Od czasów serii Driven
K. Bromberg nie miałam okazji spotkać się z romansem rozgrywanym w środowisku
wyścigów samochodowych. A przecież temat zdaje się całkiem intrygujący i wcale
nie wyczerpany. Odpowiedzią na moje rozmyślania jest Samantha Towle i wydawnictwo
NieZwykłe, które zdecydowało się wydać na polskim rynku książkowym powieść „Revved”.
Okładka nie pozostawia wątpliwości, to będzie ognista lektura. Czy jednak na
tyle dobra, że warto poświęcić jej czas? Zapraszam na recenzję.
niedziela, 30 września 2018
piątek, 28 września 2018
"Fallen Crest. Szkoła" - Tijan.
Przemoc, konflikty i wsparcie w murach nowej szkoły.
„Jeśli skrzywdzisz kogoś, kogo kocham, ja
skrzywdzę ciebie. Nie jesteś wyjątkiem […] Nic ci nie pozostanie, kiedy z tobą
skończę.”
Fallen Crest o
jedna z tych serii, która budzi we mnie rozmaite odczucia. Jedna z tych, która
mimo wad, wciąż prowokuje mnie do sięgnięcia po kolejny tom. Dynamiczna akcja, żywiołowi bohaterowie i
tylko to uczucie panującego w przekazie treści chaosu, które jednak w drugim
tomie zdało się zmaleć. W końcu Samantha i Mason, potrafiący pobudzić
środowisko do działania bohaterowie, którzy jeszcze nie powiedzieli
czytelnikowi ostatniego słowa. Nie ukrywam, że po trzecią część serii sięgałam
w towarzystwie obaw. Czy autorka była jeszcze w stanie wymyślić coś
interesującego? Zapraszam na recenzję powieści „Fallen Crest. Szkoła”.
"Druga Szansa" - Katarzyna Berenika Miszczuk.
Budzisz się i nic nie pamiętasz. Co czujesz?
„Wszystko zaczęło rozmazywać mi się przed
oczami. Kolory, kształty… Tabletka zaczynała działać, wprowadzając mnie w stan
przyjemnego odrętwienia. Bez smutku, bez bólu, bez wątpliwości.
Bez woli…
Już nic nie miało znaczenia.”
Każdego ranka wstajemy z głową pełną planów i założeń.
Pędzimy do pracy, kontynuujemy rozpoczęte już wcześniej zadania, prowadzimy
rozmowy z bliskimi. Z zapisanymi na ludzkiej „karcie pamięci” wspomnieniami
wiemy co dobre, a co złe, co swojskie, a co obce, co bezpieczne, a co groźne.
Jak zatem byłoby obudzić się z umysłem opustoszałym niczym tabula rasa? Taki
stan postanawia przybliżyć czytelnikowi Katarzyna Berenika Miszczuk, w powieści
rozegranej w czterech ścianach przerażającego psychiatryka. Zapraszam na
recenzję Drugiej szansy.
środa, 26 września 2018
"Feel Again" - Mona Kasten.
Bad girl i nieśmiały nerd na tropie metamorfozy.
Trzeci tom cyklu, ponowne again, trzecia nowa para głównych bohaterów. Choć powieści Mony
Kasten mają wspólne tło, każda z nich może stanowić samodzielnie funkcjonującą
historię. Ja, mając wiedzę wyniesioną z poprzednich części, nie bez przyczyny
sięgałam po trójkę z palącą mnie ciekawością. Nieczęsto przecież w światłach
głównych reflektorów staje bohaterka dotąd przedstawiana w nieco negatywnych
barwach. Stąd byłam niezmiernie podekscytowana myślą, jak z takim problemem
poradziła sobie autorka. Teraz już wiem i zapraszam Was na recenzję.
wtorek, 25 września 2018
PATRONAT: "Master" - Magda Skubisz.
Sensacja i miłości w prawie dorosłym świecie.
Burak, Ryba, Master i Luśka powracają, mierząc się z
problemami dnia codziennego, ale nie tylko. W niewybrednym środowisku nie brak
młodzieńczych miłości, ale i działalności przestępczej. Co nowego u uczniów
liceum? Magda Skubisz częstuje swoich czytelników czwartym już tomem serii, w której może zdarzyć się
wszystko. Za sprawą nieszablonowych bohaterów czytelnik ma okazję zawitać w progach
młodzieńczego świata. Ale choć cykl LO
Story opowiada o losach młodzieży, pomiędzy swoje strony zaprasza także
tych, którzy czasy szkolne mają już dawno za sobą. Także tych, a może i przede
wszystkim tych. By mogli powrócić wspomnieniami do chwil, w których wszystko
wydawało się inne.
poniedziałek, 24 września 2018
"Soulless" - T.M. Frazier. Tom 4. Seria King.
Więzienie, miłość, starcie.
