poniedziałek, 15 czerwca 2015

TAG: 7 grzechów głównych książkoholika

Dzisiaj kolejny TAG. Tym razem "7 grzechów głównych książkoholika". Bardzo dziękuję za nominację Klaudii Malik, prowadzącej bloga: http://booksbyshadow.blogspot.com/ .

 

1. PYCHA
O jakiej książce mówisz najwięcej, jeśli chcesz zabrzmieć jak bardzo inteligentny czytelnik?

Myślę, że już samo czytanie w sobie świadczy o inteligencji. Wbrew pozorom, z dala od naszych recenzenckich blogów żyje wiele Polaków, którzy od książek stronią. Sporo przy tym tracą, ale to już całkiem inny temat. Toteż nieraz samo przedstawienie mojej pasji budzi podziw. Czemu tak się dzieje, nie wiem. Sądzę też, że gdybym chciała naprawdę zabłysnąć inteligencją pośród grona tych, którzy książki czytają, musiałabym zmienić swoje upodobania. Dlaczego? Bo gustuję właśnie w takich powieściach, które można określić jako lekkie i nie wymagające wielkiego skupienia.

2. CHCIWOŚĆ
Jaka jest najtańsza i najdroższa książka na twojej półce?

Najtańsza książka… Nie pamiętam. Wiem, że czasami korzystałam z różnych promocji chociażby w Biedronce. Więc pewnie będzie to jakiś egzemplarz za 4,99 lub też coś w tych granicach;) Książka najdroższa – wydaje mi się, że „Wampir. Biografia symboliczna” Marii Janion. Kupiłam ją w zeszłym roku na Allegro i zapłaciłam 250 zł za używany egzemplarz!  

3. NIECZYSTOŚĆ
Jakie cechy charakteru uważasz za najbardziej atrakcyjne u bohatera?

Lubię niegrzecznych chłopców. Naprawdę pociąga mnie mroczna przeszłość książkowych bohaterów, którzy jednak przy swojej wybrance potrafią zmienić się na lepsze. Uwielbiam, kiedy mężczyźni są opiekuńczy, ale też i potrafią odpowiednio zareagować w momencie, kiedy ich kobiecie coś grozi.

4. ZAZDROŚĆ
Jakie książki najbardziej chciałabyś dostać jako prezent?

Coś z mojej listy „Chcę przeczytać”, która lubi co jakiś czas się wydłużać. Chciałabym dostać przykładowo trzy tomy serii autorstwa Danki Braun, rozpoczętej tomem „Historia pewnego związku”. Marzyłabym też o powieści „Zaplątani” Emmy Chase oraz jej kontynuacji, która na półkach księgarń zawitała całkiem niedawno.


5. OBŻARSTWO
Jaką książkę możesz pożerać (czytać) cały czas?

Szczerze powiedziawszy, prawie zawsze książkę czytam tylko raz. Niejednokrotnie miałam ochotę powtórzyć moją przygodę z ulubionymi bohaterami, ale znając już całą fabułę czuję, że to nie to samo. Może miałabym jeszcze raz chęć na „Maybe Someday”, ale czas pokaże. Powiem tylko, że dotychczas tę samą książkę czytałam tylko raz (a właściwie trzy książki). Serię ze słynnym Greyem przeczytałam najpierw po polsku, a potem zakupiłam ją po angielsku, by móc ocenić tłumaczenie. Trzeba przyznać, że momentami wypada ono niestety blado.

6. GNIEW
Z jakim bohaterem masz relację love/hate, czyli jednocześnie go kochasz i nienawidzisz?

Trudno mi sobie teraz przypomnieć takich bohaterów, ale być może właśnie takie odczucia wywołuje we mnie Hardin ze słynnej serii „After” Anny Todd. Generalnie go uwielbiam, ale nieraz irytuje mnie jego zazdrość i to, że momentami wydaje się zbyt nachalny.

7. LENISTWO
Czytanie jakiej książki zaniedbałaś właśnie przez lenistwo?

Zaniedbałam czytanie lektur. Pewnie dlatego, że byłam leniwa i dlatego, że już samo słowo „lektury” działało na mnie jak płachta na byka. W podstawówce i gimnazjum przeczytałam wszystkie zlecone mi książki. W liceum – ani jednej. Ale pani z polskiego wiedziała, że na maturze dobrze sobie poradzę i zawsze jakoś tak „przypadkiem” nie zadawała mi pytań związanych z lekturami (przy czym przy interpretacjach wierszy itd. zawsze szłam na pierwszy odstrzał ;) ).

10 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dokładnie tak samo z lekturami. Normalnie jakby mnie parzyły na samą myśl ;D
  Bardzo fajny tag.
  http://czytaniewekrwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Też lubię niegrzecznych chłopców, tacy bohaterowie są super ! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy tag, ale miałabym problem z odpowiedziami. Z czytaniem książek tylko raz, mam podobnie, raczej nie wracam już do znanych powieści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny tag :). Zgodzę się z Tobą, samo czytanie świadczy o inteligencji ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesujący tag! Po świetnej serii "Hopeless", mam nadzieje, że niedługo będę miała okazję przeczytać także "Maybe Someday" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny tag, ja natomiast uwielbiam powracać do moich ulubionych książek i przeżywać na nowo fabułę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znakomity post zapraszam do mnie : http://angelikao-blog.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, lektury... To chyba problem większości. :D
  Aż 250 zł?! Kurczę, mój najdroższy nabytek za 50 zł wypada przy tym blado... :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Genialny tag! :D I aż 250?! Kurde!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...