poniedziałek, 6 maja 2019

"Zapisane w bliznach" - Adriana Locke.
Czy rozbite małżeństwo ma jeszcze szansę na ratunek?


Stwierdzenie „kochać ze wzajemnością” nie jest gwarantem absolutnego szczęścia w przyszłości. Bo miłość bywa wymagająca i wystawiana na wielokrotne próby, przez które po prostu trzeba przejść, zdać egzamin ze satysfakcjonującą oceną. Los potrafi być przewrotny, a ludzie słabi. Stąd pisząc się na życie u boku drugiego człowieka należy nastawić się na poświęcenie, na zrozumienie i także nieraz na ból. O miłości absolutnie wielkiej i o tragedii, która zmieniła tak wiele, opowiada Adriana Locke w powieści „Zapisane w bliznach” wydanej przez wydawnictwo Szósty Zmysł. Macie ochotę na bestseller USA Today autorki, która jest literackim gwarantem emocji i wzruszeń? Zapraszam wpierw na kilka słów recenzji byście wiedzieli, czego możecie się spodziewać.

ZARYS FABUŁY
Związek Elin i Ty był jednym z tych, które miały przenosić góry. Był, bo wypowiedziane słowa małżeńskiej przysięgi nie okazały się wystarczająco silne, by stawić czoła tragedii. Lokalna gwiazda koszykówki i na zabój zakochana w chłopaku dziewczyna wierzyli w szczęśliwą przyszłość. Życie potraktowało ich jednak na tyle brutalnie, że wszystko to, co dotąd wydawało się trwałe, uległo rozpadowi.

Przychodzi ten dzień, kiedy Ty powraca, by na nowo zawalczyć o swoją żonę. Sęk w tym, że Elin wycierpiała zbyt wiele, by tak łatwo mu wybaczyć. Upływający czas, rozegrane dramaty, niektóre ze spraw zdążyły nieodwracalnie się zmienić. I choć tak wiele należałoby powiedzieć, szczera rozmowa wydaje się trudniejsza niż ucieczka i tłumione cierpienie. Na przekór bliznom, rodzi się małe światełko w tunelu. Czy istnieje dla nich szansa na wyzwolenie z przeszłości? Czy Ty i Elin otrzymają swoją drugą szansę?

ZAGUBIENI, CZYLI MAŁŻEŃSTWO Z DRAMATEM
Głównych bohaterów poznajemy w momencie kryzysu, kiedy nie są już tymi pełnymi życia, ślepo wierzącymi w świetlaną przyszłość ludźmi. Teraz mają już swoje bagaże trudnych doświadczeń, nieprzepracowanych, bo zamykanych wewnątrz psychiki. Ty tak bardzo chciałby powiedzieć swojej żonie o tym, co rozegrało się w jego codzienności w ciągu jego nieobecności. Naznaczony bliznami, stawiający ostrożne kroki nie ma jednak tej odwagi, by wykazać się swobodą kiedyś będącą przecież czymś naturalnym. Z kolei ona, Elin, niegdyś żywiołowa i pełna życia, również ciągnie za sobą niewymowny ból, z którym jej mąż zostawił ją samą. Zagubieni, samotni, ostrożni, choć nadal w głębi serca łaknący swojego towarzystwa. Przecież są sobie pisani.

EMOCJONUJĄCA FABUŁA
Autorka postawiła na nie do końca schematyczny związek. Owszem, pojawiają się tutaj namiętności, zazdrość i tragedie, jak w przeważającej liczbie romansów, jednakże tym razem sprawa dotyczy bohaterów będących mężem i żoną. Czyli to, co teraz otwiera powieść jest tym czymś, czym większość podobnych tego gatunku po prostu się kończy. Czy historia wydaje się zatem nudniejsza czy mniej emocjonująca? Nic z tych rzeczy. W postaciach tkwią tak ogromne pokłady skrajnych przeżyć i wspomnień, że autentycznie przelewają się one na samego czytelnika. Zdecydowanie pokochałam zarówno ją, jak i jego i kibicowałam im w tej trudnej drodze do szczęścia próbując zrozumieć ich dylematy i rozterki. W tle motyw pracy w kopalni, kwestia dziecka, rozstania i przyjaźni. Adriana Locke wypełniła książkę po brzegi chwytliwymi dialogami i zbilansowaną dawką opisów tak, że wszystko czyta się po prostu jednym tchem.


DLA ROMANTYCZEK
Powieść o drugiej szansie, o utraconej na pozór miłości, która tak naprawdę nigdy nie odeszła. O tragediach zapisanych w bliznach, przebaczeniu oraz istocie rozmowy, bez której każda sprawa urasta do rangi muru nie do przebycia. Zdecydowanie polecam książkę wszystkim romantyczkom, jako emocjonującą, poruszającą i wciągającą historię z bohaterami, których naprawdę można pokochać.

wydawnictwo: Szósty Zmysł
kategoria: romans
ilość stron: 372
data wydania: 15 maja 2019

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Szósty Zmysł.

5 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że będzie mi dane przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako romantyczka jestem zainteresowana tą książką. To coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie, coś dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie historie. Mam w planach tę książkę i mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyjątkowa i pięknie napisana :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...