. Tymczasem to przeciętny romans.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Rozumiem :) Nie będę zachęcać, bo to przeciętny romans.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Nie zachęcam, ale też nie zniechęcam :) To nie jest zła książka, ale ja osobiście spodziewałam się większego "wow".

   Usuń
 4. Przeciętniaków mam na razie dosyć więc podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale Cię rozumiem :) I nie będę jakoś szczególnie Cię zachęcać.

   Usuń
 5. Niestety, żebym sięgnęła po erotyk to lektura musi być zachwycająca, więc "Kochanka księcia" to książka, którą z pewnością mogę sobie odpuścić bez strachu, że stracę coś pięknego z czytelniczych doznań. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę Cię jakoś szczególnie do niech zachęcać. To rzeczywiście przeciętna książka.

   Usuń
  2. Wobec tego będę wyczekiwać recenzji takiego, który uznasz za must read dla takiego unikacza erotyków jak ja! ;)

   Usuń
 6. Lubię erotyki, ale z powiewem świeżości i z jakąś fabułą. Ciągły seks mnie nudzi i irytuje. O tej książce czytałam już kilka negatywnych opinii i na chwilę obecną zrezygnowałam z czytania jej. Może, może kiedyś zmienię zdanie gdy nie będę miała co czytać (w co wątpię), ale na pewno nie w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To rzeczywiście przeciętna lektura. Może nieźle napisana, ale mało w niej oryginalności. Nie będę Cię do niej szczególnie zachęcać.

   Usuń
 7. Erotyk tak, ale musi mnie czymś ująć a Greyowe klimaty są niekoniecznie dla mnie niestety. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tak, w takim razie nie masz po co sięgać po tę książkę. Raczej nie spełni Twoich oczekiwań.

   Usuń
 8. Brak świeżości, seks sprowadzony tylko do fizyczności, wulgarne słownictwo - zdecydowanie sobie odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie książka jest swietna wciągająca.. jak dla mnie warta przeczytania. Dzis zaczynam drugą część

  OdpowiedzUsuń
 10. jeśli chcesz uratować swój związek/małżeństwo, polecę cię dr Dawn. pomógł mi przywrócić mój dom po 11 miesiącach gorączkowej separacji między mną a moim mężem. Zostałam skierowana do niego przez moją starszą siostrę po rozwodzie małżeńskim i przywrócił spokój i szczęście w moim małżeństwie, pomógł też innym moim znajomym i żyją szczęśliwie dzięki pomocy dr Dawn,
  Skontaktuj się z nim, jeśli potrzebujesz pomocy w odbudowie związku / małżeństwa / jeśli chcesz zajść w ciążę lub wyleczyć się z jakiejkolwiek choroby:
  Dr Dawn nigdy Cię nie zawiedzie:
  E-mail: dawnacuna314@gmail.com
  WhatsApp: +2349046229159

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...