środa, 2 grudnia 2015

"Uwikłani. Pokusa" - Laurelin Paige  „ – Zwojuję twój świat […]
- Nie mogę się doczekać”

W życiu warto pozostawać ostrożnym, bo nigdy nie wiadomo kiedy nadarzy się szansa na szczęście. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, cóż szykuje dla nas figlarny i kochający niespodzianki los. Należy uważnie się rozglądać, bo na naszej drodze może stanąć ktoś ważny, o kim dotąd nie wiedzieliśmy nic bądź wiedzieliśmy zbyt mało, by umieć odpowiednio zinterpretować sytuację. A jednak to właśnie tajemnice i wyzwania nadają naszej codzienności smaku – aromatu, który przenika nie tylko ciało, ale i umysł. W miarę zwyczajne życie wiodła też bohaterka książki „Uwikłani. Pokusa”, jednakże do czasu… Bo moment, w którym u jej boku pojawił się zagadkowy mężczyzna w garniturze, zmienił jej cały dotychczasowy światopogląd.

Alayna Withers, ambitna i zdolna dziewczyna z niedawno zdobytą specjalizacją managera, pracuje w nocnym klubie jako zwyczajna barmanka. Kochając swoją pracę i ludzi, wokół których przychodzi się jej obracać, we wszystkie powierzone obowiązki wkłada całe serce i pełne zaangażowanie. Pewnego razu przy barze pojawia się nadzwyczajny klient. Przystojny mężczyzna, którego obsługuje, pozostawia po sobie nie tylko kolosalny napiwek, ale i wspomnienie przepełnione falą pożądania. Alayna nie ma jednak pojęcia o tym, że już wkrótce rozpalający jej zmysły młody bóg stanie na jej drodze kolejny raz. Hudson Pierce – bo tak ma na imię, okazuje się bowiem nowym właścicielem nocnego klubu, w którym pracuje. To jednak nie wszystko. Niewyobrażalnie bogaty i przystojny mężczyzna ma dla swojej podwładnej wyjątkowe zadanie. Obiecując spłatę jej sporego, studenckiego długu, prosi ją, by została jego udawaną partnerką i pomogła mu … zerwać niechciane zaręczyny. Cz jednak łatwo grać rolę kogoś, kim chciałoby się być naprawdę?

Hudson Pierce to wszechstronnie uzdolniony biznesmen sprawujący pieczę nie tylko nad klubami czy luksusowym SPA, ale także i bankiem. Człowiek o wyjątkowej urodzie, elegancki i szarmancki, kryje w sobie potężne pokłady pragnień i namiętności, które często zwieńczone udanym seksem nie pozwalają mu na prawdziwą miłość. Doświadczenie erotyczne mężczyzny jest więc ogromne, a jednak długotrwałe związki wydają się go przerażać. Dostrzegając ambicje nowej pracownicy Alayny , a także nieprzeciętny wygląd i inteligencję, proponuje jej teoretycznie prosty układ według  którego w zamian za pieniądze miałaby ona odegrać konkretną rolę. Udawany związek przynosi zmierzone efekty, aczkolwiek z czasem okazuje się, że nie tylko ona, ale i on pragną czegoś więcej aniżeli sprytnie opracowanego fałszu.

Główną bohaterką książki jest Alayna, piękna  barmanka, którą z pewnością nie można by było nazwać szarą myszką. Nie stroniąc od wyzywających ubrań czy niezobowiązujących spotkań z Davidem, ma na swoim koncie doświadczenia, o których na pewno nie chciałaby opowiedzieć każdemu. Kiedy jednak poznaje Hudsona, jej odwaga nieco chowa się w kąt, bo tłoczące się w niej pragnienia połączone z wielką niepewnością, stawiają jej przyszłość pod wielkim znakiem zapytania.

„-Boże, Alayno. Czy ty byś naprawdę chciała, żebym ci to zrobił? Posiadł cię? Złamałbym cię. Zniszczył.
Jego ton był mroczny, a zarazem szczerze dociekliwy.
- Czy tego właśnie chcesz?”

