sobota, 21 lutego 2015

"Zagraj ze mną" - Kristen Proby

 
 
Ona - nieśmiała, niedoświadczona i uległa. On – władczy, niewyobrażalnie bogaty, dominujący i mroczny. Mogłoby się wydawać, że właśnie na tej bazie budowane są wszystkie znane nam książki erotyczne i że ten schemat jest ich nierozłączną konstrukcją. A jednak ci, którzy nie przepadają za stereotypem kobiety - szarej myszki i mężczyzny – atakującego tygrysa, mogą zadowolić swoje gusta czymś, co z pewnością zaspokoi ich potrzeby i oczekiwania związane z tym gatunkiem literatury. Naprzeciw ich wymaganiom wychodzi Kristen Proby z serią książek rozpoczynających się od tytułu „Uciekaj ze mną”. Pewne siebie bohaterki, przez nią kreowane, są całkiem interesującą odmiennością i kontrastem względem innych, znanych już erotyków. Tym razem miałam sposobność przeczytać trzeci tom, noszący tytuł „Zagraj ze mną”. Zapraszam zatem do przeczytania jego recenzji.

Megan, urodziwa pielęgniarka pracująca na oddziale onkologii, nie zapomina o życiu towarzyskim, toteż obraca się wokół szerokiego grona znajomych. Bratem jej bardzo bliskiej przyjaciółki okazuje się być Will Montgomery, przystojny i popularny futbolista, który jednak sprawia wrażenie aroganckiego i zadufanego egoisty. Pewnego dnia dochodzi między nimi do spotkania, podczas którego uwielbiany przez fanów mężczyzna wydaje się być Megan zainteresowany. Kobieta jednak stara się trzymać od niego z daleka, co tylko podsyca apetyt Willa. Oczarowany jej osobą postanawia udowodnić jej, że nie jest tym kimś, za kogo go uważa. Trudno mu także zrozumieć to, że Megan jest odporna na jego czar, bo nigdy dotąd coś takiego nie miało miejsca. Mężczyzna uruchamia wszystkie swoje pokłady niesamowitego uroku, a do zaoferowania ma naprawdę wiele. Oporna kobieta, chociaż stara się bronić, nie potrafi długo oszukiwać swojego pożądania. Jak długo cierpliwy będzie jednak Will? Czy jest szansa na to, by rozchwytywany przez urodziwe fanki idol będzie wierny tylko tej jedynej? Czy Megan postanowi zaryzykować i ulokuje swe uczucia w Montgomerym?

