niedziela, 30 września 2018

"Revved" - Samantha Towle.
Miłość na torze Formuły 1.


Od czasów serii Driven K. Bromberg nie miałam okazji spotkać się z romansem rozgrywanym w środowisku wyścigów samochodowych. A przecież temat zdaje się całkiem intrygujący i wcale nie wyczerpany. Odpowiedzią na moje rozmyślania jest Samantha Towle i wydawnictwo NieZwykłe, które zdecydowało się wydać na polskim rynku książkowym powieść „Revved”. Okładka nie pozostawia wątpliwości, to będzie ognista lektura. Czy jednak na tyle dobra, że warto poświęcić jej czas? Zapraszam na recenzję.

piątek, 28 września 2018

"Fallen Crest. Szkoła" - Tijan.
Przemoc, konflikty i wsparcie w murach nowej szkoły.


„Jeśli skrzywdzisz kogoś, kogo kocham, ja skrzywdzę ciebie. Nie jesteś wyjątkiem […] Nic ci nie pozostanie, kiedy z tobą skończę.”

Fallen Crest o jedna z tych serii, która budzi we mnie rozmaite odczucia. Jedna z tych, która mimo wad, wciąż prowokuje mnie do sięgnięcia po kolejny tom.  Dynamiczna akcja, żywiołowi bohaterowie i tylko to uczucie panującego w przekazie treści chaosu, które jednak w drugim tomie zdało się zmaleć. W końcu Samantha i Mason, potrafiący pobudzić środowisko do działania bohaterowie, którzy jeszcze nie powiedzieli czytelnikowi ostatniego słowa. Nie ukrywam, że po trzecią część serii sięgałam w towarzystwie obaw. Czy autorka była jeszcze w stanie wymyślić coś interesującego? Zapraszam na recenzję powieści „Fallen Crest. Szkoła”.

"Druga Szansa" - Katarzyna Berenika Miszczuk.
Budzisz się i nic nie pamiętasz. Co czujesz?


„Wszystko zaczęło rozmazywać mi się przed oczami. Kolory, kształty… Tabletka zaczynała działać, wprowadzając mnie w stan przyjemnego odrętwienia. Bez smutku, bez bólu, bez wątpliwości.
Bez woli…
Już nic nie miało znaczenia.”

Każdego ranka wstajemy z głową pełną planów i założeń. Pędzimy do pracy, kontynuujemy rozpoczęte już wcześniej zadania, prowadzimy rozmowy z bliskimi. Z zapisanymi na ludzkiej „karcie pamięci” wspomnieniami wiemy co dobre, a co złe, co swojskie, a co obce, co bezpieczne, a co groźne. Jak zatem byłoby obudzić się z umysłem opustoszałym niczym tabula rasa? Taki stan postanawia przybliżyć czytelnikowi Katarzyna Berenika Miszczuk, w powieści rozegranej w czterech ścianach przerażającego psychiatryka. Zapraszam na recenzję Drugiej szansy.

środa, 26 września 2018

"Feel Again" - Mona Kasten.
Bad girl i nieśmiały nerd na tropie metamorfozy.


Trzeci tom cyklu, ponowne again, trzecia nowa para głównych bohaterów. Choć powieści Mony Kasten mają wspólne tło, każda z nich może stanowić samodzielnie funkcjonującą historię. Ja, mając wiedzę wyniesioną z poprzednich części, nie bez przyczyny sięgałam po trójkę z palącą mnie ciekawością. Nieczęsto przecież w światłach głównych reflektorów staje bohaterka dotąd przedstawiana w nieco negatywnych barwach. Stąd byłam niezmiernie podekscytowana myślą, jak z takim problemem poradziła sobie autorka. Teraz już wiem i zapraszam Was na recenzję.

wtorek, 25 września 2018

PATRONAT: "Master" - Magda Skubisz.
Sensacja i miłości w prawie dorosłym świecie.


Burak, Ryba, Master i Luśka powracają, mierząc się z problemami dnia codziennego, ale nie tylko. W niewybrednym środowisku nie brak młodzieńczych miłości, ale i działalności przestępczej. Co nowego u uczniów liceum? Magda Skubisz częstuje swoich czytelników czwartym już  tomem serii, w której może zdarzyć się wszystko. Za sprawą nieszablonowych bohaterów czytelnik ma okazję zawitać w progach młodzieńczego świata. Ale choć cykl LO Story opowiada o losach młodzieży, pomiędzy swoje strony zaprasza także tych, którzy czasy szkolne mają już dawno za sobą. Także tych, a może i przede wszystkim tych. By mogli powrócić wspomnieniami do chwil, w których wszystko wydawało się inne.  

poniedziałek, 24 września 2018

"Soulless" - T.M. Frazier. Tom 4. Seria King.
Więzienie, miłość, starcie.


