środa, 11 lutego 2015

Wyniki konkursu

 

Kochani!

Nadszedł czas podania wyników konkursu, w którym do wygrania była książka "Bohatyr. Żelazny kostur". Chociaż odpowiedzi nie było wiele, ich jakość powalała, więc po raz kolejny bardzo trudno było mi wytypować zwycięzcę. Ale aby nie przeciągać...

Książka "Bohatyr. Żelazny kostur" trafia do:

Ania Mania za poruszającą odpowiedź:
Moim bohaterem jest moja Mama, jej wytrzymałość, stan ducha, miłość, to coś więcej niż oręż. Walczy sercem, wciąż obrywa, ale podnosi się, dla mnie, dla brata, jak męczenniczka. Teraz jestem starsza i mogę powiedzieć, że przecież może odejść, zostawić to wszystko, zacząć od nowa. Pewnie, domyślacie się, problemy domowe. Nic ciekawego. A ona wciąż pokazuje, że mimo tego można żyć i nadal kochać... i być... i do tego być kobietą. Gdybym miała wskazać dni szczęśliwe, bez kłótni, bez żalów i utrapień, kiedy była naprawdę radosna, byłoby ciężko, a ona spycha z mojej drogi wszelkie smutki, przeszkody. Boli mnie to, że w zamian za mnie cierpi...kim przy Niej jestem. Gdyby mogła oddałaby mi wszystko, a mi wciąż ciężko wyszukać słowa podziękowania...nawet ciężko z tym żyć.
Bohaterem być, to nie tylko wojować, to być damą, kiedy idziesz przez ciemny las...być ścieżką, gdy inni się gubią. Być wodopojem...doświadczenia...być kobietą i pokazać, że ...że tak nie ładnie ujemne ''ma się jaja''. Być człowiekiem...i czarodziejką. Być matką i spowiednikiem. Wszystko to na plecy spracowanej życiem kobiety...której dziecko ze zdziwienia nie potrafi wyrzucić z ust: Kocham Cię mama. Hardkor nie oczekujący nic w zamian. Boże-myślę sobie-odciąż ją, za cenę mojego życia, bo żyjąc z nią i widząc jej cierpienie, postarzałam się szybciej, niż odmłodnieję, gdy los poda nam swoją dłoń. Matka-cierpi odkąd nas poczęła. Codzienny bohater.
Mam też innego bohatera, również bliski memu serce-Eminem. Wyjść z bagna, odsząsnąć się i żyć. Bezcennym doświadczeniem jest słuchać jego słów: ''To my babies: stay strong, daddy'll be home soon
And to the rest of the world, God gave you them shoes that fit you
So put em on and wear 'em, be yourself, man, be proud of who you are
Even if it sounds corny, never let no one tell you you ain't beautiful''--Beautiful, Eminem

''Życie kręto ulicą biegnie, goni je czas, kto pierwszy dobiegnie do końca, ten powie pas''. Docenimy herosów, nim minie czas. Nie bójmy się okazywać miłości.

Twoja mama jest niesamowitą kobietą, a ja trzymam kciuki, żeby wszystko się Wam poukładało!
To jednak nie wszystko. Chciałabym także nagrodzić małą, książkową niespodzianką Beatę Bielak za odpowiedź:

Moim zdaniem najlepszymi bohaterkami są MATKI Szczególnie wspominam je w książkach Jodi Picoult Matki które całe swe życie poświęcają dzieciom ,chorym dzieciom ,które zazwyczaj potrzebują całodobowej opieki. Nie załamują się ,chociaż im ciężko ,wiedząc , że dziecko może niespodziewanie odejść. Muszą mieć w sobie tyle siły , nie poddają się .Godzą się z losem . Ciężkie życie dużo ich ogranicza bo ich poświęcenie jest wyłącznie dla dzieci Ale dla nich potrafiły by zrobić dosłownie wszystko .Najpierw robi wszystko dla dziecka aby każdy kolejny dzień był lepszy ,potem musi się oswoić z myślą że dziecka już nie ma .Matka bohaterka każdego dnia .

Twoja odpowiedź bardzo przypadła mi do gustu, między innymi dlatego, że sama jestem matką i staram się obdarzać moją córeczkę tym, co najlepsze.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział i zapraszam do udziału w kolejnych moich konkursach. Zaś zwycięzców proszę o przesłanie danych do wysyłki nagrody na e-maila: werka7@gmail.com.

Życzę miłego wieczoru ;)

7 komentarzy:

 1. Ania Mania - gratulacje :)
  Ja również dziękuję za wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem poproszę o podanie adresu na wskazanego e-maila, żeby mogła wysłać Ci nagrodę niespodziankę;)

   Usuń
  2. Wysłałam już Czy e-mail nie doszedł ? Zaraz chyba jeszcze raz wyślę w razie czego

   Usuń
 2. Gratuluję i sama dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie wzięłam w nim udziału :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...