czwartek, 10 grudnia 2015

Gra edukacyjna MEMORY „Owoce Świata” - Beata Pawlikowska


Jabłko, gruszka, mandarynka, banan, tamarillo, durian, salak… Czyż początek poprzedniego zdania nie wzbudził w Was całkiem smacznych skojarzeń, ale pod koniec mieliście mieszane uczucia i wrażenie, że zaczęłam pisać w innym języku? Otóż uwaga,  dla waszej wiadomości podaję, że właśnie wspomniałam Wam o garstce przeróżnych Owoców Świata, ponieważ te, z którymi mamy styczność na co dzień, są zaledwie ułamkiem niezwykłych gatunków, jakimi obdarza nas natura. Czy nie mielibyście ochoty na to, by wyruszyć w słodką podróż drogą owianą egzotycznym klimatem? Chcielibyście, by Wasza wiedza na temat zagranicznych owoców wykraczała poza pomarańczę i ananasa? Zatem zapraszam do zapoznania się z kolejną częścią autorskiej kolekcji gier edukacyjnych memory Beaty Pawlikowskiej – „Owoce Świata”.

Czy słyszeliście już kiedyś o grze memory? To jedna z popularniejszych gier pamięciowych polegająca na odnajdywaniu tych samych par kar umieszczonych na podłożu obrazkiem do dołu. Ćwiczy koncentrację i pamięć wzrokową, chociaż dobrze bawiący się uczestnik wcale nie ma o tym pojęcia, spędzając miło czas u boku pozostałych. Gra rodzinna czy też rozrywka, w którą zaangażowani są znajomi. Dla 2,3,4 osób w wieku od 3 do 100 lat. Jednym słowem memory jest dla każdego i na każdą okazję. Jest jednak coś, co może wpływać na jakość owej gry. I nie chodzi tutaj tyle o jej wykonanie, ile o motyw przewodni. Możemy się bowiem spotkać z memory tematycznym oraz z takowym będącym zbieraniną różnych, przypadkowych ilustracji. Zrozumiałe więc, że jeżeli chodzi o ów pierwszy rodzaj, możemy się dzięki niemu czegoś nauczyć. „Owoce Świata” Beaty Pawlikowskiej to niewątpliwie wyjątkowa gra przedstawiająca w większości mało nam znane dary natury. Jest kilka takich, które zdążyły się już wkraść na nasz polski rynek i jako konsumenci, obyliśmy się już z nimi, jednakże w większości na kartach memory natykamy się na nazwy, o których  dotąd nie mieliśmy pojęcia. Powiedzenie, że „Uczymy się przez całe życie” nabiera w tym wypadku wybitnego znaczenia, bo z wiedzy serwowanej przez panią Pawlikowską skorzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli. 

 

Memory to gra edukacyjna, ale mająca dostarczyć przede wszystkim rozrywki. To nie ćwiczenie pamięci jest więc tutaj najistotniejsze, a miło spędzony czas, który dzisiaj coraz częściej poświęcamy elektronice odbierającej nam kreatywność, własną wolę i chwile spędzone u boku tych, których kochamy. Warto mieć to na uwadze.

Solidne wykonanie memory Beaty Pawlikowskiej – estetyczny wygląd kart przedstawiających przeróżne owoce świata podpisanych własną nazwą, staje się zarazem dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Teraz, kiedy nadchodzą święta, a nam brakuje pomysłów, mamy kolejną godną rozważenia propozycję dla ludzi w każdym wieku, zwłaszcza dla dzieci.

Każda z gier wchodzących w skład kolekcji ma jednak dodatkową niespodziankę. Skanując opakowanie za pomocą aplikacji TAP2C możecie dotrzeć do dodatkowej treści, a ja zdradzę tylko tyle, że dzięki temu czeka Was jeszcze większa przygoda.

Owoce Świata polecam w szczególności tym osobom, które szukają pomysłu na spędzenie wspólnego, miłego czasu u boku bliskich. Rekomenduję tym rodzicom, którzy zmęczeni nieustannym odciąganiem dziecka od komputera, będą mogli pokazać mu inne oblicze rozrywki, niemniej atrakcyjne, za to kreatywne i korzystne dla umysłu.  


Tych, którzy nie zapoznali się jeszcze z moja recenzją gry edukacyjnej memory „Język angielski”, zapraszam TUTAJ.


 


Za grę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Edipresse Książki.
 

7 komentarzy:

 1. Można miło spędzić czas z dziećmi i zdobyć wiedzę o egzotycznych owocach i kraju ich pochodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam gry planszowe. Bardzo fajna i faktycznie można się wiele nauczyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu nie. Takie gry są fajną alternatywą na zimowe wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam takie gry, więc i tą z przyjemnością wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie można poczuć smaku i zapachu owoców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa na ćwiczenie pamięci.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...