piątek, 5 lipca 2019

"Płonąca namiętność" - K. Bromberg.
Życiowi bohaterowie. Tom 2.
Nieoczekiwana lokatorka w mieszkaniu strażaka.


Zdaje się, że jeden z przystojnych braci Malone, policjant Grant, znalazł już swoją wybrankę serca i zaznał upragnionego szczęścia. Otwarł tym samym nowy cykl K. Bromberg, pt. „Życiowi bohaterowie”, który teraz doczekał się wreszcie drugiego tomu.  I nietrudno się domyślić, zerkając na tytuł i okładkę, że kolejny z braci okaże się strażakiem. Człowiekiem, który niesie ratunek, ale i sam niewątpliwie go potrzebuje. A że o namiętnych romansach kto jak kto, ale pani Bromberg pisać potrafi, musiałam się przekonać co w trawie piszczy. Jesteście ciekawi i Wy?

ZARYS FABUŁY
Grady Malone już jakiś czas temu przekonał się, że raczej nie będzie mu dane normalnie żyć. Pomimo tego, że jako strażak ryzykuje każdego dnia i niesie niezbędną pomoc, sam zdaje się jej potrzebować. Bo trudna przeszłość naznaczyła go demonami kładącymi swoje mroczne łapska na jego codzienności. Kiedy jednak przyjaciel prosi go o przysługę zaoferowania jego siostrze tymczasowego dachu nad głową, oczywiście się zgadza. Nie mając bladego pojęcia o tym, że Dylan McCoy podobnie jak on skrywa w sercu niewidoczne, ale bolesne blizny i że nieświadomie przewróci jego życie do góry nogami. Zdradzona przez ukochanego i zmuszona do tego, by pracować u jego boku, choć na pewno stara się trzymać z dala od mężczyzn, widzi w Gradym to, czego innym na pewno brakowało. Kiedy dochodzi do pewnej nieoczekiwanej wizyty, oboje przekonują się, że nie tak łatwo stawić czoła ogniowi, który pomiędzy nimi wybucha.   

DRUGI Z BRACI
Autorka stawia przed czytelnikiem na pozór banalny romans, w którym jednak chodzi o coś więcej niż fizyczną namiętność. Bagaże doświadczeń, które ciągną za sobą bohaterowie, nie pozwolą im bowiem na lekką i luźną relację opartą wyłącznie na tym, co powierzchowne. Oboje muszą uważać, by nie rozdrapać swoich starych ran na nowo. Dzięki pierwszoosobowej narracji poznajemy zatem zarówno Grady’ego jak i Dylan. On jest człowiekiem z sercem na dłoni. Nie ciepłą kluchą, nie wulgarnym draniem, ale facetem ze zrównoważoną dawką cech sprawiających, że staje się doskonałym kandydatem na partnera. Sęk w tym, że pomiędzy jego pokładami odwagi i chęci niesienia pomocy tkwi bolesna przeszłość. Dylan z kolei jest utalentowaną autorką tekstów, która mocno sparzyła się na kochanym przez nią mężczyźnie. Zdrada boli, ale też ciągnie ze sobą długotrwałe konsekwencje. Nic więc dziwnego, że dziewczyna nie rzuca się z umysłem wyzbytym obaw w nowe relacje.

OGIEŃ W PRACY I W MIŁOŚCI
Historia o miłości, która pomimo dramatów przeszłości jest w stanie przynieść ludziom szczęście. O bolesnych stronach życia, o wspomnieniach, które nie chcą odejść, utraconym zaufaniu, zdradzie, z pięknym tłem pracy strażaka w tle. Niebezpiecznej, pełnej poświęcenia i ryzyka. Bo przecież ogień bywa tym żywiołem, z którym walka często okazuje się nierówna. Jak na twórczość K. Bromberg przystało, są wybuchy namiętności i pikantne sceny, przedstawione jednak w nieprzesadnie wulgarny sposób tak, by nie oburzać, a rozpalać zmysły.

Na drugim planie motyw rodzinnych więzów, braci, którzy są w stanie oferować wsparcie będąc ze sobą blisko. Pojawia się Grayson, który ma przejąć stery pierwszego planu w trzecim tomie, a ja już wiem, że po takowy na pewno będę chciała sięgnąć.


PODSUMOWANIE
K. Bromberg utrzymuje stały poziom swoich powieści dzięki czemu nie zawodzi  czytelników oferując im rozpalające, ale przyjemnie napisane historie. Nie infantylne, choć niemęczące ponadprzeciętną głębią emocji. W sam raz na kilka leniwych wieczorów u boku atrakcyjnych, męskich bohaterów. Kto ma ochotę poznać strażaka flirciarza? Wiecie już gdzie go szukać.

wydawnictwo: Editio Red
kategoria: romans
ilość stron: 449
data wydania: czerwiec 2019

Cykl Życiowi bohaterowie: W kajdankach miłości // Płonąca namiętność

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Edito Red.

14 komentarzy:

 1. Nie czytałam tego cyklu jeszcze ale mam wielką na niego ochote. Idealnie nada się na urlop 😃
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna książka, która mnie zaciekawiła. Szkoda tylko, że większość z nich nie jest dostępnych w moich bibliotekach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię erotyki Bromberg. Tę serią mam dopiero w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale słyszałam o niej dużo dobrego, więc trzeba będzie, coś przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tego autora i chyba się jeszcze zastanowię, czy chcę to zmienić ;)

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zatrzymałam się gdzieś na początku kariery tej autorki, więc muszę nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może kiedyś sięgnę po tą autorkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że ta część też jest ciekawa. Mam zamiar poznać niedługo twórczość autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa,by się oderwać w lato;)

  OdpowiedzUsuń
 10. An interesting book!
  I like the cover of book, a cool man with six packs :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem właśnie świeżo po lekturze! I bardzo mi się podobało - w ogóle postać Grady'ego bardzo skradła moje serce. Czuję w nim taką prawdziwość, aż ma się ochotę mężczyznę przytulić :) Pierwszy tom już skradł moje serce, a ten to już wgl. Czekam na trzeci tom jak nie wiem, bo pilot ratunkowy to jeden z moich ulubionych zawodów i cieszę się, że i w książce się znajdzie :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że mogłabym się skusić. :)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Co jak co, ale dla mnie ta okładka jest koszmarna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...