czwartek, 16 kwietnia 2015

"Ten Mężczyzna. Tom 4. Jego Pocałunki" - Jodi Ellen Malpas

 
 
Ten Mężczyzna podbił serca tysięcy kobiet na całym świecie. Apodyktyczny i niezwykle zamożny bohater obdarzył jednak uczuciem tę jedyną, wybraną. Ava, której miłość okazała się odwzajemniona, musiała pokonać szereg barier, bo przeszłość jej ukochanego, kipiąca od erotycznych uniesień, niestety nie była łatwa do przyjęcia, tym bardziej, że tak naprawdę wcale nie odeszła. Jej piętno, wciąż żyjące w sercach zazdrosnych kobiet, które kiedyś odgrywały w życiu Warda jakiś mniej, lub też i bardziej ważny epizod, nieraz staje na przeszkodzie w szukającym szczęścia związku tych dwojga. Ava pogodzona z prawdą, jaką obnażył przed nią Jesse, kocha go takim, jakim jest. Czy jednak Ten Mężczyzna powiedział jej o sobie wszystko? A może chowa w zanadrzu kolejne tajemnice, których wyjawienie mogłoby całkowicie zmienić bieg wydarzeń? Zachęcam zatem do zapoznania się z recenzją czwartego tomu - "Ten Mężczyzna. Jego Pocałunki".

Ava jest przekonana, że wszystko co najgorsze, ma już za sobą. Miłość, która zawitała w jej związku z Wardem kwitnie, a każda chwila spędzona u boku niesamowitego mężczyzny jest pełna intensywnych, cudownych przeżyć. Trwają wielkie przygotowania do przyjęcia organizowanego w Rezydencji. Na tę okazję Jesse obdarowuje Avę kosztownym, przepięknym naszyjnikiem. Kobieta liczy na to, że nową suknią oczaruje swojego partnera i zrobi na nim wrażenie. Jednakże wkrótce wszystko przestaje mieć znaczenie, gdyż na imprezie pojawia się tajemnicza kobieta, a dziwnie zachowujący się Jesse udaje się z nią na rozmowę, niewiele tłumacząc swojej zaciekawionej dziewczynie. To jednak nie wszystko. Podczas pobytu w toalecie Ava słyszy rozmowę kobiet, a to, co mówią na temat jej ukochanego Warda, okazuje się dla niej ciosem prosto w serce. Jak wiele tajemnic kryje jeszcze Jesse? Czy jego przeszłość aby na pewno okazuje się zamkniętym rozdziałem?

W czwartym tomie popularnej serii dzieje się i to sporo. Zakochana w Jesse’m Ava dociera do kolejnych zakamarków osobowości partnera, a takowe potrafią być piekielnie mroczne. Wciąż powraca jego przeszłość, która pomimo tego, że z pozoru nieaktualna, wywiera nieustanny wpływ na związek i burzy cały ład, jaki oboje próbują zaprowadzić. Bohaterka odkrywa kolejne kobiety, z którymi Ward ma coś wspólnego, a to, czego się o nim dowiaduje, niestety tylko go pogrąża. Czy miłość okaże się na tyle silna, by przetrwać szalejącą burzę? Czy jednak tylko na negatywnych przeżyciach z przeszłości kończy się cała niepewność Avy? A może nietypowa sytuacja, w której zastanie Jessego i Sarah, da jej nowy pogląd na to, co dzieje się w teraźniejszości? Problemy namiętnego związku głównych bohaterów sięgają także strony Avy, gdyż o jej względy zabiega pewien wpływowy człowiek. Czy jego intencje są czyste i jak daleko się posunie?  
źródło