„Zagraj ze mną” to niewątpliwie powieść erotyczna, ponieważ sporo tutaj pikanterii i mocnych scen. Bohaterowie, niczym nie skrępowani, potrafią zabawić się na wiele różnych sposobów, a autorka książki nie szczędzi słów, by szczegółowo i obrazowo przedstawić każdy z dokonanych aktów. Megan z pewnością nie jest typem przestraszonej dziewicy, a o jej odwadze i fantazji zarazem, może świadczyć chociażby kolczyk znajdujący się w bardzo intymnym miejscu. Należąca do grona tych, którzy nie obawiają się świata, miewa jednak chwile słabości, w których to niezbędne okazują się być silne i męskie ramiona. Will z kolei, nie grzeszy świętością lecz chociaż otwarcie opowiada o swoich pragnieniach, szanuje wolę Megan i cierpliwie czeka na to, by móc wreszcie zaprezentować jej swoje magiczne, łóżkowe zdolności. A takowych pozazdrościłby mu niejeden bohater książek erotycznych. Na uwagę zasługuje tutaj narracja, ponieważ prowadzona jest ona w dwojaki sposób. Całą historię nietypowego związku Willa i Megan poznajemy zarówno ze jego strony, jak i jej. Na przemian bowiem pojawiają się rozdziały zatytułowane ich imionami.
„- Dasz mi swój numer? Pyta bez ogródek Will. Arogancki dupek. Założę się, że babki lecą na niego wszędzie, gdzie się pokaże.
Mrużę oczy, nie potrafiąc ukryć niechęci, jaką żywię do tego faceta.
- Cholera, nie ma mowy.
Willowi opada szczęka. Głupio się uśmiecha i kręci głową.
- Co proszę?
- Przecież się nie jąkam – odpowiadam ostro…”
Trzeci tom serii autorstwa Kristen Proby, to powieść o nieskomplikowanej fabule, toteż nie spotkamy tutaj wielkich wydarzeń gmatwających cały splot treści. Chociaż akcja biegnie swoim miarowym rytmem, na jej drodze spotykamy kilka przeszkód mogących zagrozić związkowi głównej pary. Jedną z nich jest niewątpliwie popularność Willa, a co za tym idzie, zjawisko nieobliczalnych psychofanek zdecydowanych na wszystko, byleby tylko usunąć z życia idola mieszającą szyki kobietę. Wiele do życzenia pozostawia także przeszłość Megan i jej konsekwencje, które pomimo upływu czasu, wciąż pokazują swoje złowrogie oblicze. Jak bohaterowie poradzą sobie z wszystkimi trudnościami losu?
„- Dobrze, że nie wiedziałem, że masz to pod sukienką.
 - Dlaczego? – pytam zduszonym głosem.
 - Bo zamknąłbym się z tobą w toalecie, rozebrał do naga i kochałbym się tam z tobą całą noc. Mój Boże, Megan, jesteś oszałamiająca.”
Oprócz kłopotów związanych ze sławą, autorka przedstawiła, mniej lub też i bardziej świadomie, problem, jakim są nieuleczalne choroby dotykające młodych ludzi. Takim stawiała czoło Megan, a niejednokrotnie jej walka okazywała się daremna. Jak sporo dla takich dzieci można jeszcze zrobić i jak wielkim gestem dla nich jest coś, co nie wymaga dużego wysiłku ze strony innych? O tym z kolei przekonał się także Will, który dzięki swojej kobiecie miał okazję spojrzeć na świat także z innej strony.

Seksu tutaj nie mało. Nie mało także romantycznych wyznań i czułości. To powieść dla tych, którzy lubią zanurzać się pod pościelą książkowych bohaterów i patrzeć na ich intymny świat, pozostając niewidzialnym. Sama będąc fanką powieści erotycznych muszę przyznać, że Kristen Probst ma swój styl i nikogo nie kopiuje, a „Zagraj ze mną” wypadło nieco lepiej, aniżeli dwa poprzednie tomy tej serii. Chociaż ja preferuję jednak bohaterki mniej odważne i dające się prowadzić swoim łóżkowym „nauczycielom”, to bez wahania polecę tę książkę tym czytelnikom, których nużą tradycyjne i oklepane już schematy. Życie intymne Megan i Willa jest naprawdę pikantne, a lekki i bezpośredni styl autorki maluje wyobraźnię odbiorcy książki czerwonymi odcieniami namiętności. 
„Bo nawet gwiazdy się spalają,
Niektóre nawet spadają na Ziemię.
Musimy się wiele nauczyć
Bóg wie, że warto.
Nie, nie zrezygnuję z ciebie.”
moja ocena: 4/6
wydawnictwo: Amber
data wydania: 15 stycznia 2015
ilość stron: 293

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber.

 

7 komentarzy:

 1. Myślę, że historia ta jakoś nie zawojowałaby moją wyobraźnią, więc tym razem odpuszczę sobie lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że dużo dobrego w tej książce można znaleźć, ale sam opis i pierwsze zdania Twojej recenzji bardzo mnie zniechęciły, to nie dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie czytałam powieści erotycznej osadzonej w takim klimacie, więc chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam mieszane uczucia. Mimo, że recenzja jest dość zachęcająca, nie przepadam za tego typu książkami. Może kiedyś dam jej szansę ;)

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jednak nie zauroczyłaby mnie ta książka, erotyczne opowieści raczej mnie odstraszają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail. com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...