środa, 29 lipca 2020

"Uwieść Ochroniarza" - Katarzyna Kubera.
Córka prezydenta w miłosnym podboju.


Zakazane romanse sprawiają czytelniczkom nie lada rozrywkę. Być może dlatego, że to, co na co dzień raczej nie ma miejsca w naszym realnym życiu, wydaje się dla nas bardziej atrakcyjne, egzotyczne i ciekawe. Były już historie łączące świat biedoty i skrajnego bogactwa, były romanse o książętach z bajki i zwyczajnych dziewczynach czy o popularnych szkolnych playboyach i kujonkach odkrywających dzięki nim inny wymiar przyjemności. Teraz nadszedł czas na córkę przyszłego prezydenta USA i jej ochroniarza. Amerykański klimat, iście hollywoodzka fabuła i… polska autorka, której tą powieścią przychodzi debiutować. Ciekawi co skrywa powieść „Uwieść Ochroniarza”? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Rozbrykana i nierozsądna, osiemnastoletnia Julliet lubi korzystać z uroków młodości. To dlatego jej ojciec, kandydat na prezydenta USA, planując dłuższy wyjazd załatwia jej ochroniarza. Zdaje sobie sprawę z tego, że bez niego mogłaby naprawdę marnie skończyć. Dziesięć lat starszy Clark, seksowny weteran wojenny nie ma pojęcia, że przyjdzie mu sprawować opiekę nad dziewczyną , która pod wieloma względami przejdzie jego oczekiwania. Po pierwsze, nie zawaha się go zdenerwować, po drugie – nie zawaha się go uwieść. Bo Clark to zupełnie inny typ od tych, z którymi miała dotąd do czynienia. Opanowany, odpowiedzialny i dojrzały. Co, kiedy jednak bariera rozsądku zostanie przełamana? Czy przystojny ochroniarz postawi na ryzyko i da się uwieść szalonej nastolatce?

SZTAMPOWE POSTACI
Dzieli ich sporo. Różnica wieku, temperament i zakres obowiązków. Julliet to rozbrykana nastolatka, która nie waha się przed sięgnięciem po używki. Hołduje spontanicznym przygodom, przelotnym romansom i zabawie, która nie ma końca. Sądzi, że nie ma takiego faceta, który się przed nią nie ugnie. A jednak, kiedy spotyka Clarka, trafia na dość oporny materiał do urabiania. Wciąż jeszcze młody, doświadczony wojną mężczyzna jest świadom obowiązków, których się podejmuje. Dlatego też, pomimo kuszącego sposobu bycia Julliet, nie ma zamiaru jej ulegać. Czasami jednak rozsądek przegrywa w walce z namiętnością.  A przecież nie wolno im być razem. Wiadomo z góry, że Clark po powrocie ojca dziewczyny będzie musiał odejść. Co z tego wyniknie? Autorka poszła w dość stereotypowe, ale wyraziste postaci. Niekoniecznie te znane nam z życia, ale raczej innych romansów. Dwa światy, ryzyko, temperamentni ludzie gotowi na przekroczenie granic. Nastawiając się na szaloną przygodę nie ma obaw o zawód. Licząc jednak na jakieś głębsze i typowo życiowe emocje, a te przez długi czas nie nadchodzą, czytelnik może odczuwać pewne braki.


PODZIAŁ NA CZĘŚCI I ODMIENNE WRAŻENIA
Historia miłosna dwójki głównych bohaterów została podzielona na kilka części dzielonych dystansem czasu. Pierwsze dwie przypominały mi zabawę w kotka i myszkę, bazującą głównie na przekomarzaniach się, podejmowanych sposobach na osiągnięcie celu i na typowej fizyczności, która miesza bohaterom w głowach. Do tego momentu jest dość sztampowo, autorka ma lekkie pióro, ale nie szaleje z oryginalnym scenariuszem. Niemniej jednak trzecia część zupełnie zmieniła perspektywę patrzenia na całokształt. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, a nieco bardziej odległa przyszłość postaci przekształciła się w coś o wiele bardziej dojrzałego. Życiowe doświadczenia, pewna zamiana ról, niespodziewane wydarzenia. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona zmianą kierunku tego romansu, w którym oprócz typowej namiętności pojawiły się dodatkowe wątki.

PODSUMOWANIE
„Uwieść Ochroniarza” to bez dwóch zdań pikantny romans, debiut dobrze rokujący, choć niespecjalnie odkrywczy. Jak już wspomniałam, postaci i akcja przez przeważającą część książki okazują się być sztampowe. Następuje moment przełamania, w którym wszystko się zmienia, zarówno pod względem charakterów jak i toku fabuły, co niewątpliwie uratowało całą historię, niemniej jednak adekwatną oceną okaże się sześć w dziesięciostopniowej skali, czyli dla mnie taka czwórka z plusem.

wydawnictwo: NieZwykłe
kategoria: romans
ilość stron: 309
data wydania: 8 sierpnia 2020

Tę powieść oraz inne nowości znajdziecie na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji. Serdecznie dziękuję!
 

8 komentarzy:

 1. Mi lektura bardzo przypadła do gustu jako takie letnie czytadło, ode mnie plus za humor :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytałabym tą książkę :D Zapisałam sobie tytuł :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Od czasu do czasu mam ochotę na taki pikantny romans.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama nie jestem przekonana. Mam już parę romansów zaplanowanych na przyszły miesiąc, więc nie prędko bym po nią sięgnęła.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak debiut dostaje czwórkę z plusem to należą się ogromne brawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mogłaby by mnie zaciekawić ta książka 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to książka, którą koniecznie muszę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy jest to książka w stylu Pauliny Świst, Blanki Lipińskiej?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...