wtorek, 23 czerwca 2015

Mała relacja z Chorwacji

Kochani,

Dotarłam szczęśliwie. Pogoda dopisuje, a więc póki co wszystko układa się po naszej myśli. W Chorwacji jestem po raz trzeci, ale ten kraj ma w sobie tyle pięknych zakamarków, że zawsze jest w stanie czymś zaskoczyć. Przebywamy w miejscowości Primosten u naprawdę przemiłych i gościnnych ludzi. Miasteczko składa się z nowszej, nieco bardziej nowoczesnej części oraz starej, którą zobaczycie w tle, na zdjęciu poniżej.
Martynka początkowo bała się morza, ale już się przyzwyczaja.
Z moją kochaną rodzinką.
 Dzisiaj wybraliśmy się na małą wycieczkę do miasta Sibenik. Stylem przypomina ono nieco włoskie klimaty i o ile dobrze pamiętam, wiąże się to z tym, że kiedyś miasteczko było właśnie pod włoską okupacją. Piękne, wąskie uliczki w niczym nie ustępują tym barcelońskim. A katedra św. Jakuba naprawdę robi wrażenie.
Klimatyczny Sibenik
Katedra św. Jakuba
Martynka i ja.
 A teraz nadchodzi wieczorek. Mała zasnęła, więc mamy czas na własne przyjemności. Jedną z nich z pewnością będzie pochłanianie stron ostatniej już części trylogii Irene Cao, pt. "Pragnę cię".

Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Och, Chorwacja <3 Nigdy nie byłam, ale po zdjęciach bardzo mi się tam podoba... Tym bardziej, że za oknem u mnie pada. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale tam jest pięknie! Zazdroszczę, bo mam apetyt na Chorwację od dłuższego czasu, a jeszcze trylogia, którą opisałam na blogu, podjuszyła moją chrapkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę wypoczynku, u nas zimno i deszczowo, a tam po prostu przepięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie klimatyczne zdjęcia. Wypoczywaj kochana!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia :). Ależ wam zazdroszczę wyjazdu na Chorwacje :). Bardzo chciałabym tam pojechać. Mam nadzieję że się kiedyś uda :).
  Życzę miłego wypoczynku!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oooo magiczne miejsce, piękne zdjęcia, miłego wypoczynku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...