„Bear był równie piękny, co szorstki. Był
skomplikowany, a jednocześnie prosty. Był zarówno burzą, jak i ciszą. Strachem
i ukojeniem. Gniewem i spokojem.
Moim życiem i moją miłością.”
Kontrowersyjne, mocne, uderzające odwagą wyrazistych
scen. Z bohaterami, którzy z romantyczną baśnią nie mają wspólnego prawie nic.
Takie właśnie okazują się być poszczególne części serii King autorstwa T.M.Frazier, stąd biorąc w ręce każdy kolejny tom wyłączam
pokłady wrażliwości i przełączam się na tryb „hard”. „Lawless”, czyli trzecia
część cyklu, a zarazem pierwsza stawiająca w świetle głównych reflektorów Beara
i Ti, zakończyła się tak, że nie w sposób było obejść się bez kontynuacji.
Kiedy więc w zapowiedziach wydawnictwa Kobiece wypatrzyłam „Soulless”
wiedziałam, że raczej prędzej niż później na pewno po nią sięgnę.
niedziela, 23 września 2018
"Burka w Nepalu nazywa się sari" - Edyta Stępczak.
Wstrząsający reportaż o okrutnym losie kobiet.
„Najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w
Nepalu jest wypadek drogowy. Natomiast wśród kobiet w wieku produkcyjnym –
samobójstwo.”
Kraj potężnych ośmiotysięczników, pięknych świątyń
hinduizmu i kolorowych sari. Naturalna gospodarka, dzika przyroda, żarliwa
modlitwa składana poszczególnym bóstwom. Słabo rozwinięte i raczej biedne
państwo ma czym przyciągnąć złaknionych wrażeń turystów, którzy w orientalnej
kulturze i tradycji doszukują się ponad przeciętnych wrażeń. I na pewno je
znajdą. Pod powierzchnią wielu pozorów i atrakcji nie każdy jest jednak w
stanie wychwycić fakty i krzywdy, wcale nie te dotyczące ubóstwa, ale stricte
traktowania kobiet. Dlaczego Edyta Stępczak porównuje wielobarwne sari do
ciemnej i przytłaczającej burki? Dziś chciałabym zapoznać Was z jej reportażem,
z publikacją, która pokazuje kawałek dobrze zakamuflowanego cierpienia
nepalskiej płci pięknej.
piątek, 21 września 2018
"Stand by me" - Agata Czykierda-Grabowska.
Miłość w klimacie uprzedzeń.
„Od dziś Stand by My będzie jej się
kojarzyło z nim. To był najbardziej zmysłowy i magiczny taniec, jakiego
kiedykolwiek doświadczyła.”
Nie
tak łatwo odkleić od siebie poprzyszywane wcześniej łatki, zwłaszcza jeśli
pikowało się je długo i starannie, grubą, niepożałowaną w ilościach nicią. A
to, co kiedyś mogło imponować, może po kilku latach okazać się wielką przeszkodą na drodze do szczęścia. Jak
w przypadku Pawła, bohatera powieści „Stand by me”, który nie stroniąc od
jednonocnych przygód i raczej niepoważnego traktowania kobiet, musi ponieść
konsekwencje niechlubnej renomy. Pamiętacie „Pierwszy raz” i historię Leny oraz
Kuby? Dziewczyna budziła w Pawle poważniejsze emocje, ale bohater musiał stanąć
na przegranej pozycji. Teraz jednak Agata Czykierda-Grabowska zsyła go na
pierwszy plan, bo przygotowała dla niego odrębny , piękny scenariusz życia.
czwartek, 20 września 2018
"Zaniemówienie" - Justyna Wydra.
Dlaczego Hilda przestała się odzywać?
Miłość i wojna ze Śląskiem w tle.
„ - Tato, ale jak to tak? Wczoraj Polaki,
dzisiaj Niemce? To kim my w końcu jesteśmy?
- Ślązakami, Hildziu, Ślązakami.”
To
nie wojna pisała różne historie, to ludzie. Ci, którzy potrafili pośród niej
odnaleźć dobro i nadzieję i ci, którzy zapomnieli o swoim człowieczeństwie skupieni
wyłącznie na własnych korzyściach. Mężczyźni tchórzliwi, ale i waleczni,
nieobawiający się konfrontacji ze śmiercią i dziewczyny: urodziwe, rozkochujące
w sobie kolejnych kandydatów oraz te mniej atrakcyjne fizycznie, za to potrafiące
zadbać o chłopaka, który im zaufa. Taki niejednolity świat maluje Justyna Wydra
w swojej kolejnej już książce, „Zaniemówienie”. Przenosi czytelnika na śląskie
ziemie czasów II wojny światowej i uchyla rąbka tajemnicy pewnej rodzinnej
tragedii.
Subskrybuj:
Posty (Atom)