poniedziałek, 22 lipca 2019

"Bad Boy's Girl. Tom 5" - Blair Holden.
Czy związek na odległość ma jakiś sens?


Piąty tom to już nie przelewki. Bohaterowie, którzy sumiennie podążają za czytelnikiem przez tak długi okres czasu, pozostawiają po sobie trwały ślad. I na pewno będzie też tak w przypadku postaci serii Bad Boy’s Girl, która co prawda nie należy do wielce oryginalnych czy emocjonujących, ale potrafi ująć lekkością i humorem zawdzięczanym pozytywnej Tessie. Od szkolnego środowiska, po dorosłość. Nadszedł czas ostatecznej konfrontacji z przyszłością, której w końcu trzeba będzie stawić czoła, by na dobre ukierunkować swoje życie. Jesteście ciekawi co słychać u tej, która niegdyś zmagała się z dodatkowymi kilogramami i u tego, który kiedyś ją gnębił? Zapraszam na kilka słów.

ZARYS FABUŁY
Są parą, ale to nie oznacza, że nastał dla nich czas spokoju i ukojenia. Wręcz przeciwnie. Dzieleni dystansem kilometrów przekonują się, jak ciężko być ze sobą na odległość, kiedy brakuje dotyku, patrzenia sobie w oczy i przede wszystkim czasu. Tessa i Cole nie potrafią rozszyfrować swoich myśli i choć z sukcesem wkroczyli w dorosłe życie, te najważniejsze decyzje dopiero przed nimi. Kiedy w ich plany wkradną się nieprzewidziane sytuacje, będą musieli udowodnić sobie nawzajem, że naprawdę chcą być razem.  


NIEDOPRACOWANE SZCZEGÓŁY
Dojrzeli i prawie wiedzą czego chcą. Prawie. Bo choć chcą być razem i nie wyobrażają sobie życia bez siebie, codzienność skłania ich do utrzymywania relacji na odległość. Zdaje się, że nie dopracowali sobie szczegółów. A dorosłość bywa okrutna i weryfikuje wszystko. Tessa jest pewna siebie, nareszcie! Ambitna, zdolna, oddana swojej pracy. Nikt jednak nie wie, jak wielkie pokłady obaw tkwią w jej umyśle. Bo zdaje się, że i ona i Cole w sprawach dotyczących ich związku po prostu gdzieś się pogubili. Cole natomiast, choć przechodził różne etapy i pokazał kilka swoich twarzy, teraz zdaje się być mężczyzną gotowym do poświęceń, prawdziwie kochającym. Czytając kolejne tomy wyraźnie dostrzegałam różnice zmian zachodzących w ich charakterach. I teraz czułam się tak, jakbym miała do czynienia ze starymi znajomymi.

„DOROSŁE” PROBLEMY
Przygotowania do pewnego ślubu, perturbacje dotyczące pracy i etapowe uświadamianie sobie faktu, że nie wszczynając żadnych zmian dotyczących relacji na odległość, tak naprawdę nic się nie zmieni. Akcja powieści nie jest odkrywcza czy oryginalna, podobnie z resztą jak cała seria, ale utrzymana w lekkim tonie, konsekwentna i przyjemna relaksuje czy bawi. Tym bardziej teraz pokazując realne problemy dorosłych już ludzi. Są niewychodzące na pierwszy plan postaci stanowiące tło, jednak główne światła reflektorów padają na Tessę i Cole’a. Więc tak naprawdę żeby móc sięgnąć po piątą część cyklu, trzeba zapoznać się z poprzednimi i trzeba też głównych bohaterów po prostu polubić.


W PORÓWNANIU Z …
W porównaniu z poprzednimi tomami, zdecydowanie został tutaj stonowany humor, więcej natomiast ważnych, przełomowych decyzji, dojrzałych przemyśleń, ale i czysto ludzkich rozterek. Absolutnie jednak nie trzeba obawiać się nudnego wydźwięku akcji czy pompatycznej treści, wszystko zostaje zapodane w przystępny, prosty, lekki sposób więc jeśli szukacie młodzieżowej historii, która na Waszych oczach po prostu dojrzewa i nie liczycie na głębię wrażeń, a długą, relaksującą przygodę, wtedy warto ją poznać.

wydawnictwo: Jaguar
cykl: Bad Boy’s Girl (tom 5)
kategoria: powieść młodzieżowa
ilość stron: 280
data wydania: lipiec 2019

Seria Bad Boy's Girl: 1 // 2 // 3 // 4 // 5

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar.

12 komentarzy:

 1. Seria wydaje się całkiem przyjemna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +2348104102662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

   Usuń
 2. Młody czytelnik na pewno doceni tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie czytałam pierwszego tomu tej serii. Wszystko więc przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto byłoby sięgnąć po całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic o książce nie wiem (tzn. teraz już wiem :) ) ale wiem, że związki na odległość, to klapa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka w sam raz na rozluźnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiedziałam, że jest już 5 tom tej serii. Nie czytałam jeszcze pierwszego, sporo ich przede mną. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja przyjaciółka teraz to czyta:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znałam tej serii, ale wygląda ona naprawdę ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +2348104102662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...