wtorek, 26 listopada 2019

"Dopóki nie zajdzie słońce" - Ewa Pirce.
Tom 2. Wielka miłość. Groźne porwanie.


Pierwsza część historii zatytułowanej „Dopóki nie zajdzie słońce” pozwoliła mi stwierdzić, że to najlepsza spośród powieści wykreowanych ręką Ewy Pirce. Jedna z tych książek, po kontynuacje których sięga się bez żadnego zawahania. Moje oczekiwania względem drugiego tomu były więc wysokie, choć gdzieś z tyłu głowy chodziła mi myśl o niechlubnej klątwie, która czasami uczepia się kontynuacji.  Nie chciałabym zdradzać na początek jak było tym razem, bo moim zamiarem jest pełne przedstawienie opinii i poszczególnych czynników, które miały wpływ na taki, a nie inny jej wydźwięk.

ZARYS FABUŁY
Zdaje się, że w życiu Samuela i Jess wszystko powoli się układa. Ale pozory mylą, a zło lubi czyhać za rogiem, czekając na uśpioną czujność. Poraniony, z okaleczoną psychiką, ale nadzieją na lepsze jutro, Sam nie może przewidzieć tego, co się wydarzy. W momencie, kiedy nikt się tego nie spodziewa, wróg atakuje, porywając jego ukochaną siostrę, która była pozostawiona pod opieką Jess.

Demony przeszłości wracają. Rozpoczyna się wyścig z czasem, który zweryfikuje priorytety i okaże się prawdziwą próbą zrodzonego wcześniej uczucia. Czy dziewczyna zostanie ocalona? Kim jest porywacz? Czy ta sytuacja sprawi, ze Sam kolejny raz spadnie na samo dno? Kto zwycięży w tym starciu?


WCALE NIE POKONALI DEMONÓW PRZESZŁOŚCI…
Narratorami tej części zostają Sam i Jess. On staje oko w oko z kolejnym ciosem, ona trafia do szpitala, okaleczona na wskutek zatwardziałej obrony dziewczynki, na której jej zależało. Sam jest jak rozjuszony byk. Grzmi, wierzga i próbuje opanować nerwy, bo przecież złością tak naprawdę niczego nie wskóra. Początkowo zły na cały świat, z czasem otwiera oczy na to, co prawdziwe. Nie tak łatwo poradzić mu sobie z sytuacją, w której się znalazł. Bo choć silny fizycznie, psychicznie zostaje wystawiony na ogromne turbulencje. Szepnę tylko tyle, że kolorowo nie będzie. Jess to wytrwała i odważna kobieta. Udowadnia, że stać ją na poświęcenie i że na pewno daleko jej do egocentryczki, która twierdzi, że wszystko się jej należy. Potrafi usunąć się na dalszy plan, kiedy naglą inne priorytety. Cudowna para, które uwielbiam kibicować. Zaskoczyła mnie w pierwszym tomie, trzymała napięcie także teraz.

MIŁOŚĆ I PORWANIE
Choć głównym zamysłem historii Samuela i Jess jest oczywiście ich uczucie, w tym tomie staje ono w cieniu. Czołowym tematem staje się porwanie, wiodący wątek kryminalny, którym autorka – jak dla mnie – zabłysła. Nie jest to wyłącznie niepotrzebny zapychacz kartek, a temat budujący ciekawość i nawarstwiający emocje przez długi czas. Kto jest wrogiem? Czy można go pokonać? Czy dziewczynka zostanie uratowana? Jest detektyw, jest śledztwo, są momenty iście niebezpieczne. Nie obejdzie się bez grozy. Jaki będzie jednak finał? Tego zdradzić Wam nie mogę.

Paleta drugoplanowych postaci rodzi inne, ciekawe wątki. Są rodzinne więzi, jest przyjaźń, wparcie, jest i kontrowersyjna kwestia matki Jess, która w końcowej fazie pokazuje swoją prawdziwą twarz. Walka z wrogiem i walka z samym sobą. O czyjeś życie, o swoje szczęście, w końcu – o miłość.


PODSUMOWANIE
Książka jest dynamiczna, dialogi – wiarygodne, postaci nieidealne, bo z bagażem słabości, przez to doskonałe do kibicowania. Pojawiają się emocje i lekcja na życie. Zawsze warto uważnie kroczyć do przodu i stawać w szeregach do zaciętego boju o te najcenniejsze wartości, które jako jedyne mogą przynieść autentyczne, niezakłamane szczęście. Ten tom, jak i poprzedni, polecam czytelniczkom pasjonujących historii o miłości, które jednak ciężko nazwać zwykłym romansem, bo wątków tutaj o wiele więcej.

wydawnictwo: NieZwykłe
seria: Dopóki nie zajdzie słońce (tom 2)
kategoria: romans
ilość stron: 364
data wydania: 20 listopada 2019Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

9 komentarzy:

 1. Autorka jest niesamowita. Wszystkie jej książki bardzo mi się podobały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze pierwszej części, ale na pewno poznam całość historii. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. O książkach autorki czytałam już sporo dobrego. Mam w planach obie części tej serii. Ciekawa jestem czy mi również się spodobają. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze pierwszej części i na ten moment tego nie planuje, ale całkowicie z niej nie rezygnuje.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie poznałam jeszcze prozy tej autorki. Na pewno jednak w przyszłości do niej zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo lubię twórczość autorki, ale tej serii jeszcze nie miałam okazji przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do tej pory nie czytałam żadnej książki tej autorki, choć nazwisko znane mi od dawna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdy tom drugi jest już dostępny bez wahania mogę sięgnąć po pierwszy :) lubię takie historie, ale muszę mieć dwie części od razu pod ręką

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...