czwartek, 23 lipca 2020

"Trapped" - Alicja Skirgajłło.
Jak wygląda mafioso?


Ja wygląda mafioso? Czy to zawsze musi być typ, który swoim groźnym wyglądem rzuca się w oczy, akcentując na każdym kroku mroczne zapędy? Nic bardziej mylnego. Przecież świat mafii, podobnie jak i każde środowisko, mieści w swoich szeregach ludzi o różnych osobowościach i priorytetach. A ostentacyjne zachowanie bywa o wiele skuteczniej wykorzystywane przez wroga aniżeli zachowawczy spokój i opanowanie. Przed Wami kolejny romans mafijny, z gorącą okładką i niezłą mieszanką charakterków. Czy pomiędzy złem, brudnymi interesami i krwawymi porachunkami znajdzie się miejsce na miłość? Przyjrzyjmy się jak ten temat ugryzła Alicja Skirgajłło w powieści „Trapped”.

ZARYS FABUŁY
Holly Evans, matka samotnie wychowująca ukochaną córkę i początkująca agentka FBI, dostaje zlecenie, które rzuca ją na bardzo głęboką wodę. Musi wniknąć w szeregi mafii i rozgryźć jednego z najbardziej zagadkowych i niebezpiecznych przestępców, podając go szefostwu jak na tacy. Najchętniej zrezygnowałaby z tego zadania, ale zdaje się, że nie może się już wycofać. Nie ma pojęcia, że jej zadanie będzie jeszcze trudniejsze, niż przypuszczała, a wszystko dlatego, że Declan to diabelnie przystojny gentleman, który rzuci na nią urok. Piękne podarunki, opanowanie, wysoka kultura osobista i upodobanie do sztuki. Czy takie zainteresowania pasują do człowieka wysoko postawionego w szeregach mafii? Kiedy Declan spotyka Holly czuje, że z tak wyjątkową kobietą jeszcze nigdy nie miał do czynienia. Nie wie, że zauroczona nim kobieta nie jest tak naprawdę tym, za kogo się podaje. Co, kiedy jej prawdziwe intencje wyjdą na jaw? Czy to mafia jest faktycznie tym czymś, czego Holly powinna się obawiać? Czy mafioso potrafi prawdziwie kochać?


AGENTKA FBI ORAZ DWAJ, ZUPEŁNIE RÓŻNI BRACIA MAFII
Główna bohaterka powieści to kobieta, która ma na swoim koncie parę grzeszków zatuszowanych przez ojca policjanta. Zmagając się z trudami samotnego macierzyństwa otrzymuje zlecenie wymagające zmiany własnej tożsamości i opuszczenia na jakiś czas tych, których kocha. Holly nie jest cyborgiem, tym bardziej autorka nie kreowała ją na ponadprzeciętnie odważną i nieczułą bestię. Boi się, ale szantażowana, by chronić swoją rodzinę wypełnia powierzone jej obowiązki. Wnika w szeregi mafii korzystając z osobistego uroku i całkiem zgrabnie radzi sobie z kamuflażem. Przez pierwszy plan przewijają się dwie bardzo wyraziste, męskie osobowości. Pierwszą z nich jest Declan, wielbiciel opery i kolekcjoner obrazów czy rzeźb. Człowiek, który nie przepada za wulgaryzmami, wykazując wysoką kulturę osobistą i wrażliwość względem sztuki. I to wcale nie jest maska przybierana na potrzeby sytuacji, a drugie oblicze groźnego mafioso, który potrafi pociągnąć za spust. Niezła mieszanka cech, która zafascynowała nie tylko Holly, ale także i mnie. Zupełnym przeciwieństwem Declana jest jego brat Joshua, wybuchowy, nieprzebierający słowach, często tracący kontrolę nad swoim zachowaniem, co spotyka się z krytyką ze strony starszego z rodzeństwa. Ciekawe urozmaicenie i dowód na to, że w jednej rodzinie mogą wychować się skrajni różnie, choć kochający się ludzie.

KULTURA I MROK, NAMIĘTNOŚĆ I PORACHUNKI
Przemyt broni, transportowane narkotyki, dograna logistyka i konszachty z Rosjanami. Świat, w którym trzeba być bardzo ostrożnym. Bo nie brakuje wrogów oraz dobrych znajomych, którzy przecież w każdej chwili mogą się zwyczajnie posypać. Do takiego środowiska trafia Holly, więc już z góry wiadomo, że będzie się sporo działo. Kamuflująca się agentka FBI utrzymuje napięcie związane z obawą o odkrycie jej tajemnicy, tym bardziej ekscytującej, kiedy w grę wchodzi miłość. Namiętność wisi w powietrzu. Autorka zaczyna od hojnych podarunków i nieśmiałych rozmów, ale daje też upust swojej pikantnej wyobraźni w wyniku czego czytelnik może zerknąć do przysłowiowej alkowy dwójki głównych bohaterów. Są ciemne interesy, jest relacja z Joshuą, pojawia się także zaplecze zawodowe i rodzinne samej Holly, bo i w tym temacie nie brak sensacyjnych odkryć. Odważna babcia, która potrafi chwycić za broń i córeczka, która jest w stanie zjednać sobie wszystkich. Agresywni zleceniodawcy agentki oraz jej eks, który nagle postanawia dać o sobie znać. Są i namiętności, utracone zaufanie, czyste intencje, ale też jest krwawa jatka. U boku „Trapped” można doświadczyć wielu rozmaitych emocji.


PODSUMOWANIE
Jak na romans mafijny przystało, w książkę wkrada się spora dawka namiętności, ale i sensacji. Bohaterowie stąpają po cienkiej linie i choć przez długi czas stoją po przeciwnych stronach barykady, mają okazję przekonać się, że miłość jest czasami w stanie wyjść poza granice. Atrakcyjna mieszanka cech wyrazistych bohaterów, dynamiczny rozwój akcji – także dzięki gęsto ścielącym drugi plan postaciom z drugiego planu i perspektywa kolejnej części, być może tym razem bardziej skupionej wokół życia drugiego z braci (takie mam wrażenie), a wszystko to spowite w zmysłową oprawę graficzną. Dla wielbicielek ognistych romansów w sam raz. Jeśli mafijnych klimatów w powieściach nie macie jeszcze dosyć, przeczytajcie koniecznie.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Romans mafijny (tom 1)
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 359
data wydania: 7 lipca 2020

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

11 komentarzy:

 1. Myślałam o niej, ale później zrezygnowałam a teraz trochę żałuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu siegam po takie girly guilty pleasure :-) Ta pozycja wydaje sie idealna na wakacyjny wyjazd xx

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz bardziej interesują mnie mafijne romanse w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo tych wątków mafijnych ostatnio krąży po sieci. Może kiedyś się skuszę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie sięgnę po nią, bo na mojej liście do zdobycia jest moc nowych powieści obyczajowych polskich autorek. Przestałam ogarniać finansowo moje zachcianki,ale nie jestem na pewno wyjątkiem wśród kochających czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki romans ma wszystko to, co lubię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie czytałam romansu mafijnego. Z chęcią bym ten przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo kolejny romans mafijny ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już mam długą listę romansów mafijnych, więc będę musiała wybierać pomiędzy nimi, po który sięgnąć.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest boska! Pochłonęłam ją w niecałe 2 dni! Mam cichą nadzieję że będzie następna część bo się brzydko skończyło. 😏

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...