czwartek, 25 czerwca 2015

Czekam na ...

Wakacyjne miesiące obfitują w naprawdę ciekawe premiery. Poniżej prezentuję małą listę interesujących książek, które z pewnością przeczytam.


„Tuż za rogiem” – Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski (wyd. Zysk i S-ka)
Czy to jest jeszcze miłość? Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie,  nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń. Lawina toczy się coraz szybciej - morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy. Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość.

„Origin” (4 tom) – Jennifer L. Armentrout (wyd. Filia)
Okładka książki OriginPo udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością.
Katy musi tylko przeżyć.
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?
Razem stawią czoła wszystkiemu.
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?

After 4. Bez siebie nie przetrwamy„After. Bez siebie nie przetrwamy” (tom 4) – Anna Todd (wyd. Między Słowami)
Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać.
Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

„Uroczysko” – Magdalena Kordel (wyd. Znak)
UroczyskoGdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko - miejsce, które zmienia życie ludzi.
Majka od dłuższego czasu ma wrażenie, że przyciąga wszystkie możliwe nieszczęścia.
Zdradzona i porzucona przez męża, sama musi wychowywać nastoletnią córkę. Nie radzi sobie ze spłatą kredytu, przez co komornik chce odebrać im dom. Dosłownie cały świat wali jej się na głowę.
Postanawia wyjechać w Sudety do uroczego Malowniczego. Z dala od wszystkiego chce zastanowić się nad przyszłością.
Czy Majka odzyska w Malowniczem upragniony spokój?
Czy jej córka Marysia zaaklimatyzuje się w zupełnie obcym jej miejscu?
Czy obie odnajdą upragnione szczęście i MIŁOŚĆ?
Uroczysko to powieść pełna humoru i ciepła. Pokazuje, że niezależnie od trudnych życiowych doświadczeń, każdy może odnaleźć szczęście.
Nikt nie oprze się jej urokowi.

„Zmyślona” – Katarzyna Michalak (Wydawnictwo Literackie)
Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z Poczekajki  i Zachcianka: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki - Dominiki.
Trójka kilkuletnich urwisów wkroczy w uporządkowane życie Patryka z siłą huraganu. Z dnia na dzień, zupełnie nieprzygotowany do tej roli mężczyzna, będzie musiał sprostać opiece nad nimi. Okaże się to naprawdę trudnym wyzwaniem, gdyż dzieci, jak to dzieci, mają tysiąc pomysłów na minutę. Wyczyny z piekła rodem, nie raz i nie dwa przyprawią Patryka o palpitację serca i wybuchy serdecznego śmiechu.
Zmyślona jest piękną opowieścią o prawdziwej Miłości, takiej, która przeciwstawia się złu, przezwyciężając wszystkie przeszkody. Ta Miłość, tak jak cała historia o Patrycji i jej najbliższych, miała swój początek w domku koloru słońca. Tam trwa. I właśnie tam się kończy...

„Spełnienia marzeń” – Katarzyna Michalak (Wydawnictwo Literackie)
Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W małym, niewyremontowanym domku na warszawskiej Białołęce,  bez grosza przy duszy, za to z wielkim marzeniem i jeszcze większym sekretem. Choć jest młoda, już wiele w życiu wycierpiała… Dziewczyna jednak ma nadzieję, że uda się jej nie tylko uciec się przed demonami z przeszłości, ale też samodzielnie stanąć  na nogi i odnaleźć  spokój. A może o wiele więcej?...
Gdy postanawia odpowiedzieć na lokalne ogłoszenie o pracy, która ma polegać na opiece nad niewidomym mężczyzną, nie spodziewa się, że właśnie w tym momencie rozpoczyna się zupełnie inny rozdział jej życia. Kamil jest bystry, przystojny, krnąbrny i także doświadczony przez los. Między tymi młodymi ludźmi zaczyna się rodzić  uczucie, choć nie wszyscy są z tego zadowoleni, a i przeszłość zaczyna upominać się o Klaudię... 
Czy  uda im się spełnić  swoje marzenia, na przekór wszystkim przeszkodom?    
Wzruszająca, zaskakująca opowieść, od której jak zwykle nie będzie można się oderwać, aż do samego końca!


Informacje na temat książek oraz zdjęcia okładek zaczerpnęłam ze stron wydawców poszczególnych pozycji. 

7 komentarzy:

 1. Nie widzę nic dla siebie po co sięgnęłabym od razu. Niestety nie czytam książek polskich autorów ale ciekawie zapowiada się "Spełnienia marzeń"
  Pozdrawiam.
  http://in-my-different-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. No, proszę, wreszcie jakaś normalna Klaudia w tym Spełnieniu marzeń. Gdziekolwiek natknę się w literaturze na swoje imię, to bohaterka jest wiecznie pustą, wymalowaną lalą.
  Podoba mi się opis tego Origina, wygląda ciekawie.
  Pozdrowienia ślę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właściwie nic stąd mnie nie interesuje, jedynie Origin, ale najpierw to wypadałoby przeczytać pierwszą część. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tych tytułów raczej nic mnie nie zainteresowało. Jakoś nie ciągnie mnie do książek Michalak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na "After" też czekam, ale jeszcze jestem w trakcie trzeciego tomu. Do czasu premiery się wyrobię :P
  Żałuję, że nie jestem na bieżąco z "Obsydianem", bo ta seria coraz bardziej mnie ku sobie ciągnie ;)

  ZAPRASZAM NA BLOGA

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja póki co poluję na "Inną bajkę". Muszę mieć tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 7. I znów Katarzyna Michalak, jak szybko zawładnęła naszymi sercami!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...