Malpas Jodi Ellen, oprócz całego orszaku klęsk, jakie spadają na Jessego i Avę, wyposażyła czwartą część także w majestatyczne momenty radości. Czytelniczki, które pokochały Warda, będą miały okazję poznać jego hojność, oddanie ukochanej, ale także wrażliwość, dzięki której ów człowiek staje się bliższy, a tajemnicza postawa - nieco mniej zagadkowa. Na łamach Jego Pocałunków rozgrywa się powolna, ale widoczna jak nigdy przedtem, metamorfoza Jessego, który dotąd zagubiony w swoim nieszczęśliwym i pozbawionym sensu dobrobycie, odnajduje właściwą drogę i motyw pozwalający mu godnie żyć. Jest więc okazja, by zerknąć na jego postać z nieco innej strony.
„ – Wiedziałem, że jesteś tą jedyną, od chwili gdy cię ujrzałem.
- Tą jedyną? – Próbuję się podnieść, ale przyciąga mnie do siebie. Odwraca głowę i muska nosem moje ucho.
- Tą, która przywróci mnie do życia (…)
- Skąd to wiedziałeś? (…)
- Bo moje serce znowu zaczęło bić.”
Po raz kolejny pojawiają się odważne sceny erotyczne, w których zarówno Ava jak i jej wybranek prezentują swoje doświadczenie. Pobudzające umysł i wskrzeszające fantazję, nie występują jednak tak często, jak w poprzednich tomach, ponieważ ustępują miejsca innej, niemniej intensywnej akcji. Na ich brak jednak z pewnością narzekać niemożna, toteż całość wypada całkiem interesująco. Warto wspomnieć także o tym, że doznania cielesne przechodzą tutaj na nieco wyższy poziom, ale cóż takiego to oznacza, musicie sprawdzić sobie sami.

Muszę przyznać, że czwarty tom serii "Ten Mężczyzna" bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. O ile poprzednie części wydały mi się przyjemnymi erotykami, w których jednak poza seksem nie dzieje się zaskakująco wiele, tutaj było zupełnie inaczej. Były doznania, była namiętność i była też miłość, ale oprócz tego pojawiło się sporo zadziwiających wątków, dzięki którym ciężko było mi oderwać się od całej treści.

Tajemnice, świat luksusu, radość i łzy - świat przedstawiony w książce Malpas Jodi Ellen to pozorna idylla, na łamach której ludzie mogliby żyć beztrosko nie martwiąc się o byt. Pieniądze, zdrowie i uroda - to wszystko przypadło w spadku Avie i Jessemu, a jednak los nie zapomniał o porcji przeszkód i w tym wypadku także pozostał hojny. Co nowego odkryje Ava? W jakiej sytuacji zastanie ukochanego z Sarah? Kim jest kobieta, która pojawia się na przyjęciu w Rezydencji? Jakie pozytywne niespodzianki szykuje bohaterce Ward? I czemu na jednym z wypadów u boku przyjaciółki, Ava traci przytomność? Jak widzicie, będzie się działo.
„Odnalazłem swój mały kawałek raju, a teraz mam wrażenie, że wszyscy próbują mi go odebrać.”
Książkę polecam wszystkim tym, którzy mieli okazję zetknąć się już z poprzednimi częściami owej popularnej serii. Nie można przecież przeczytać czwartego tomu, nie znając poprzednich, a warto je przeczytać, by móc rozkoszować się wreszcie Jego Pocałunkami. Rekomenduję więc zarówno tym, którzy z Wardem styczność już mieli, ale i tym nieznającym go. Sięgnijcie po tę serię, bo teraz wiem na pewno, że gra warta jest świeczki.


moja ocena: 5/6
wydawnictwo: Amber
ilość stron: 295
Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber.
 

Poniżej małe ogłoszenie wydawnictwa Amber. Warto skorzystać.Z okazji Światowego Dnia Książki (23.04.2015)  wszystkie nasze książki objęte są rabatem 50%!
Czas trwania promocji: 15 kwietnia (godz. 10:00) - 26 kwietnia (godz. 22:00).
Serdecznie zapraszamy na szaleństwo zakupowe z książką w roli głównej.

7 komentarzy:

 1. Nie znam serii, ale jakoś mnie nie przyciąga. Wiem, że nie powinnam oceniać po okładce, ale Amber ma je tragiczne.
  Chyba coś pomieszałaś w informacji na czerwono, pisałaś, że Akurat, a znaczek jest z Amber. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromnie dziękuję za Twoją uwagę ;) Faktycznie pomyliłam wydawnictwa. Ale już wszystko jest poprawione ;)

   Usuń
 2. Myśle, ze przypadłaby mi do gustu ta wielotomowa powieść. Szczególnie główny bohater, tak myśle. Rozejrzę sie za tymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie ta seria nie porwała na tyle by poznać całość, ale dzięki za link na zakupy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że książka jest ciekawa, ale nie zjedna mojej duszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakim cudem nie słyszałam o tym wcześniej ? Czasem lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam!
  Sto razy lepsze niż 50 twarzy Greya!

  Zapraszam do mnie!
  http://najlepszeharlequinyiksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...