czwartek, 31 grudnia 2015

"Punkt zwrotny" - Gregg Braden


„Świat prawdopodobnie nie zmieni się w czasie, jaki zajmuje przeczytanie tej książki.”
„W czasie, jaki zajmuje przeczytanie tej książki, możesz zmienić sposób reagowania na świat.”

Świat cały czas się zmienia. Już przyjął postać zupełnie inną, aniżeli kiedyś, a efekty owych zmian wydają się nie do zatrzymania. Ziemia pada ofiarą kolejnych anomalii pogodowych. Rekordowa ilość tornad, nękające lasy pożary, fale osiągające nieprawdopodobne rozmiary czy też wysokie temperatury i brak deszczu zabierające urodzaje, efektem czego kuleje rolnictwo i cała gospodarka. Jak w tym wszystkim ma odnaleźć się człowiek? Istota, która po części sama do takich zmian doprowadziła? Czy należy cały czas podążać jedną, wytyczoną ścieżką i czekać na najgorsze? A może warto zabrać się do działania i wykonać punkt zwrotny przekształcając własną świadomość i tym samym unikając upadku i katastrofy? Jeżeli bylibyście gotowi na zmiany, zapraszam do lektury autorstwa Gregga Braden’a, międzynarodowej sławy pioniera, który łączy naukę i tradycję, udowadniając, że problemy świata mogą zostać rozwiązane.

Ekstrema gospodarcze, populacyjne czy klimatyczne. Nękają naszą planetę wprawiając mieszkańców w zakłopotanie. Czy na zmiany jest już za późno? Oczywiście, że nie. Zatem czy jeden odbiorca owej książki może coś zdziałać? Tak. Bo wielkie transformacje zaczynają się od tych małych. By móc odnaleźć się w dzisiejszym świecie i by stawić czoła problemom, należy zacząć od siebie. Nie da się zawojować Ziemi bez odpowiedniego przygotowania i świadomości wyzbytej mitów, fałszywych teorii i błędnego toku myślenia. Trzeba się przestawić i wykorzystać tytułowy punkt zwrotny, a takowy od czasu do czasu w naszym życiu się pojawia. Jak go rozpoznać? Co się dzieje wtedy, kiedy ów punkt ignorujemy bądź odrzucamy? Gregg Braden pomaga nam do niego dotrzeć i za jego pomocą dokonać pozytywnych zmian, które okażą się dobre nie tylko dla nas, ale dla całego świata.

Często wierzymy w zasłyszane niegdyś teorie nie mając pojęcia o tym, że nie są już one aktualne. Podążamy drogami indywidualistów obierając ich za wzór i nie pamiętając o tym, jak ważną rolę pełni dla nas rodzina i wspólnota. Społeczeństwo staje się wyłącznie teoretycznym pojęciem, a to właśnie w nim tkwi klucz i rozwiązanie problemów ludzkości. Bo siła i moc grupy jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Jako współcześni ludzie, korzystamy też z odkryć i nowoczesnych technologii zapominając o tym, jak istotna jest natura. Spychana na boczny tor, przyduszana przez efekty współczesności, mści się potem, a przecież wystarczy tak niewiele, by móc zacząć budować wszystko od nowa – w zgodzie i harmonii.

 Autor książki, poprzez podpowiedzi i przykłady z przeszłości pokazuje nam właściwy kierunek, w którym warto podążać. „Punkt zwrotny” to nie książka naukowa, której przekaz będą mogli zrozumieć tylko wybitni uczeni. To przystępna lektura napisana tak, by mógł przeczytać ją każdy i wynieść z niej coś, co będzie potem mógł wdrążać we własne życie. Gregg Braden udowadnia, że warto obserwować otaczające nas środowisko. Bo na podstawie umiejętnego patrzenia i wykorzystywania tego, co się nadarza, można dokonać transformacji świata, a opcji jest naprawdę wiele, jak i wiele może być ich konsekwencji. Trzeba więc umieć wybierać, a ta książka stara się wskazać te właściwe drogi. Warto z tego skorzystać.

Czym jest punkt zwrotny i jakie ma znaczenie dla nas i dla świata? Jakie konsekwencje może przynieść Ziemi bagatelizowanie zaistniałego problemu? Jaką rolę odgrywa w życiu każdego z nas społeczeństwo? Wraz z tą książką będziecie mogli odpowiedzieć sobie na te pytania, uzupełnić szablon osobistego punktu zwrotnego, skorzystać z wartościowych porad i przechodząc kolejne poziomy, dotrzeć do sedna szczęścia. Bo podróż, którą oferuje Gregg Braden zabiera nas w nieznane, jednak jej kolejne etapy stają coraz bardziej klarowne i prowadzą do w pełni zrozumiałego finału.

To, co cenię sobie w owej publikacji, to klarowny język i styl oraz fakt, iż autor posługuje się przykładami wziętymi z życia. Objaśnia znaczenie zjawisk za pomocą realnych i łatwych do wykrycia sytuacji, biorąc chociażby jako dowód istnienia spontanicznego punktu zwrotnego odkrycie penicyliny przez A. Fleminga. Jeżeli dostrzegacie problem w otaczającym Was świecie, jeśli chcielibyście znaleźć jego rozwiązanie i w pełni świadomie wdrążyć je w swoje życie – „Punkt zwrotny” to propozycja właśnie dla Was. Nie musicie obawiać się niezrozumienia tematu oraz trudnych wyzwań. Wystarczy tylko chcieć i dać się ponieść instrukcjom, osiągając w końcu wymarzone efekty.

moja ocena: 4+/6
rok wydania: 2014
ilość stron: 276

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.
 Znalezione obrazy dla zapytania studio astropsychologii

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...