środa, 1 maja 2019

"Drań z Hollywood" - Alessandra Torre.
Aktor w małym mieście. Nie wszyscy będą zachwyceni.


W literackich romansach bardzo często mamy okazję czytać o zakazanych miłościach, o pokonywanych barierach, które nagle przestają istnieć. O ludziach dzielonych przeszłością, statusem społecznym, środowiskiem. O ludziach, którzy dla drugiego człowieka są w stanie po prostu się zmienić. Tym razem, jak sama nazwa książki sugeruje, na pierwszy plan wchodzi celebryta. I to nie byle jaki. Przystojny, utalentowany, zraniony. Jak odnajdzie się w małomiasteczkowym społeczeństwie? Nie wszyscy będą mu przychylni. Chcecie wiedzieć co skrywa „Drań z Hollywood”? No to, akcja!

ZARYS FABUŁY
Cole Masten, na wskutek życiowych perturbacji, trafia do małego miasteczka w Georgii, gdzie zamierza w końcu nakręcić swój pierwszy film. Przyjazd popularnego aktora budzi nie lada sensację i tylko Summer Jenkis, nieco wykluczona przez środowisko, skromna dziewczyna zdaje się nie być z tego powodu zadowolona. W końcu z zamożnych drani nie ma żadnego pożytku.

Tymczasem pomiędzy słynnym gwiazdorem, a dziewczyną z małego miasteczka rodzi się coś, czego oboje na pewno się nie spodziewali…

STARCIE DWÓCH ŚWIATÓW
Za wysokie progi jak na jej nogi? Do małego miasteczka przyjeżdża aktor z Hollywood, ale podczas gdy inni odczuwają z tego powodu ekscytację,  główna bohaterka zdaje się przeczuwać kłopoty. I ani myśli kłaniać się u jego stóp. Można się domyślić, że wątek miłosny, stanowiący bazę tej historii, rozpoczyna się od uprzedzeń i nienawiści. Nie ma szarych myszek, „panów”, dominatorów i poddanych. Są za to zadry, bo kiedy ścierają się różne środowiska mające odwagę powiedzieć to, co leży im na sercu, bywa ciekawie. Ja uwielbiam takie scenariusze stąd drogę do wspólnego szczęścia tej pary obserwowałam z czystą przyjemnością. A chemia rodząca się pomiędzy nimi była naprawdę wyczuwalna.

AKTOR I DZIEWCZYNA Z MIASTECZKA
Główna bohaterka to dziewczyna, która jakoś szczególnie nie przejmuje się swoim wyglądem i tym, co pomyślą o niej inni. Zdążyła już przecież zyskać niesłuszną opinię dotyczącą pewnej zemsty. Wszak trzeba przyznać, że nie miała kiedyś łatwo. Kobieta z małego miasteczka, ale za to z jakim charakterem. Na widok znanego aktora zamiast miękkich nóg, rośnie w niej odwaga. Z kolei gorący Cole ma twardy orzech do zgryzienia. Przyszło mu się przekonać jak boli zdrada ze strony kobiety, która była mu tak bliska i na pewno nie tak łatwo kolejny raz komuś porządnie mu zaufać. Nic dziwnego, że facet stawia na przelotne przygody, zwłaszcza, kiedy kobiety padają u jego stóp. Ale nie Summer, która jest jak niechciana choroba. Potrafi dopiec i dać w kość.

OPRÓCZ MIŁOŚCI
Książka, oprócz oczywiście wątku miłosnego, porusza kilka tematów pobocznych. Jest odkrywanie prawdziwej osobowości popularnego aktora, który pod powierzchnią sławy i szczęścia skrywa przecież swoje prawdziwe ja, słabości, trudne wspomnienia, urazy. Jest przeszłość Summer, która wychowywana przez matkę chciałaby się odciąć od przykrych zdarzeń minionych lat. W tle społeczeństwo małego miasteczka i kręcony film, od którego tak naprawdę wszystko się przecież zaczęło.


STYL I WRAŻENIA
Przyznam, że początkowo nie byłam lekturą zachwycona. Brakowało mi w niej ikry, iskry, która już od samego wstępu wywołuje ogień. Mimo wszystko brnęłam w historię dalej i nie pożałowałam. Jak to mawiają, złe dobrego początki i tutaj również się to sprawdziło. Książka zawiera i humor i namiętności i szczyptę głębi i choć to oczywiście romans, więc nie ma się do nastawiać na górnolotne emocje, ja doskonale bawiłam się  jego boku.

wydawnictwo: Kobiece
kategoria: romans
ilość stron: 476
data wydania: kwiecień 2019

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Kobiecemu.

5 komentarzy:

 1. Dobrze, że im dalej, tym było ciekawiej. Będę miał tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Przyjrzę się jej bliżej.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że piszesz o plusach :) Dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intrygujący tytuł :) mam na nią ochotę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie mnie aż tak nie kusi ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...