wtorek, 2 lipca 2019

"Inne niebo. Tom 3" - Katarzyna Grabowska.
Czy Julia podoła zadaniu i uratuje Burię?


W gęstwinach lasu kryje się schronienie, ale także i zagrożenie. Julia wraz ze współtowarzyszami toczy bój o przetrwanie, ale i poszukuje tej właściwej drogi. A nie jest to takie łatwe, kiedy nie do końca wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem i komu można po prostu zaufać. Podróż zapoczątkowana powieścią Magia ukryta w kamieniu doczekała się kontynuacji, a teraz już także trzeciego, wieńczącego trylogię tomu. Jak wypadają dalsze losy bohaterki? I co skrywa „Inne niebo”?

ZARYS FABUŁY
Przed Julią piętrzą się kolejne przeszkody do pokonania, nie tylko te fizyczne, ale także te powiązane ściśle z jej umysłem. Będzie musiała dokonać weryfikacji i rozpoznać co tak naprawdę jest dobre, a co złe. Nie wszystko bowiem jest takie, jak się mogło na początku jej wydawać. A ceną trafionych wyborów i absolutnego poświęcenia okazuje się nie tylko jej prywatne dobro, ale także losy cudownej krainy, jaką jest Buria. Klątwa, przeznaczenie, miłość i zagrożenie. Co zwycięży?

DOJRZEWANIE
Główna bohaterka w drugim tomie miewała swoje momenty słabości, przez które działała mi na nerwy. Niezdecydowanie, powielane błędy… momentami wydawała mi się być po prostu egoistką. Tymczasem okazuje się, że Julia dojrzewa. Przyszedł jej czas, kiedy to może wykazać się poświęceniem, pomysłowością, przebłyskiem. W końcu wie czego chce i umiejętnie patrzy na otaczający ją świat. Nareszcie rozumie, dzięki czemu dokonuje właściwych decyzji. A nie jest jej łatwo, gdyż w tych najistotniejszych kwestiach pozostaje sama. I będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla niej ważniejsze, własne dobro, a może szczęście innych ludzi?

ORYGINALNY PRZEBIEG AKCJI
Niesamowita Buria, różne rzeczywistości, mroczne lochy, skrzydlaki i komnaty Laveny. W końcu magiczny kamień, od którego wszystko się zaczęło i na którym wszystko się kończy. Książka ma swój klimacik, a autorce nie zabrakło pomysłów na to, by sypnąć oryginalną akcją i jej zwrotami, wywołując rozmaite uczucia poprzez poczucie bezradności i smutku, aż po zrozumienie i wrażenie ulgi. Są tajemnice, które trzeba rozwiązać i choć wszystko wydaje się być skomplikowane, autorka konsekwentnie wieńczy rozpoczęte wątki. Nie zapominając o tym miłosnym, bo przecież kandydatów do serca Julii nie brakowało.


UDANA CZĘŚĆ
Wielowątkowa, intrygująca, budząca emocje część, w mojej ocenie będąca godnym finiszem serii, z pewnością lepsza niż poprzednia. Autorka dała popis wyobraźni, stworzyła dla swojej historii odrębny świat, którym nie zanudziła, a w który pozwoliła uwierzyć. Zrównoważona ilość dialogów i opisów, zaskakujące relacje, pomimo pokaźnej ilości stron książka wcale mi się nie dłużyła. Z zainteresowaniem będę więc przyglądać się dalszym poczynaniom autorki.

wydawnictwo: Videograf
kategoria: fantasy
ilość stron: 566
data wydania: kwiecień 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Videograf.


6 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...