„Bear był równie piękny, co szorstki. Był skomplikowany, a jednocześnie prosty. Był zarówno burzą, jak i ciszą. Strachem i ukojeniem. Gniewem i spokojem.
Moim życiem i moją miłością.”

Kontrowersyjne, mocne, uderzające odwagą wyrazistych scen. Z bohaterami, którzy z romantyczną baśnią nie mają wspólnego prawie nic. Takie właśnie okazują się być poszczególne części serii King autorstwa T.M.Frazier, stąd biorąc w ręce każdy kolejny tom wyłączam pokłady wrażliwości i przełączam się na tryb „hard”. „Lawless”, czyli trzecia część cyklu, a zarazem pierwsza stawiająca w świetle głównych reflektorów Beara i Ti, zakończyła się tak, że nie w sposób było obejść się bez kontynuacji. Kiedy więc w zapowiedziach wydawnictwa Kobiece wypatrzyłam „Soulless” wiedziałam, że raczej prędzej niż później na pewno po nią sięgnę.

niedziela, 23 września 2018

"Burka w Nepalu nazywa się sari" - Edyta Stępczak.
Wstrząsający reportaż o okrutnym losie kobiet.


„Najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Nepalu jest wypadek drogowy. Natomiast wśród kobiet w wieku produkcyjnym – samobójstwo.”

Kraj potężnych ośmiotysięczników, pięknych świątyń hinduizmu i kolorowych sari. Naturalna gospodarka, dzika przyroda, żarliwa modlitwa składana poszczególnym bóstwom. Słabo rozwinięte i raczej biedne państwo ma czym przyciągnąć złaknionych wrażeń turystów, którzy w orientalnej kulturze i tradycji doszukują się ponad przeciętnych wrażeń. I na pewno je znajdą. Pod powierzchnią wielu pozorów i atrakcji nie każdy jest jednak w stanie wychwycić fakty i krzywdy, wcale nie te dotyczące ubóstwa, ale stricte traktowania kobiet. Dlaczego Edyta Stępczak porównuje wielobarwne sari do ciemnej i przytłaczającej burki? Dziś chciałabym zapoznać Was z jej reportażem, z publikacją, która pokazuje kawałek dobrze zakamuflowanego cierpienia nepalskiej płci pięknej.

piątek, 21 września 2018

"Stand by me" - Agata Czykierda-Grabowska.
Miłość w klimacie uprzedzeń.


„Od dziś Stand by My będzie jej się kojarzyło z nim. To był najbardziej zmysłowy i magiczny taniec, jakiego kiedykolwiek doświadczyła.”

Nie tak łatwo odkleić od siebie poprzyszywane wcześniej łatki, zwłaszcza jeśli pikowało się je długo i starannie, grubą, niepożałowaną w ilościach nicią. A to, co kiedyś mogło imponować, może po kilku latach okazać się  wielką przeszkodą na drodze do szczęścia. Jak w przypadku Pawła, bohatera powieści „Stand by me”, który nie stroniąc od jednonocnych przygód i raczej niepoważnego traktowania kobiet, musi ponieść konsekwencje niechlubnej renomy. Pamiętacie „Pierwszy raz” i historię Leny oraz Kuby? Dziewczyna budziła w Pawle poważniejsze emocje, ale bohater musiał stanąć na przegranej pozycji. Teraz jednak Agata Czykierda-Grabowska zsyła go na pierwszy plan, bo przygotowała dla niego odrębny , piękny scenariusz życia.

czwartek, 20 września 2018

"Zaniemówienie" - Justyna Wydra.
Dlaczego Hilda przestała się odzywać?
Miłość i wojna ze Śląskiem w tle.


„ - Tato, ale jak to tak? Wczoraj Polaki, dzisiaj Niemce? To kim my w końcu jesteśmy?
- Ślązakami, Hildziu, Ślązakami.”

To nie wojna pisała różne historie, to ludzie. Ci, którzy potrafili pośród niej odnaleźć dobro i nadzieję i ci, którzy zapomnieli o swoim człowieczeństwie skupieni wyłącznie na własnych korzyściach. Mężczyźni tchórzliwi, ale i waleczni, nieobawiający się konfrontacji ze śmiercią i dziewczyny: urodziwe, rozkochujące w sobie kolejnych kandydatów oraz te mniej atrakcyjne fizycznie, za to potrafiące zadbać o chłopaka, który im zaufa. Taki niejednolity świat maluje Justyna Wydra w swojej kolejnej już książce, „Zaniemówienie”. Przenosi czytelnika na śląskie ziemie czasów II wojny światowej i uchyla rąbka tajemnicy pewnej rodzinnej tragedii.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...