środa, 1 lipca 2020

"Xavier Cold" - Michelle A. Valentine.
Konsekwencje braku kontroli i sekrety przeszłości.


Pochodzą ze skrajnie różnych środowisk. Ona została wychowana w rygorystycznej, religijnej rodzinie pod okiem apodyktycznego ojca. On, jako gwiazda wrestlingu, budzi respekt wśród mężczyzn i pożądanie w przypadku kobiet. Co ich łączy? Niespodziewanie uczucie, bo przecież miłość już nieraz miała okazję udowodnić, że nie ma dla niej przeszkód niemożliwych do pokonania. Nadchodzi „Xavier Cold” z imienia i nazwiska, ale także tytułu. Kontynuacja chwytliwego, sportowego romansu, w którym nie brak ani namiętności, ani uroków sławy, utraty samokontroli czy niebezpieczeństw. Ciekawi tego, jak autorka spisała się w kolejnej części?

ZARYS FABUŁY
Trafił do więzienia, ale nie więzienna krata okaże się dla niego najgorszą z możliwych kar. Utrata panowania nad własnym gniewem okaże się mieć znacznie dalej idące konsekwencje, a kaucja, którą wpłaca jego szef tylko tymczasowym złagodzeniem skutków. Xavier Cold vel Phenomenal X kolejny raz staje oko w oko z wrogiem, tym razem nie na ringu, ale w prawdziwym życiu. Kiedy on zostaje zawieszony, jego ukochana Anna będzie musiała ruszyć w trasę, na potrzeby marketingu udając kogoś, kim na pewno nie jest. Czy ich uczucie przetrwa tą wielką próbę? Czy Xavier poradzi sobie z samotnością? Co, kiedy w grę wejdą wychodzące na wierzch, brutalne tajemnice jego rodziny?


POPULARNY ZAPAŚNIK I JEGO MIŁOŚĆ
Temperamentny Xavier Cold napytał sobie biedy. Bywają tacy zawodnicy walczący na ringu, którym ciężko ograniczyć pracę wyłącznie do trwającego kilkanaście minut, krwawego show. Są tacy, którzy przenoszą ją w swoją codzienność i taki właśnie jest Xavier. Czy popełnione błędy czegoś go jednak nauczą? Czeka go nie tylko upokorzenie ze strony wroga, ale także rozstanie z ukochaną. Mam wrażenie, że pomiędzy drobnymi wyskokami bohater w tej części nieco łagodnieje. Nie mogę jednak zdradzać nic więcej, żeby nie odebrać Wam przyjemności z czytania. A Anna? Pozostaje sobą, choć na pewno staje się silniejsza, niż była. Dźwiga na swoich barkach problemy powstałe w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania jej ukochanego oraz szefa, który wymyślił dla nich najgorszą z możliwych kar. Namiętny duet, choć niebazujący wyłącznie na fizycznym pożądaniu. Pomiędzy tą dwójką zdecydowanie dzieje się coś więcej.


PRZESZŁOŚĆ, MIŁOŚĆ I KARA
Jak na romans przystało, autorka zapodaje czytelnikowi sceny zbliżeń, ale są one na pewno ograniczone na rzecz pozostałych wątków. W kontynuacji sporo się dzieje, dlatego ciężko byłoby powiedzieć, że to monotematyczna lektura. Po pierwsze konsekwencje zachowania Xaviera. Trasa, w którą wyrusza Anna zmuszona współpracować z człowiekiem znienawidzonym przez jej ukochanego, w dodatku na bardzo niekorzystnych warunkach współpracy. Jest i kwestia przeszłości Xaviera, który wychowywał się w szemranej okolicy, gdzie posiadanie rodzica ćpuna nie było niczym nadzwyczajnym. Wyjazd na stare śmieci, powracająca przeszłość, wychodzące na wierzch, szokujące tajemnice dotyczące ojca bohatera. Jest co odkrywać. W tle kulisy sławy, działanie pod dyktando scenariusza, konieczność zyskania sympatii mediów, które cały czas pragną sensacji.


PODSUMOWANIE
Kontynuacja na miarę poprzedniej części. Dobre tempo akcji, nienaciągane problemy, kilka wątków i smaczna namiętność, której jest akurat w sam raz. Choć samego finału można się domyślić, po drodze pojawiają się zaskakujące elementy fabuły. Romans, przy którym nie można się nudzić i warto uważnie śledzić tekst, bo cały co chwila dzieje się coś ciekawego. Lekki, nieobciążający emocjonalnie, z mrocznymi tajemnicami przeszłości w tle. Polecam.

wydawnictwo: NieZwykłe
seria: Hard Knocks (tom 2)
kategoria: romans
ilość stron: 273
data wydania: 24 czerwca 2020

Recenzja: Phenomenal X

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu NieZwykłemu.

8 komentarzy:

 1. Mi również podobała się lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze pierwszej części. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem ta książka mnie nie zaciekawiła, ale może pierwsza część jakoś by mnie zainteresowała :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że kontynuacja jest godna poprzedniczki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że ten romans mógłby mnie wciągnąć. Fajnie, że sporo się w nim dzieje, z chęcią przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem pasuję. Raczej rzadko sięgam po romanse wśród sportsmenów. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie poznam pierwszą część. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Projekt okładki książki obiecuje, że ta książka jest interesująca do przeczytania.
  Dziękuję za twoją rekomendację.

  Pozdrowienia z Indonezji.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...