poniedziałek, 29 lipca 2019

"Ring Girl" - K.N. Haner.
Gdy w związki wkradają się sekrety... szykują się dramaty.


Królowa Dramatów i jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury erotycznej, tudzież romansów. Kreatorka mafijnej serii, całych cyklów bądź jednotomowych historii. Znana i lubiana K.N. Haner teraz częstuje czytelnika powieścią „Ring Girl” rozegraną w realiach świata bezlitosnego boksu. Książka o miłości, która nigdy nie powinna była mieć miejsca, o fałszywych obliczach ludzi, o nacisku zewnętrznym skontrastowanym z tym, co podpowiada serce. Co rozgrywa się na jej kartach? Szczegółów zdradzić Wam nie mogę, ale chętnie zabiorę Was na kilka słów mojej opinii. Jakie powieść zrobiła na mnie wrażenie?

ZARYS FABUŁY
Eden stara się żyć z dala od przykrych wspomnień związanych z codziennością u boku agresywnego ojca, byłej gwiazdy bokserskiego ringu. Nieraz miała okazję przekonać się, jak boleśnie „smakuje” twarda pięść. I kiedy spotyka na swojej drodze nieświadomego jej pochodzenia Logana „Dante” Johnsona, pretendenta do tytułu mistrza świata, widzi szansę zbudowania z nim relacji, którą będzie mogła zagrać na nosie swojemu tacie. Nie przewiduje jednak tego, że pragnienie, które pomiędzy nimi się zrodzi, będzie tak uzależniające i prawdziwe. Czy można zbudować coś prawdziwego na bazie kłamstwa? I czy nienawiść zostanie pokonana przez miłość?

WYRAZIŚCI, NIEIDEALNI – SŁOWO O BOHATERACH
On wreszcie ma przed sobą otwarte drzwi kariery, choć w przeszłości przekonał się jak gorzki bywa smak porażki. Żyjąc pod presją szykowaną przez ojca i media kreuje swój fałszywy wizerunek będąc tak naprawdę samotnym i szukającym ciepła mężczyzną. Ona jest córką boksera o międzynarodowej sławie, z jednej strony trzymającą się od niego z dala, z drugiej – żyjącą na jego konto. Chętnie korzystająca z majątku ojca Eden niestety nie była w stanie zyskać mojej stuprocentowej sympatii, a to chyba dlatego, że wiele spraw ukazanych z jej perspektywy wydało mi się rozpatrywanych egoistycznie, pod kątem własnych potrzeb, rozdmuchanych. Być może jest to wynikiem zbyt płytkiego rozwinięcia niektórych wątków, jak chociażby tego z agresywnym tatą. Owszem, mężczyzna dopuszczał się rzeczy niedozwolonych, ale momentami miałam wrażenie, że Eden do tego prowokowała i decydowała się tylko brać. Główna bohaterka, swoją drogą prowadząca narrację pierwszoosobową dziewczyna, jest więc postacią wyrazistą, ale nieidealną pod względem osobowości. Bynajmniej według mnie.

MIŁOŚĆ I TAJEMNICE
Wątek miłosny, stanowiący główny temat tej historii, rozwija się dość szybko. Główne postaci zdają się dość prędko zauważyć w siebie nawzajem pierwiastek atrakcyjności, przez to nie było tego napięcia wyczekiwania na najlepsze, było za to wyczekiwanie na… najgorsze. Wszak okazuje się, że w tej całej sielankowej otoczce zatajono niektóre ze spraw. Eden i Logan, choć pochłonięci sobą, upychają po kątach tajemnice, a te mogą narobić szumu (i narobią) w najmniej pożądanym momencie. Do tego dochodzi otoczka ciekawskich mediów, udawanych związków i dyscypliny.


INNE WĄTKI
Autorka nie pozostawia czytelnika wyłącznie z jedną kwestią. Na drugim planie możemy obserwować trudne i mało pochlebne relacje na linii dziecko-rodzic. Są bohaterowie życzliwi, ze znaczną przewagą czarnych owiec i mam tutaj na myśli „przyjaciela” Eden, który zdecydowanie zagalopował się w swoich oczekiwaniach. W tle delikatnie zarysowany świat bokserów, skupiony nie na opisie walk, a raczej na oddziaływaniu tego środowiska na życie prywatne poszczególnych osób.

PODSUMOWANIE
W trakcie czytania przychodziła mi na myśl seria Real Katy Evans, która co prawda przedstawia inne historie, za to uwite w podobnym, bokserskim środowisku oraz cykl MMA Fighter Vi Keeland, który z kolei niesie ze sobą podobny klimat stylu. Powieść „Ring Girl” to niedługa historia, którą czyta się bardzo szybko, a to za sprawą przystępnego języka będącego wynikiem solidnego warsztatu autorki. Z racji, że niektóre z wątków zostały potraktowane po macoszemu czy też rozegrane zbyt szybko, w trakcie czytania pojawiły się pewne znaki zapytania dotyczące wiarygodności treści. Nie jest to moja ulubiona książka autorki, choć myślę, że jako niezobowiązujący, lekki romans rozegrany w świecie walecznych mężczyzn nada się na gorrrące dni.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans
ilość stron: 274
data wydania: 3 lipca 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

16 komentarzy:

 1. Widzę, że to popularna ostatnio książka. Mam ją na swojej liście przeczytania, ale nie ma jej jeszcze w mojej bibliotece. Zresztą żadnej książki tej autorki nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Również uważam, że potencjał tej książki nie został w 100% wykorzystany, tym bardziej że wiem, iż autorkę stać na wiele wiele więcej. Nie zmienia to jednak faktu,że ogólnie książka bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach tę książkę. Sam pomysł na fabułę mnie zaintrygował.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele już słyszałam o tej książce więc z chęcią ja przeczytam. Zapisuje sobie ten tytuł do mojej listy must read.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam za sobą jedną powieść tej autorki i niestety nie przypadła mi do gustu, zatem nie mam ochoty na jej dalszą twórczość. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twórczość autorki jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten tytuł koniecznie chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka zbiera skrajnie różne opinie, chyba muszę sama się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojjj dużo słyszałam o tej książce ale nie wiem jakoś aktorka mnie odrzuca nie wiem czemu :(

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  ZAPRASZAM NA MÓJ INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 10. W wolnej chwili dam jej szansę, ale na razie czeka na mnie sporo zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sekrety lubię, choć nie wiem czy związki :) ale może się kiedyś skuszę. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 12. Na gorące dni? Oj... Podniesie nam temperaturę ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na pewno w przyszłości po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie przeczytałabym tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Przez całe moje życie nigdy nie widziałem nic, co działa tak szybko, jak dr Agbazara spell. Po tym, jak skontaktował się z DR. Agbazara, zacząłem wierzyć, że każda moneta ma dwie strony. Kiedy mój kochanek temu przysiągł nigdy nie zobaczyć mnie ponownie opuścił mnie, ale dzięki Bogu, że dzięki pomocy doktora Agbazara zrobiłem mój kochanek z powrotem do mnie w ciągu 48 godzin, a ja chcę uszkodzony innych ludzi serce, aby lekarz Agbazara te części, które znajdują się poniżej e-mail na adres: ( agbazara@gmail.com ) lub za pośrednictwem Whatsapp ( +2348104102662 ), to można zobaczyć cud dr Agbazara

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...