piątek, 31 lipca 2020

"Falling fast" - Bianca Iosivoni.
Młodzi dorośli i historia z przesłaniem.


Bywają takie doświadczenia, których nie da się tak łatwo przepracować. Wymagają czasu, zrozumienia, naszej własnej akceptacji, czasami także ucieczki. By móc na nowo się zresetować i rozpocząć kolejny rozdział życia, na który nieraz tak trudno się otworzyć. Takim wstępem chciałam zaprosić Was do zapoznania się z recenzją powieści „Falling Fast” Bianki Iosivoni, autorki znanej mi nie od dziś i kojarzonej głównie z literaturą młodzieżową. Niniejsza książka, choć tak bardzo uwita w klimacie New Adult, to jednak historia, która wykracza poza płytką, miłosną fabułę i nastoletnie problemy. Stąd zalecam jej rozważnie także i tym nieco dojrzalszym czytelnikom. Więcej na ten temat w pełnej analizie.

ZARYS FABUŁY
Hailee DeLuca wie, że nadszedł odpowiedni moment, by oderwać się od codzienności i problemów. To właśnie dlatego wsiada w samochód i wraz z pakietem trudnych doświadczeń po prostu rusza przed siebie. Zupełnie nieplanowanie ląduje w miejscowości, w której znajduje się grób jej przyjaciela. Nie ma pojęcia, że powrót do przeszłości stanie się dla niej pewnym początkiem…

Zepsuty samochód, wydane pieniądze i życzliwi ludzie. Hailee zostaje zmuszona do przedłużenia swojego pobytu w niewielkiej miejscowości stanu Wirginia. W skład sypiących się planów wchodzi jednak nie tylko feralna awaria, ale także postać Chase’a. Życzliwy chłopak zdaje się budzić w dziewczynie uczucia, przed którymi starała się wystrzegać. Uczucia, przed którymi ucieka. Czy jednak nie warto czasami po prostu odpuścić i pozwolić sobie na miłość? Czy w obliczu dramatów przeszłości, jakie ją spotkały, jest jeszcze szansa na wiarę w lepsze jutro?


NATURALNE POSTACI
Bohaterowie tej powieści to ludzie bez skrajnych zachowań. Naturalni, spokojni, ale mający w sobie krztę enigmy. Jak cała książka. I właśnie w tym tkwi jej ogromny urok i potencjał, który według mnie został w pełni wykorzystany. Hailee ma dwadzieścia jeden lat, a życie już zmusza ją do ucieczki przed przeszłością. Choć zdaje się, że los odebrał jej tak wiele, teraz szykuje dla niej kolejne niespodzianki i kolejne szanse udowadniając, że jeszcze nie wszystko zostało przekreślone. Nie tak łatwo jednak pozwolić sobie na szczęście mając świadomość jego kruchości. Chase to życzliwy, przystojny chłopak. Taki, który się nie narzuca i nie zgrywa kogoś, kim nie jest. Realizujący ambicje, które mu narzucono, nosi w sercu pewną zadrę. I choć to taki typ, któremu z marszu należałaby się szansa, nie można od stłumionej i raczej zamkniętej w sobie Hailee oczekiwać drastycznych zmian. Czy takowe mimo wszystko nastąpią?

EMOCJE, RÓWNOWAGA I POWOLI RODZĄCE SIĘ UCZUCIE
„Falling Fast” to cudowna opowieść, w której akcja toczy się powoli, bazująca na emocjach, skrywanych tajemnicach i powolnym docieraniu do siebie. Pojawia się tutaj nienachlany wątek uczuciowy, są szczere rozmowy, pretensje, ból, niemożność pogodzenia się ze zrządzeniem losu. Są ponadczasowe wartości. Autorka porusza trudne tematy, jakimi jest choroba czy śmierć, nie unika skrajnych wrażeń, choć robi to bardzo subtelnie, rekompensując dramaty tą piękniejszą sferą życia. Przyjaźń, miłość, pojawiające się w tunelu światło. A zakończenie? Wymaga sięgnięcia po kolejną część. A okładka powieści, swoją drogą przecudnie wykonana, już zdradza jak będzie wyglądał kolejny tom.


PODSUMOWANIE
Poruszająca, ponadczasowa, wartościowa historia. O losach młodych dorosłych niesprawiedliwie potraktowanych przez życie, a jednak dla czytelników w każdym wieku. Młodszych i starszych. Równoważąca emocje, nieprzesłodzona, bez wrażenia sztucznej reżyserki losów postaci, które ujmują naturalnością. Trudne tematy, ludzkie dramaty, ale i walka o lepsze jutro, na którą zawsze należy postawić. Polecam.

wydawnictwo: Jaguar
cykl: Hailee i Chase (tom 1)
kategoria: New Adult
ilość stron: 380
data wydania: 29 lipca 2020

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar.

13 komentarzy:

 1. Emocje są dla mnie najważniejsze w tego typu książkach. Dobrze, że ta w takowe obfituje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie mój hit tego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Narobiłaś mi wielkiej ochoty na tę książkę kochana.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisałam sobie tytuł tej książki, bo mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna okładka, wydaje mi się, że książka przypadłaby mi gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przymierzam się do tej powieści. Czytałam poprzednie książki autorki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka! Bardzo mi się podobała i czekam z niecierpliwością na kontynuację!

  OdpowiedzUsuń
 8. Emocje w książce są niezbędne. Koniecznie muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem mężatką od około 28 lat, doszło do tego, że mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że ma romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznawali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarownika, ale nie miałem wyboru, ponieważ wszędzie szukałem rozwiązania, więc otrzymałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...