sobota, 6 czerwca 2015

"Opal" - Jennifer L. ArmentroutŻycie Katy już nigdy nie będzie takie samo. Od kiedy poznała Daemona ewoluowała i z nieśmiałej, skrytej dziewczyny stała się kimś zupełnie innym. Nowy świat, przez który kroczy u boku ukochanego chłopaka, jest przepełniony wieloma przeszkodami, ale i potężną miłością, która daje jej siłę, by walczyć o swoje szczęście. Tragiczny bieg wydarzeń, jaki niedawno miał miejsce, wstrząsnął całym jej środowiskiem. Dee, która dotąd była jej przyjaciółką, obwinia ją o śmierć chłopaka, a Dawson, którego udało się uwolnić, chociaż znowu jest wśród rodziny, nie jest już tym kimś, kim był kiedyś. W powietrzu nieustannie wisi zaś niebezpieczeństwo i wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyjdzie moment, kiedy będą musieli stanąć oko w oko ze złem. Nikt jednak nie wyobraża sobie tego, jak trudne może być takie starcie i jak ciężko będzie wyjść z niego cało.

Katy wie, że dla Daemona jest w stanie zrobić wszystko. Coraz bardziej świadoma swoich uczuć względem niego, coraz mocniej nasiąka towarzystwem Luksjan i czuje się wobec nich zobowiązana. Jednakże nie jest łatwo, ponieważ tragicznych wydarzeń, które pozbawiły życia kogoś dla nich ważnego, nie jest w stanie nikt cofnąć. Pomimo tego, że dziewczyna nieraz czuje się słaba, u jej boku zawsze znajduje się wspierające ramię ukochanego, który z ponurego i zaborczego chłopaka stał się opiekuńczym i pomocnym partnerem.
W miarę spokojną codzienność przerywa pojawienie się Blake’a. Zaszokowani jego powrotem Daemon i Katy, nie są w stanie mu zaufać, a jednak, jak się okazuje, będą musieli to zrobić. To właśnie on, dzięki zebranym doświadczeniom, jest im w stanie pomóc wejść do siedzimy DOD, gdzie wciąż przetrzymywana jest Beth. Dawson, który po powrocie do rodziny zachowuje się tak, jakby ktoś wyssał z niego życie, nie widzi sensu istnienia bez swojej dziewczyny i za wszelką cenę pragnie ją uwolnić. To dla niego Katy , Daemon i znajomi będą w stanie zaryzykować sporo i obmyślić plan przejęcia Beth, bo wiedzą, że jeżeli tego nie zrobią, utracą chłopaka ponownie, tym razem być może na zawsze.  
Nie tylko jednak oni opracowują kolejne kroki działania. Okazuje się, że co jakiś czas ktoś intensywnie ich obserwuje. Dlaczego? Cóż takiego im grozi? Jak wiele będą musieli poświęcić i czy każdy przeżyje to starcie? Czy miłość Katy i Daemona przetrwa? Jak silny okaże się ich wróg i jak silni okażą się oni sami?


By osiągnąć cel, bohaterowie muszą przejść długą drogę i opracować dokładny plan. Jedną pomyłkę mogą przypłacić życiem. A jednak idea wejścia do siedzimy DOD to szaleństwo, bo nie ma nic gorszego, niż wróg znajdujący się na własnym terytorium. Nikt nie wie, czego do końca mogą się tam spodziewać. I chociaż wszystko wydaje się starannie obmyślone, ryzyko jest tak wielkie, że trudno o nim nie myśleć. Przed ważną misją Katy i Daemon spędzają upojne chwile. Pomimo problemów, które ich otaczają, ich uczucie daje im siłę i wsparcie każdego dnia. Ich odrębne światy, teraz od siebie uzależnione i łączące się w jedno, są sobie o wiele bliższe, aniżeli kiedykolwiek wcześniej.
„Opal „ to trzeci tom serii „Lux”, autorstwa Jennifer L. Armentrout. By zrozumieć, o czym mowa, koniecznie zacząć trzeba od Obsydianu, czyli części, w której dynamicznie rozwijające się losy Daemona i Katy mają swój początek. W życiu tych dwojga od pierwszych chwil pojawiały się kłopoty, bo przecież nigdy nie powinni dopuścić do tego, by być razem. A jednak pomimo ryzyka i uprzedzeń, zdecydowali się na to, by ze sobą być. Ich miłość okazała się silniejsza i teraz nie wyobrażają sobie przyszłości, przez którą nie kroczą u swojego boku. Miałam pewne obawy, jeżeli chodzi o trzecią część, ponieważ zastanawiało mnie to, czy aby na pewno autorka będzie w stanie wymyślić coś interesującego. Przecież już tyle się wydarzyło i jeszcze tyle ma się wydarzyć w ostatniej części, że nie lada wyzwaniem  było wykreowanie czegoś ciekawego pomiędzy tym wszystkim. Nie ukrywam, że był taki czas, kiedy odrobinę się nudziłam. Nieustannie przygotowywania do wielkiego wydarzenia, którym miało być wkroczenie do siedziby DOD, okazały się trochę monotonne. Ale o tych chwilach nie warto pamiętać, gdyż momentami pani Armentrout potrafiła naprawdę namieszać i totalnie zaskoczyć. Całość wypadła więc bardzo ciekawie.

Oczywiście nie można pominąć tematu finału powieści. Już w gorszym momencie „Opal” zakończyć się nie mógł. Będąc czytelnikiem wszystkich trzech tomów, po prostu trzeba sięgnąć po kolejny, bo gwarantuję Wam, że się bez tego nie obejdziecie.

Zaskakujący bieg wydarzeń, miłość głównych bohaterów i sporo zmian, to wszystko się tutaj pojawiło. Pomimo kilku momentów monotonii, książka utrzymywała szybkie tempo akcji dając w efekcie doskonale skomponowany trzeci tom poczytnej serii. Reasumując, uważam że warto poświęcić swój czas tej części i tym samym całej serii Lux. Przekonajcie się, jak istotny tutaj okaże się onyks i jaką rolę odegra tytułowy opal.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjLTk5qS3f1D8MaZ6o83QRnUlX3vRRNl6jB2JhXdUspCtRQIFmoqw68LexZx1_dQkwaZI6COz3HbSgMtcQ_uVfqkWH6J1XqemBOeL5gk6UOiZ8QjAp7kJBBDhTAWa_XOt5UZuo6BJKCqG-G/s400/Origin+Teaser+6.jpg
źródło
Książkę polecam głównie tym, którzy drugą część mają już za sobą. Ta seria to genialny pomysł dla wielbicielek gatunku paranormal romance, nie obawiających się wprowadzenia w swój świat postaci, które z pozoru ludzkie, mogą nieco różnić się od nas w szczegółach. Pochłońcie „Opal” by przygotować się na kolejną część, a ta, jak głoszą zapowiedzi, będzie ekstremalnie ciekawa, niewyobrażalnie emocjonująca i z pewnością jeszcze bogatsza w zaskakujące momenty, niż trzy poprzednie. Już nie mogę się na nią doczekać!

moja ocena: 5-/6
wydawnictwo: Filia
ilość stron: 492


4 komentarze:

 1. Bardzo fajny post. Jeśli ci się spodoba mój blog to zapraszam do obserwacji.

  Zapraszam :http://angelikao-blog.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory nie czytałam ani jednej książki z tej serii, jednak widziałam różne recenzje i w sumie są dość zachęcające. :)
  Pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś zajrzę do tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...