piątek, 19 czerwca 2020

"Słodka dusza" - Tillie Cole.
Nie oceniaj po pozorach. O samotniku i złodziejce.


Jakże wygodnie oceniać nam ludzi po pozorach zapominając o tym, że każdy ciągnie za sobą jakieś doświadczenia. Nie na wszystkie możemy mieć wpływ, a życie lubi być bardzo niesprawiedliwe. Dlaczego taki wstęp? Dziś trochę na temat powieści Tillie Cole „Słodka dusza”. Ci, którzy znają jej prozę wiedzą, że autorka nie szczędzi odważnych, mrocznych i kontrowersyjnych scenariuszy objawiających się chociażby w serii Kaci Hadesa. Co zatem na okładce jednej z jej książek robi… różaniec? Ano odważna twórczość nie zawsze musi przyjmować ten sam wydźwięk. Dziś będzie o wiele łagodniej i bardziej wzruszająco. Czy bohaterowie potrafią złapać za serce równie dobrze, jak gang wspomnianej wyżej serii potrafi złapać za broń? O tym w poniższej recenzji.

ZARYS FABUŁY
Levi Carillo to zdolny zawodnik futbolu, który jednak nie ma zamiaru korzystać ze swojego uroku i popularności. Stroniący od imprez czy kontaktu z dziewczynami ciągnie za sobą nieprzepracowane wspomnienia minionych lat, w trakcie których utracił osobę tak bliską jego sercu. Pewnego dnia zauważa brudną, bezdomną dziewczynę, która wykrada z jego torby portfel. Nie jednak jego utrata wywołuje w nim poczucie żalu, a pozbawienie go pamiątki, która przypominała mu o mamie.

Elsie Hall jest złodziejką, bo przecież trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Nie kradnie jednak dla zabawy, a po to, by przeżyć. Osamotniona, bez dachu nad głową, każdego dnia walczy na ulicy o przetrwanie, a będąc osobą niedosłyszącą mierzy się z podwójnym wyzwaniem. Kiedy w jej ręce wpada skradziony różaniec, czuje, że właśnie odebrała komuś kawałek duszy. Nie ma pojęcia, że ten ktoś wkrótce uratuje jej życie.

OKRADZIONY I ZŁODZIEJKA. A MOŻE WARTO POWIEDZIEĆ INACZEJ…?
W tej powieści autorka postawiła na dwójkę bohaterów z raczej ograniczonym poczuciem potrzeby bycia częścią społeczności. Levi, w przeciwieństwie do swojego rodzeństwa, to stłumiony i niepotrafiący korzystać z życia dwudziestolatek, któremu przeszłość wyraźnie dała się we znaki. Utrata matki, mroczne towarzystwo, w które kiedyś wciągnął go obarczający się teraz winą brat. Tkwiący w zawieszeniu gdzieś pomiędzy tym, co było, a tym, co jest teraz, nie potrafi zawalczyć o szczęście. Zdaje się, że już nic nie będzie w stanie pobudzić go do życia. Do momentu, kiedy poznaje Elsie. I kiedy uaktywnia się w nim poczucie odpowiedzialności, wrażliwości i świadomość bycia potrzebnym. Czy jednak człowiek, który sam wymaga wsparcia, może komuś go ofiarować? Podobnym przypadkiem zdaje się być i Elsie. Choć w przeciwieństwie do Leviego ukryta pod brudnymi łachami, jest zlepkiem rodzinnych niepowodzeń i nieszczęść, na wskutek których wylądowała na ulicy. Każdego dnia stawiając czoła przemocy walczy, wspomagając się jedynie zepsutym aparatem dla niesłyszących, który i tak niewiele jej daje. Jej sposób na życie, złodziejski fach, nie jest zatem wyborem, a musem. Bo kiedy w grę wchodzi przetrwanie, człowiek zrobi wszystko.


WARTOŚCI PŁYNĄCE Z TREŚCI
Historia o tym, że ofiarowana komuś pomoc nigdy nie pójdzie na marne, wręcz przeciwnie, może ocalić nas samych, bo dobro lubi powracać. Książka o pozorach, które lubią mylić i o powierzchownym traktowaniu drugiego człowieka, które może okazać się bardzo krzywdzące. O mocy słowa, które niewłaściwie zapodane może doprowadzić do tragedii, o jakże istotnym poczuciu akceptacji i oczywiście cudzie miłości, nie tej fizycznej i skupionej na pożądaniu, ale na tej szczerej i dotyczącej czegoś o wiele głębszego. Z bohaterami poprzednich części w tle, jako że książka wchodzi w skład cyklu.

PODSUMOWANIE
Polecam, romantycznym duszom, tym czytelniczkom, które szukają książki o miłości z bohaterami po przejściach, a jednak odreagowującymi inaczej niż postaci wzięte z wulgarnych erotyków. Historia o wycofanych i zbłąkanych duszach, które wreszcie mogą odnaleźć swój dom. Pełna wartościowej treści i przekazu. Zdecydowanie jedna z tych, które chwytają za serce.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Słodki dom (tom 4)
kategoria: New Adult
ilość stron: 319
data wydania: 12 maja 2020

Słodki dom (tom 1)
Słodki Romeo (tom 1,5)

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

10 komentarzy:

 1. Zaciekawiłam mnie ta książka, z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji czytać tej serii, ale mam to w planach nadrobić. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że łatwo ludziom oceniać innych po pozorach. Serii nie znam, ale czuję, że to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako romantyczna dusza, chętnie przyjrzę się bliżej tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 5. To musi być bardzo wartościowa książka o ważnym przekazie. Z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zaciekawił mnie tytuł, a następnie po przeczytaniu Twojej recenzji fabuła również, chętnie bym przeczytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię tę autorkę, dlatego może się skuszę w końcu na tę serię.
  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Trudno się nie zgodzić z Twoją opinią. Ta autorka ma zdecydowanie duży talent :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele razy mignęła mi ta książka i seria ale nigdy jej się nie przyglądałam. Z chęcią to zmienię :)
  Pozdrawiam :)
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam wszystkich, nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do tego stopnia, że ​​mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu mój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, sam zrobił większość rzeczy, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mnie, że powinienem spodziewać się dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Zaklinacza Zaklęć, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...