wtorek, 9 czerwca 2015

"Energia miłości. Chińska mądrość, która wzbogaci Twój związek" - Leta Herman, Jaye McElroyZnalezienie swojej drugiej połówki może być wynikiem nagłego, niespodziewanego spotkania. Wtedy też mówi się o miłości od pierwszego wejrzenia. Czasami docieramy do kogoś z czasem, stopniowo go poznając i uświadamiając sobie to, że zrodziło się w nas coś więcej, aniżeli tylko zwykła sympatia. Jedni znajdują partnera bardzo szybko i zostają z nim na całe życie. Inni muszą przejść długą drogę, kiedy to męczące poszukiwania w końcu mają swój szczęśliwy finał. Bywają związki, w których ludzie towarzyszą sobie wzajemnie aż do dnia śmierci. Nierzadko jednak zdarzają się gwałtowne uniesienia, które wygasają równie szybko, jak tylko się pojawiły. Czy to wszystko jest dziełem przypadku? Dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej? Jak móc w pełni zrozumieć swoje oczekiwania oraz pragnienia innych? Najpierw, jak głosi chińska mądrość, należy poznać energię, bo to właśnie ona jest odpowiedzialna za miłość i za to, jaki tor obiorą jej losy. Zapraszam więc do zapoznania się z nietypową pozycją wydaną przez Studio Astropsychologii, „Energia miłości” – Lety Herman i Jaye Mc Elroy.

Jako ludzie, mamy swoje wady i zalety. Cechujemy się słabościami, ale i mocnymi stronami, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wiele. Zachowujemy się w określony sposób i chociaż to od nas zależy, co w danym momencie zdziałamy, można nieco przewidzieć nasze decyzje. Jesteśmy ryzykantami żyjącymi na podstawie hasła „tu i teraz”, a może wolimy planować i układać bezpieczną przyszłość? Preferujemy romantyczne chwile i niespieszne, ostrożne kroki stawiane w przypadku nowej miłości, a może dajemy się ponieść chwili, pragnąc silnych doznań i niezapomnianych uniesień? To, jak się zachowujemy, to nic innego, aniżeli nasza energia. Drewno, Ogień, Ziemia, Metal czy Woda. Jednym z tych żywiołów jesteśmy właśnie my, a poznanie takowego daje nie tylko przepustkę do łatwiejszego życia, ale przede wszystkim staje się szansą na szczęśliwy związek, w którym panuje wzajemne zrozumienie i zaspokajanie podstawowych potrzeb.

„Energia miłości” to poradnik – nie tylko książkowy, ale przede wszystkim życiowy. Wykorzystując chińskie wierzenia i ustanowione prawa, prowadzi nas ścieżkami osobowości, byśmy najpierw mogli jak najdogłębniej poznać samego siebie, a następnie otaczający nas świat. Autorki książki w bardzo szczegółowy sposób przedstawiają kolejno Pięć Żywiołów. Każdy z nich ma przydzielony swój odrębny rozdział, dzięki czemu zainteresowany tematem czytelnik będzie mógł przypasować siebie do jednego z nich. Poprzez analizę zachowania, dokonywanych decyzji, priorytetów, oczekiwań, ale także i sposobu mówienia i chodzenia, jesteśmy w stanie poznać to, czy jesteśmy Ziemią, Ogniem, Metalem, Wodą czy też Drewnem. A to już połowa sukcesu. To pozwoli nam dowiedzieć się tego, czego tak naprawdę oczekujemy od życia oraz co i przede wszystkim kto, będzie na w stanie uszczęśliwić na długi czas. Autorki podpowiadają, jakich Żywiołów będziemy szukać - które z nich nas wzmocnią, a które osłabią. Ale to nie wszystko. Książka jest bowiem nie tylko podpowiedzią dla tych, którzy dopiero poszukują miłości. To także recepta na udane życie u boku Żywiołu, z którym związaliśmy się już dawno temu. Rozpoznając cechy partnera czy też nawet i dziecka możemy lepiej zrozumieć, jakie są tak naprawdę potrzeby naszych bliskich i co możemy im dać, by życie stało się piękniejsze.

To właśnie „Energia miłości” podpowie Wam, czego Wasz partner oczekuje na co dzień, a czego w wyjątkowych, intymnych sytuacjach. Dowiecie się tego, czego nikt dotąd Wam nie powiedział, a być może to okaże się kluczem do udanego związku.

Omawiana książka to skrupulatnie opracowany poradnik, który wymaga od odbiorcy zaangażowania, skupienia i ciągłej analizy. Tylko taka praca może przynieść zamierzone korzyści i dać prawdziwy efekt. Brnąc przez poznawanie swojego Żywiołu oraz Żywiołów osób bliskich, otrzymujemy ciekawie opracowane recepty i podpowiedzi na pozytywnie przeżyty każdy kolejny dzień. To, co niewątpliwie jest plusem, to jasny przekaz oraz przystępny i łatwo przyswajalny język. Odtąd to, co mogło wydawać się niedorzeczne i zagmatwane, zaczyna mieć znaczenie i sens.

Nieraz miłość przychodzi do kogoś z taką lekkością i łatwością, że poszukiwanie własnej energii i Żywiołów niekoniecznie ma znaczenie. Jednakże nie każdemu jest dane uniknięcie problemów i komplikacji. Czasami, by być szczęśliwym, trzeba zrobić coś więcej. Po to właśnie jest ta książka. Ona udowadnia, że miłość, choć często niezauważenie, działa na zasadach Żywiołów, a poznanie ich i zgłębienie wiedzy na ich temat może znacznie ułatwić pozyskiwanie upragnionych celów.

Dla kogo jest ta książka? Dla osób samotnych, szukających swojej drugiej połowy, ale i dla tych, którzy będąc już w związkach pragną zrozumieć siebie jeszcze lepiej, by uczucie miłości i potężna namiętność nigdy nie wygasły. To pozycja dla tych, którzy wierzą, że zakochanie się to nie tylko zbieg okoliczności, wynik działania losu czy też po prostu przemyślana decyzja. To coś dla czytelników wierzących w to, że oprócz zwykłego „ja” jest w nas „coś” więcej. 

typ: poradnik
ilość stron: 236

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję Studiu Astropsychologii.
Znalezione obrazy dla zapytania studio astropsychologii

8 komentarzy:

 1. Mówiąc szczerze, nie za bardzo interesuje mnie ta pozycja. Przede wszystkim nie czytam takiej literatury, ale dodam jeszcze, że mam piętnaście lat, więc chyba nie powinnam jeszcze brać się za taką... ;) Pozdrawiam, Shelf of Books

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie dla mnie. :) A przynajmniej nie w tym wieku, może kiedyś w przyszłości. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio przekonałam się do poradników, choć takiego jeszcze nie czytałam. Może sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poradniki zwykle mnie nudzą, więc raczej nie będę się zabierała za ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecę mojej koleżance, szuka właśnie drugiej połówki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej po nią nie sięgnę ,ale znam kilka osób ,którym polecę przeczytanie tego poradnika .
  http://uwielbiamlitery.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...