wtorek, 18 kwietnia 2017

"Nela i skarby Karaibów" - Nela Mała Reporterka. No i gdzie te galeony?


Czy jako dzieci nie marzyliście o tym, by wyruszyć na poszukiwanie skarbów? Czy oczyma wyobraźni nie przenosiliście się na odległe lądy, z których z trwogą wypatrywaliście pirackich statków? Dawne czasy… Co byście jednak powiedzieli na propozycję jedenastoletniej Neli, która oferuje podróż tropami zaginionych galeonów? Jeżeli chcecie zaszczepić w Waszych pociechach ducha przygody, otworzyć im okno na świat i przekonać do tego, jak wiele rozrywki może dostarczyć książka, zapraszam na recenzję. Ta publikacja może się Wam spodobać.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?
Dno Morza Karaibskiego skrywa niejedną tajemnicę. Spoczywające w głębinach wraki, czekające na moment chwały kosztowności, zatopione legendy. Ucho morskiej toni słyszało niejeden krzyk korsarza, oko widziało niejednego pirata, którego widok budził grozę. Kim był Czarnobrody? Co znajdowało się na pokładzie San Jose? Jak wygląda poszukiwane skarbów helikopterem?

Nela mała Reporterka, w swojej siódmej książce zabiera czytelnika w podróż ścieżkami pięknych raf, by pośród mało znanych gatunków zwierząt, ciekawej roślinności oraz intrygujących historycznych postaci częstować smakiem egzotycznego wyzwania. Chcecie odnaleźć w sobie odkrywcę?

ZABAWA I NAUKA
Mądra, przekazująca cenną wiedzę z zakresu geografii i historii, z starannie wyselekcjonowanymi porcjami wyłącznie interesujących informacji. Książka, która jest jak angażująca lekcja z pozytywnym nauczycielem rówieśnikiem i przyjacielem zarazem. To genialny pomysł na dotarcie do umysłu młodego odbiorcy. Znakomity wybór tematów, prosty sposób przekazu, pytania, które skłaniają czytelnika do refleksji. Dziecko sięgające po publikację Neli staje się aktywnym uczestnikiem jej wyprawy, ucząc się, zapamiętując, a przy tym doskonale się bawiąc.

Nic tak nie zachęca do podjęcia wyzwań, jak postawiony przed oczyma wzorzec. Autorką tej książki jest jedenastoletnia dziewczynka, która z odwagą poznaje świat. Dzięki swojej dociekliwości i pasji dociera naprawdę daleko natrafiając na wiele intrygujących zagadek. Nela porusza wyobraźnię dziecka, a że sama nim jest, robi to trafiając w samo sedno. Efekt połączenia faktów oraz jej fantazji, rzeczywistości oraz oczekiwań nadaje tej publikacji żartobliwego, pozytywnego wydźwięku.


ZDJĘCIA, ZDJĘCIA, ZDJĘCIA…
Książka została usłana przepięknymi, wyjątkowymi zdjęciami. Te robione z łódki, z lotu ptaka, pod wodą, czy też w ciemnościach. Przypatrując się zapierającym dech w piersiach darom natury oraz uśmiechniętej buzi Neli pragnie się przewracać kolejne strony bez końca. Grafika tworzy klimat odgrywając tutaj naprawdę niemałą rolę. Bo pośród całej palety zalet, przyciągające wzrok kartki z fotografiami na pewno stoją na czele.

TAJNE KODY
By udowodnić, że książkę można połączyć z nowoczesnymi technologiami oraz by przedstawić to, czego papier pokazać nie jest w stanie, „Nela i skarby Karaibów” została wyposażona w tajne kody. Natrafiając na nie i skanując je, można uzyskać dodatkowe materiały w postaci filmów. Rozrywka jest więc podwójna.


PODSUMOWANIE
Dziewięć rozdziałów, mnóstwo zabawy, wiele zaskakujących informacji. Bez zawahania, bez dwóch zdań polecam wszystkim rodzicom i opiekunom jako genialny podarunek, bo nie ma nic lepszego, niż pojawiające się w oczach dziecka ogniki fascynacji. Rzetelnie opracowana, wzbogacona kolorową szatą graficzną, zasługująca na miejsce w biblioteczce każdego młodego czytelnika. Co żyrafa ma wspólnego z Hispaniolą? Co się stało z załogą galeonu Atocha? Jak wygląda nietoperz buldog? Dlaczego Francis Drake budził tak wielki postrach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań możecie odnaleźć w nowej książce Neli. Polecam.
 

 wydawnictwo: Burda National Geographic Polska
ilość stron: 220
data wydania: marzec 2017

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję Burda National Geographic Polska.

6 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Twoją recenzją w stu procentach. Książka- rewelacja. Doskonała na prezent. Dodatkowego smaczku nadają przepiękne zdjęcia i kody, dzięki którym można obejrzeć krótkie filmiki. Generalnie cała seria książek o przygodach Neli jest warta zainteresowania.Pozdrawiam.
  Wiecznie Zaczytana z W Molikowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja, oprócz tej, czytałam jeszcze tylko jedną książkę Neli. A szkoda. Bo chętnie dopadłabym całą kolekcję. Ta w każdym bądź razie jest świetna :) Cieszę się, że myślisz o niej podobnie.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Polecam :) Ja, choć do dziecka mi daeeeleeekoo, wiele się dzięki niej dowiedziałam.

   Usuń
 3. Z wielką ciekawością chciałabym zagłębić się w tą książkę. Widzę, że jest świetnie wydana i można miło spędzić przy niej czas, a to również jest ważne :) nie miałam do czynienia wcześniej z tego typu gatunkiem, więc dlaczego nie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolorowa, ciekawa i bardzo przytępnie napisana. Chociaż dedykowana młodszym czytelnikom, mi, jako osobie dorosłej, także bardzo przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...