środa, 15 lutego 2017

"Wielka Biblia mały ja" - Agnes i Salem de Bezenac. Opowiadania i komiksy DLA DZIECI wychowywanych w wierze.


Pomimo tego, że wokół nas pełno interesujących, kolorowych, bardziej czy też mniej wartościowych książek dla dzieci, każda pociecha wychowywana w katolickiej wierze powinna mieć szansę na to, by co jakiś czas zerknąć w naukę przekazaną przez tę najistotniejszą ze wszystkich ksiąg – Biblię. Z racji, że wydania takowej dla dorosłych okazują się często dla malucha nie do końca zrozumiałe, a co za tym idzie – mało interesujące, wydawnictwa spieszą naprzeciw z różnymi propozycjami. Chciałam więc przedstawić Wam dzisiaj jedną z najlepszych, według mnie, publikacji Biblii dla najmłodszych. Taką, u boku której czeka na młodego czytelnika mądra nauka, ale i ciekawa przygoda.

OGÓLNIE O KSIĄŻCE
Kobieta idzie na wojnę, Otoczony przez lwy, Kolorowy płaszcz czy Wyjątkowy sen to zaledwie cztery z sześćdziesięciu zawartych w książce opowiadań biblijnych pisanych prostym i zrozumiałym dla dziecka językiem. Najistotniejsze postaci, najważniejszy przekaz i objaśnienia pozwalające wdrążyć Słowo Boże w codzienność. Stary i Nowy Testament oraz klarowny zbiór tych właściwych zachowań. Publikacja, która przyciąga oko, ale i trafia prosto w serce, czyli „Wielka Biblia mały ja”.

TREŚĆ I JĘZYK
Niniejsza publikacja zawiera uproszczoną treść opowiadań zawartych w Biblii, skonstruowaną tak, by działać na wyobraźnię młodego czytelnika. Niedługie historyjki, wielka czcionka oraz chwytliwe tytuły umożliwiają pełne zainteresowania i szybkie czytanie tym dzieciom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tekstem pisanym. Równocześnie książka to także idealny pomysł dla rodzica czy opiekuna na efektywnie spędzony z maluchem czas,  jako wspólny przerywnik w ciągu przepełnionego obowiązkami dnia bądź do przeczytania przed snem.

„W MOIM CODZIENNYM ŻYCIU”
To, co jednak różni tę publikację od pozostałych to towarzyszące każdemu opowiadaniu objaśnienia. Systematycznie, po każdej przekazanej historii pojawia się odniesienie do dnia codziennego, zdobiony kilkoma obrazkami oraz krótkimi tekstami komiks, w którym dziecko postępuje w określony sposób niosąc swoim postępowaniem łatwy do wychwycenia morał. Towarzyszy temu wyszczególniona fraza przedstawiająca daną cnotę tudzież cechę, z krótkim tłumaczeniem, które bez dwóch zdań poszerza nie tylko wiedzę dotyczącą wiary, ale także słownictwo.


ZACHĘTA DO POZNAWANIA
Dla tych, którzy dane opowiadanie chcieliby prześledzić na kartach oryginalnej Biblii, przy każdym tytule widnieje krótki zapis, wskazówka gdzie należy szukać. Podobnie też bywa w przypadku cytatów pojawiających się przy każdej ilustracji. Ta książka jest więc dla dziecka początkiem nowej, pełnej przygód wędrówki u boku Słowa Bożego, ale także zachętą do tego, by kontynuować z Nim swoją podróż w przyszłości, sięgając coraz dalej i głębiej.

ILUSTRACJE
Niezaprzeczalnie mocnym elementem publikacji są barwne obrazki, które magią kolorów, sympatycznymi postaciami ludzi i uroczymi wizerunkami zwierzątek sprawiają, że aż chce się czytać. Ilustracje są dynamiczne, przechwytują więc uwagę młodego czytelnika zatrzymując ją na jakiś czas. A wysoka jakość papieru i twarda oprawa czynią z książki świetnie prezentujący się egzemplarz w sam raz doskonały na prezent.


PODSUMOWANIE
Jest notka dla rodziców i opiekunów, miejsce na wpisanie nazwiska dziecka oraz krótka modlitwa na koniec. Autorzy tej książki zadbali więc o estetykę, dopracowali treść oraz poszczególne elementy w każdym calu i to widać. Doceniając ich pracę i mając już jakieś doświadczenie z publikacjami tego typu nie zawaham się powiedzieć, że to jedna z najlepszych Biblii dla dzieci. Cieszę się, że właśnie ta książka zawitała w moim domu i wiem, że zajmie w nim istotne miejsce. Jeżeli szukacie czegoś podobnego, nie macie się nad czym zastanawiać. „Wielka Biblia mały ja” to traf w dziesiątkę.

 
wydawnictwo: Bernardinum
ilość stron: 248
rok wydania: 2016
oprawa: twarda

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Bernardinum.
 http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Wielka-Biblia-maly-ja/935

9 komentarzy:

 1. Mam w domu Biblię dla dzieci, i niby też są objaśnienia, ale... wyjątkowo zagmatwane. Ta wydaje się być bardziej odpowiednią dla małych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak. Każde opowiadanie ma swoje odzwierciedlenie w codzienności w komiksie z paroma obrazkami, krótkim tekstem jednak co najważniejsze - klarownym przekazem.

   Usuń
 2. Świetna pozycja dla dzieci. Myślę, że moja siostra byłaby czymś takim usatysfakcjonowana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydanie jest na prawdę bardzo piękne. Sama muszę zakupić do domu wersję dla najmłodszych, wieć zastanowię się nad tym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydanie jest naprawdę idealne dla dziecka. Ogromna ilość ilustracji oraz te sympatyczne komiksy, w których biblijne opowiadania zostają przeniesione do codziennego życia malucha.

   Usuń
 4. Piękne obrazki :) my czytamy opowieści biblijne z książek które pamiętają jeszcze dzieciństwo mojej mamy i tam obrazki oddają tamtejszą rzeczywistość stroje i krajobraz i to też podoba się dzieciom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie książki są na pewno atrakcyjne. Sama chętnie bym do nich zajrzała podpatrzyć te stroje i resztę :)

   Usuń
 5. Takie dostosowane do wieku młodego czytelnika wydania Biblii, wzbogacone pięknymi ilustracjami, zawsze znajdą wiernych czytelników. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wydanie.. Sama chętnie przeczytałabym Biblię dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...