sobota, 20 lipca 2019

"Raw" - Belle Aurora.
A niech mnie, ten pokręcony typ jest... hipnotyzujący!


Przerażająca, choć w subtelny sposób. Kontrowersyjna, a jednak angażująca. Oburzająca gdzieniegdzie, szybko łagodząc jednak poczucie niesmaku. Dziś o książce balansującej na granicy ryzyka, na krawędzi tego, o czym pisać wypada. O powieści dla dorosłych dziewczynek, które lubią być czasami niegrzeczne. Belle Aurora, autorka słodkiej, ciasteczkowej serii wydawnictwa Niezwykłego, teraz wychodzi naprzeciw pokazując swoją jakże mroczną twarz. „Raw”, ufff, co tutaj się właśnie wydarzyło?  Ocieram pokazowo czoło i zabieram się do sklecenie kilku sensowych słów. Nie będzie to łatwe, a wszystko przez to zakończenie…

ZARYS FABUŁY
Widzi, kiedy podąża za nią niczym cień. Jej stalker. Zakapturzony, czający się w mroku, choć nieatakujący. Kiedy pewnego dnia ratuje ją z rąk oprycha, staje się jej bohaterem. Nie ma pojęcia, że mężczyzna, który zna każdy jej ruch, kryje tak wiele tajemnic.

Alexa Ballentine to młoda, gotowa do poświęceń pracownica opieki społecznej. Jako że sama wychowała się w pozostawiających wiele do życzenia warunkach, teraz zamierza zapewnić godne życie innym dzieciom. Jeden dzień, jedna chwila, jedno spotkanie. I Twitch, który łamie jej wszystkie dotychczasowe wyobrażenia i odsłania przed nią tę część samej siebie, której dotąd nie znała. Alexa plącze się w mroczną i niebezpieczną grę, z której nie tak łatwo będzie miała się uwolnić. Bo ten, który ją uratował, chce tak naprawdę ją złamać.


ATRAKCYJNY MROK
Główna bohaterka powieści ma przynoszącą jej satysfakcję pracę, przyjaciół i trudne dzieciństwo. Ma też coś, czym nie może „pochwalić się” każdy. Stalkera. Czemu nie panikuje i nie dzwoni na policję? No cóż, niektóre z zachowań kobiety, również na przestrzeni dalszych kart tej historii, budzą wątpliwość, ale w końcu w grę wchodzi Twitch, którego magnetyzm i pole rażenia sprawia, że ludzie tracą rozum. I tańczą dokładnie tak, jak on im zagra. Teraz kolej na konkrety. Zatem, da da da dam – oto Twitch, jeden z najbardziej pokręconych facetów, z jakimi przyszło mi się spotkać na łamach powieści. Diabelsko mroczny, niebezpieczny, bez skrupułów. Mało delikatny względem głównej bohaterki i prowokujący do wielu mylących wniosków. Na pewno nie jest bezdomny (jakby się mogło wydawać) i na pewno daleko mu do superbohatera. To groźny typ, taki, od którego lepiej trzymać się z daleka. Ale, a niech mnie, chyba coś ze mną nie tak. Na koniec doprawdy złamał mi serce! On i Alexa tworzą taką parę, która w nieidealny sposób idealnie wwierca się w umysł. Bello Aurora – coś ty narobiła.


MROK, NIEBEZPIECZEŃSTWO, SEKS I NIEPEWNOŚĆ
Książka ma w sobie sporo z erotyku, coś z kryminału czy psychologicznego thrillera. Nie chciałabym jednak szufladkować przyrównując ją do innych tytułów, bo choć mroczni bohaterowie, brutalny seks i wątki narkotykowe już były, powieść jest oryginalna. I na pewno nieprzewidywalna. Taka, której ciężko odmówić przeczytania kolejnego i kolejnego rozdziału. Relacja głównych bohaterów, którzy przedstawiają swoją historię z perspektywy pierwszoosobowej narracji, jest skomplikowana i trudna. Ale to nie jedyny motyw, na którym postanowiła skupić się autorka. Jest kwestia dzieciństwa, od którego tak naprawdę zaczęło się o wiele więcej, niż postaci mogłyby przypuszczać, jest praca zarówno Alexy – skupionej wokół pomocy dzieciom, jak i Twitcha – w końcu zbudował potężne imperium. Są bohaterowie drugoplanowi, budzący wiele zróżnicowanych pod względem eskalacji i jakości emocji. Dobry przyjaciel, pełniąca bliżej niesprecyzowaną rolę dziewczyna, młody szukający swojej drogi chłopak. Każdy z nich wnosi kolejno poczucie sympatii, zazdrość, nienawiść, ale i współczucie, czy po prostu żal. I co najlepsze, pośród tego wszystkiego nie brakuje szlifu dopełniającego wiarygodność tej jakże niecodziennej historii.


DLA KOGO?
Jest brudny seks, są wulgaryzmy – i choć nie jestem fanką tak skrajnych klimatów, tutaj po prostu nie mogło być inaczej. Dzięki temu książka niesie ze sobą pełen obraz sytuacji namiętno-dramatyczno-kryminalej. Prowadząc do finału, z powodu którego mam ochotę walić głową w ścianę. Dlaczego w takim momencie?! Musi by druga część i będzie. Tak tak Kochani, od razu rozpoczęłam szperanie w sieci, w trosce o mój dobry sen, które na szczęście nadszedł. Tyle. Nie muszę zatem chyba pisać Wam oklepanego „polecam”. Szukacie odważnej, mrocznej, niepokojącej, ale wciągającej historii? Musicie to przeczytać.

wydawnictwo: NieZwykłe
kategoria: dark romance
ilość stron: 358
data wydania: lipiec 2019

Książka dostępna: KLIK

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

14 komentarzy:

 1. Właśnie zaczynam czytać tę książkę :) Nastawiam się na wiele emocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się mocno zaintrygowana Twoją recenzją i wszystko wskazuje na to, że chcę poznać tę historię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie nie jest dla każdego, ale fan gatunku na pewno doceni fabułę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wrażenie (po opisie), że ostatnio tego typu literatura jest bardzo popularna, ale książki są do siebie bliźniaczo podobne. Ciągle w kółko to samo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj skoczyłam ją czytać i nie wiem, jak wytrzymam do kolejnego tomu... Świetna!

  OdpowiedzUsuń
 6. "powieści dla dorosłych dziewczynek, które lubią być czasami niegrzeczne." To coś dla mnie 😈
  Zachęciłaś mnie, jak najbardziej. Niezwykle jestem ciekawa tej książki. Będę musiała przeczytać.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna recenzja, ale nie czytuję takich książek :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Już po pierwszym zdanie poczułam ochotę, aby ją przeczytać :) Twoje opinia zachęca do jej poznania :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba wolę grzeczniejsze lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ogromnie ciekawa tej lektury, cała Twoja recenzja aż kipi emocjami- a takie zawzse na mnie bardzo silnie dziaąłją - dodałąm książkę do sekcji " must read " :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Doskonała! Tak Książka jest po prostu obowiązkowa. Inne mogłyby nie istnieć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...