„Pokusa” to pierwszy tom erotycznej trylogii autorstwa Laurelin Paige, pt. „Uwikłani”. Historia rozpoczęta pomysłowym, aczkolwiek niekoniecznie łatwym w praktyce układem, już od samego początku bucha namiętnością, bo najwyraźniej Hudson i Alayna nie spotkali się przypadkiem. Chociaż bohaterowie pochodzą z dwóch różnych światów, a ich skrajnie odmienne środowiska mogą budzić wątpliwości, doskonale radzą sobie z wyznaczonym zadaniem i wszystko wskazuje na to, że gdyby zechcieli stworzyć prawdziwy związek, mogłoby być całkiem ciekawie. A jednak warto mieć na uwadze to, że on dotychczas nigdy nie był zdolny do miłości, a ona, nawet wiążąc z nim jakiekolwiek nadzieje, może okazać się tylko jedną z wielu kobiet, które tak bardzo lubi łudzić.

Książka może poszczycić się wciągającą od pierwszych stron fabułą, wartym zapamiętania bohaterem, kipiącą seksem atmosferą i obrazowymi, gustownie przedstawionymi scenami erotycznymi. „Pokusa” to zapowiedź nie tylko „apetycznej” serii, ale i całkiem udane wkroczenie nowej autorki tego gatunku na polski rynek wydawniczy. Laurelin Paige potrafi wzbudzać emocje, w szczególności te podnoszące temperaturę. Gorąco bywa bowiem przez cały czas, począwszy od obrazka na bardzo wymownej i adekwatnej do treści okładce, aż do ostatniego, napisanego słowa.

„ - Chciałem cię mieć na własność. Ale nie chciałem cię skrzywdzić.
Objął mnie mocno.
- To ostatnia rzecz, której bym chciał.”

Każda powieść otwierająca trylogię powinna zawieszać poprzeczkę wysoko i zachęcać, by zainteresowany czytelnik sięgnął także po pozostałe części. Rola takowej jest więc niezwykle istotna i podwójnie trudna. „Pokusa” z pewnością nęci i spełniając oczekiwania, nakłania do zapoznania się z drugim tomem. A okładki kolejnych części sugerują, że będzie coraz goręcej. O tym jednak przyjdzie nam przekonać się samym.

W tym przypadku cenię sobie też brak irytujących powiedzeń czy zachowań bohaterów. Nie ma powtarzających się czynności, które skutecznie odstraszają i mają na całość niekorzystny wpływ. Poprawny styl, zbalansowana ilość dialogów i opisów oraz interesujący bohaterowie. Tę powieść polecam wielbicielkom gorących klimatów, fankom męskich ciach z paletą przyciągających cech, ale i uchybień, na które da się przymknąć oko. Jeżeli macie ochotę na ciekawy erotyk i chcecie coś przeczytać jednym tchem, zdecydujcie się na przygodę z Hudsonem. Tylko czytajcie na osobności, bo z pewnością będziecie miały czerwone policzki!

moja ocena: 5/6
wydawnictwo: Kobiece
ilość stron: 360
data wydania: listopad 2015
cykl: Uwikłani

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.
 Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo kobiece

7 komentarzy:

 1. Rzadko czytam powieści erotyczne, ale tę książkę wyjątkowo chcę przeczytać;) Może dlatego, że zbiera bardzo pozytywne recenzje. Muszę na nią zapolować;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam niesamowity apetyt na tę książkę. Już się cieszę na samą myśl, zwłaszcza że niebawem zabiorę się za czytanie ;). Dobrze że fabuła jest wciągająca, a bohaterowie wyraziści i ta atmosfera kipiąca seksem i namiętnością ;). Szykuje się emocjonująca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę proszę, czyli ma w sobie tę moc!
  Och jak pragnę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozgrzewająca lektura na grudzień:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo, to chyba coś dla mnie. :P Przeczytam, tylko nie wiem, kiedy. :P

  OdpowiedzUsuń
 6. A gdzie kupić wszystkie 3 części?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostępna jest dopiero pierwsza część, czyli ta, którą tutaj opisałam. Premiera drugiej dopiero w marcu. Trzeba więc trochę poczekać :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...