środa, 27 listopada 2019

"First Last Night" - Bianca Iosivoni.
Jeden błąd i jego konsekwencje.


Nadszedł czas na trzeci już tom serii rozpoczętej powieścią First Last Look. Cykl Bianci Iosivoni przedstawiający życie młodych dorosłych, w każdej kolejnej części pozwala wkroczyć na pierwszy plan nowej parze. Teraz nadszedł czas na Tate i Trevora oraz ich ogromny błąd. Jaki? O tym za moment. Na dzisiejszą recenzję zapraszam w szczególności fanów powieści nurtu New Adult, wszystkich wielbicieli młodzieżowych klimatów, historii o pierwszych miłościach, rozlicznych dylematach i próbach ukierunkowania swojego życia. Gotowi na „First Last Night”? No to, ruszamy.

ZARYS FABUŁY
Co się stało, to się nie odstanie. Tate i Trevor spędzili ze sobą noc. Nie bez wyrzutów sumienia, które naszły ich dopiero po fakcie. Ale zaraz zaraz, oboje są młodzi, niczym niezobowiązani. W czym zatem tkwi problem? W Trevorze. Chłopak skutecznie unika powtórki sytuacji, którą Tate na pewno by nie pogardziła. Przecież było im razem całkiem dobrze. Co zatem jest nie tak?

Tate ciągnie za sobą trudne wspomnienia, które neutralizuje lekkomyślną zabawą. Czy ma to coś wspólnego z zaistniałą sytuacją? Dziewczyna nie ma pojęcia, że Trevor skrywa pewną szokującą tajemnicę. I tylko zaskakuje fakt, że chłopak angażuje się w sprawę jej przeszłości. Co się stanie, kiedy sekrety opuszczą swoją kryjówkę? Co zrobi Tate kiedy dowie się, prawda od zawsze była na wyciągnięcie ręki?

T & T
Ona nie pogardzi jednonocną przygodą. Jest z tego znana. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że przelotne romanse są dla Tate odskocznią od rozegranego niegdyś dramatu. Trevor mógłby zatem być takim właśnie jednorazowym sposobem na ból, a jednak dziewczyna widzi w nim coś więcej. Sęk w tym, że on jej już nie chce. Chłopakowi przypada w udziale połowa narracji tej powieści. Wydaje się nieco bardziej uporządkowany, rozsądny, zdystansowany, a jednak… zazdrosny. Odpycha Tate, chociaż jej pragnie. W przerwach pomiędzy tym, wkłada na ręce rękawice bokserskie i wali w worek, pozbywając się wspomnień. Oboje coś skrywają. Oboje popełnili błąd. Czy go naprawią? Czy w obliczu naciągającej prawdy, mają szansę stworzyć coś trwałego?

NIERÓWNE POŁOWY
Historia rozpoczyna się przytoczoną miłosną przygodą. Nic wielkiego. Dwoje młodych ludzi przespało się ze sobą, łamiąc przy tym wyłącznie jakieś własne, moralne zasady, które teraz zdają się sprawiać im problem. Tylko dlaczego? Tate chce więcej. Trevor nie chce… Chociaż nie do końca, bo jednak widok całującej się z kimś innym Tate doprowadza go do szewskiej pasji. Zatem, o co w tym wszystkim chodzi? Pierwsza połowa książki przypominała mi zabawę w kotka i myszkę, zabawę z nieco niejasnymi zasadami i dość naciąganym powodem zaistniałych komplikacji. Ale… warto było czekać na dalszy ciąg, bo z czasem wszystkie znaki zapytania doczekują się swoich odpowiedzi. I wszystko zaczyna nabierać sensu. Pojawia się logika, pojawia klarowny obraz rozegranego dramatu, związek bohaterów zostaje wystawiony na wielką próbę i choć nie jest do końca zdefiniowany, szkoda, gdyby wszystko legło w gruzach. A powód ku temu jest i to całkiem niebłahy.


PODSUMOWANE WĄTKI I GRUPA ODBIORCÓW
Trzeci tom serii miesza w sobie lekki, młodzieńczy świat zakochanych i otwartych na przygody ludzi, jest akademickie tło, wykłady i są współlokatorzy. Pojawiają się bohaterowie poprzednich części, tak więc fani dwóch pierwszych tomów cyklu nie będą czuć się zawiedzeni. Pomiędzy tym odnajdziecie namiętności poprzeplatane z poczuciem bezpieczeństwa, tak więc miłosna relacja nie jest skupiona wyłącznie na łóżkowych epizodach. Jest w końcu historia przeszłości obu głównych postaci. Czy mająca wspólny mianownik? Tego już nie zdradzę. „First Lasy Night” to zatem książka, która potrzebuje czasu, by móc rozwinąć swoje skrzydła i choć na początku mnie zawiodła, w drugiej połowie odpracowała zaistniałe braki. Polecam szczególnie młodzieży.

wydawnictwo: Jaguar
cykl: First Last Look (tom 3)
kategoria: New Adult
ilość stron: 348
data wydania: 13 listopada 2019

Zobacz także: First Last Look // First Last Kiss

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar.

16 komentarzy:

 1. Takie lżejsze książki też są potrzebne ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale mam ją na uwadze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Przede mną jeszcze pierwsza część tej historii. Na pewno sie skusze na nią.
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Musiałabym najpierw przeczytać poprzednie części :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla młodzieży to na pewno fajna propozycja. Ja nie znam jeszcze pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem, czy wytrzymałabym zabawę w kotka i myszkę i to przez połowę książki ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze poprzednich tomów serii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem ten tom był najciekawszy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam już o tej serii właśnie u Ciebie na blogu, ale nie jestem zainteresowana tymi książkami. Wolę coś dla dorosłych czytelników ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno przeczytam bo jestem za interesująca nią :D

  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tej serii, ale czuje, że powinna mi się podobać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam pierwszą część, druga już czeka u mnie na półce i jeśli się nie zawiodę, myślę, że dalej będę kontynuować czytanie tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 13. Z całą pewnością Tate będzie zaskoczona, że nie wiedziała wcześniej :D może się podobać szczególnie w chwili świąt, kiedy to więcej sprzątamy i szykujemy niż czytamy :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla mnie to najgorsza część z cyklu :/ Przynajmniej na tle tych, które dotychczas wydano w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeśli już o kredytach rozmawiamy to od siebie moge wam polecić abyście sprawdzili wcześniej jakiś rzetelny i aktualny kalkulator kredytu gotówkowego. Na pewno dzięki takiemu narzędzu będzie wam o wiele łatwiej wybrać jakiś sprawdzony i korzystny kredyt dla siebie. Na prawdę warto moim zdaniem korzystać z takich pomocy https://lowcachwilowek.pl/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...