czwartek, 18 maja 2017

W towarzystwie "Czerwonej królowy", czyli zapowiedź recenzji i rabat dla zainteresowanych.


źródło
Słyszeliście już o serii „Czerwona królowa”? Macie ją w planach? A może niecierpliwie wyczekujecie premiery trzeciego tomu, bo przecież do 24 maja zostało już tylko kilka dni. Jeżeli macie ochotę na darmowe fragmenty, rabaty i oczywiście recenzje związane z tym tytułem, bądźcie na bieżąco, bo już niedługo na blogu zaroi się od królewskich historii.

„Czerwona królowa” – Victoria Aveyard
– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu.[…] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

„Szklany miecz” – Victoria Aveyard
W kontynuacji bestsellerowej Czerwonej Królowej Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom.
Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile.
Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń. Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni.
Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim.
Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać?

„Królewska klatka” – Victoria Aveyard – PREMIERA 24 MAJA
Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic.
Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej.
Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.
Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

 UWAGA - RABAT!
Jeżeli macie na tę serię chrapkę, skorzystajcie z okazji, bo mam dla Was 30% kod rabatowy (+ darmowa dostawa) na pierwszy i drugi tom - http://bit.ly/CzerwonaSeriaRabat !

7 komentarzy:

 1. Ja na serię chrapki nie mam bo pierwsza część szału na mnie nie zrobiła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to zaczynam się trochę bać ;p Bo cała seria dopiero przede mną. Z drugiej strony ma ogromne grono zwolenników. Może akurat znajdę się w tej drugiej grupie :)

   Usuń
 2. Ja właśnie wszystkie te trzy książki dostałam od wydawnictwa! Jestem mega szczęśliwa!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie gratulacje :) Dla mnie też to wielka radość :)

   Usuń
 3. Serię chętnie bym przeczytała, a teraz rabat dodatkowo kusi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż szkoda nie wykorzystać :p Wpadnij potem by zobaczyć, jak w mojej ocenie wypadły poszczególne tomy :) Bo cała seria też jeszcze przede mną.

   Usuń
 4. Świetna seria! Polecam dwa pierwsze tomy, które do tej pory przeczytałam ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...