wtorek, 16 czerwca 2015

"Notebook" - czyli pierwszy taki thriller na świecie

Co powiecie na to? Wczoraj dostałam od Wydawnictwa Literackiego kilka słów na temat niezwykłej książki, którą jest "Notebook" autorstwa Tomasza Lipko. Możecie już o niej przeczytać na wielu stronach, ale być może nie zwróciliście na to uwagi. A warto, bo to coś naprawdę innowacyjnego.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhllZDr3esnji0jJkTR5caNHNd0yqStX9xXibdQPar00PxE2v-k44lfb7gc49e7C9qY0PA5lLcUAbbS-pxANzdGmTVixOkKnw6IhoCMRWn8wxK-S_8MDP9MPzPywDFKW0nFVgPBRajpclXt/s400/1.jpg
Notebook to wciągająca powieść sensacyjna o współczesnej Polsce. W wypadku drogowym pod Piotrkowem Mazowieckim ginie młoda kobieta Dagmara Frost. Wezwany na miejsce, dobiegający czterdziestki i rozczarowany życiem, prokurator Radosław Bolesta z początku nie widzi w sprawie nic podejrzanego. Gdy jednak chce poinformować o tragedii rodzinę dziewczyny,  okazuje się, że kobieta była na świecie zupełnie sama. Żadnych krewnych, żadnych przyjaciół. Tak jakby ktoś celowo pozacierał wszelkie ślady. Prokurator ma nadzieję, że pomoże mu laptop znaleziony przy zmarłej na miejscu wypadku. Jeszcze o tym nie wie, ale uruchomienie komputera zmieni całe jego dotychczasowe życie.

Oprócz niesamowicie wciągającej fabuły Notebook oferuje dodatkową rozrywkę – to pierwszy na świecie thriller, w którym na tak dużą skalę połączono fikcję literacką z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Czytelnicy równolegle z lekturą będą mogli za pomocą bezpłatnej aplikacji Viuu skanować zawarte w książce kadry, a następnie na ekranach telefonów lub tabletów oglądać materiały filmowe.

A tak właśnie to działa:

(Wszystkie zawarte w tym poście informacje pochodzą z e-maila, którego otrzymałam od wydawnictwa.) 

11 komentarzy:

 1. Coś cudownego, już nie mogę się doczekać.
  http://in-my-different-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie wciągające fabuły. To książka zdecydowanie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się baaardzo intrygująco :). Będę miała tą książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite, cudowne, technologia ma swoje plusy. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się super, na pewno zwrócę na tę książkę uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Ciekawy pomysł :D Muszę pamiętać o tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znakomity post zapraszam do mnie : http://angelikao-blog.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 8. No, no, no, zapowiada się nieźle! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam czytać książki, lecz jakoś zawsze omijałam te napisane przez polskich pisarzy. Jednak ta mnie zaciekawiła! Przy pierwszej okazji na pewno ją nabędę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka zdecydowanie dla mnie, moje klimaty!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...