czwartek, 18 lipca 2019

"Dziewczyna taka jak ja" - Ginger Scott.
Teraz ona go ocali, czyli historia pełna tajemnic.


Pierwsza część dylogii Ginger Scott zachwyciła nie tylko mnie, ale także rzesze polskich fanów. Skąd mogę o tym wiedzieć? O żadną datę premiery kontynuacji nie pytano mnie tyle razy, ile razy miało to miejsce w tym przypadku. Historia o znikającym chłopaku, za którym ciągnie się nieustanny klimat tajemnicy, opowieść o przeszłości, która wciąż daje o sobie znać. Bo nierozwiązane sprawy prędzej czy później wracają. Jakby to było dziś, pamiętam zakończenie pierwszego tomu, które wprawiło mnie w osłupienie, wszak nie wiedzieć czemu spodziewałam się jednotomowej historii. Na premierę powieści „Dziewczyna taka jak ja” czekałam i ja. I wreszcie mogę Wam o niej opowiedzieć.

ZARYS FABUŁY
Zniknął. Pozostawiając po sobie wiele znaków zapytania. Joss nie potrafi siedzieć bezczynnie wyrzucając z pamięci chłopaka, który ją uratował. Wie, że musi go odnaleźć i poznać prawdę. Nie ma pojęcia, że tym razem to ona będzie mogła ocalić jego. Czeka ją starcie z przeszłością i poszukiwania pełne szokujących doznań. Czy Wess żyje? Gdzie się ukrywa? Jakie są motywy jego działania? I czy powróci?

Opowieść o nieśmiało rodzącej się miłości, o poświęceniu, manipulacji i przyjaźni.

DZIEWCZYNA I CHŁOPAK
Główna bohaterka to niewątpliwie gotowa na stawianie czoła wyzwaniom dziewczyna, z niezaspokojonym apetytem odnalezienia odpowiedzi na wiele pytań. Czekają na nią mniej lub bardziej przyjemne rozmowy, podczas których kawałek po kawałku odkryje swoją przeszłość. Oraz losy pewnego bardzo bliskiego jej sercu chłopaka. Wess, tajemniczy i pełen zagadek facet, który kupił mnie swoją osobowością już w pierwszym tomie, na szczęście nie każe długo na siebie czekać. Wbrew moim obawom dość szybko wchodzi na pierwszy plan, momentami dezorientując zachowaniem bądź wyborami, ostatecznie jednak zachowując swój urok. Superbohater z ponadprzeciętnymi zdolnościami. Co zatem go trapi? Nieprzewidywalność jego osoby stanowiła dla mnie największą ucztę tej powieści. Chociaż oczywiście książka liczy sobie więcej zalet.

DYNAMICZNA AKCJA, CZYLI PRZESZŁOŚĆ I DZIŚ
Nie spoczęła autorka na laurach i nie skupiła się wyłącznie na żmudnych poszukiwaniach. Tym samym wprawiła mnie w osłupienie, i to nie raz, wyciągając z rękawa kolejne asy. Pojawia się szereg postaci drugoplanowych dotyczących przeszłości obu bohaterów. Kim tak naprawdę był i jest opiekun Wessa? Czy dzięki wspomnieniom osób trzecich Joss dowie się czegoś więcej o swojej matce? Jaka przeszłość łączy tych dwoje? Relacja łącząca wspomniane postaci nie jest jedynym wyrazistym wątkiem powieści. Pojawia się kwestia przyjaźni i zarazem niespełnionej miłości, którą darzy Joss pomagający jej znajomy. Jest temat próbującego poskładać swoje życie na nowo ojca bohaterki, jest i pełna motywacji droga Joss w kierunku akceptacji samej siebie. Prób przystosowania się do nowych warunków.


PODSUMOWANIE
Kontynuacji nie można odmówić ani oryginalności, ani dynamiki akcji. Są zwroty, budzące rozmaite emocje zdarzenia, jest i element wzruszenia. Choć nie wszystkie wybory bohaterów akceptowałam na każdym kroku, ostatecznie otrzymałam satysfakcjonujący obraz historii, na którą przecież czekałam. I nie jestem zawiedziona. Polecam poszukiwaczom nietuzinkowych powieści młodzieżowych.

wydawnictwo: Kobiece Young
kategoria: Young Adult/New Adult
cykl: Jak my (tom 2)
ilość stron: 333
data wydania: czerwiec 2019


Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

8 komentarzy:

 1. Koleżanka bardzo namawia mnie na przeczytanie tej serii, więc być może skuszę się na pierwszą część, a potem zobaczymy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tej serii ale już wiele o niej słyszałam i mam wielką ochotę na te książki 😀
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna seria, którą warto się zainteresować. Kiedy ja to wszystko przeczytam?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy tom ogromnie przypadł mi do gustu, więc na pewno zdecyduję się na kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze słyszę, ale zaglądam i poznaję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ksiażki o takiej tematyce! Ta jest w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może kiedyś sięgnę po pierwszą część... może
  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...