wtorek, 2 czerwca 2020

"Iwan" - Roxie Rivera.
Historia na jedną godzinę, czyli pierwszy tom serii.


Na rynku wydawniczym nie brak nie tylko powieści, ale całych serii opowiadających o romansach rozgrywanych w szeregach mafii. Nowojorskie gangi rywalizujące z tymi pochodzącymi z Chicago, czy przodujące w niniejszej dziedzinie Włochy z sycylijską czy neapolitańską mafią. Czytelniczki zanurzające się w klimatach środowiska niebezpiecznych mężczyzn szukają dawki adrenaliny połączonej z pojawiającą się na wskutek miłości wrażliwością. Czy będą ją mogły odnaleźć na kartach nowej propozycji autorki Roxie Rivera? Tym razem w grę wchodzi środowisko rosyjskiego świata przestępczego. Zainteresowani? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Kiedy Erin przekracza progi elitarnej szkoły walki, ma przed oczami tylko jeden cel. Odnalezienie drogi wyjścia w sprawie z zaginięciem ukochanej, choć często wpadającej w tarapaty siostry. Bagatelizując zagrożenie nie ma pojęcia, że pcha się prosto w paszczę lwa, a Iwan Markowicz nie jest łagodnym barankiem, który ochoczo wyciągnie w jej kierunku pomocną dłoń. To jeden z najbardziej niebezpiecznych mężczyzn w Houston. A jednak kobieta zdaje się mieć na niego ponadprzeciętny wpływ, dzięki któremu decyduje się wyświadczyć jej przysługę. Czy darmową i jednostronną? W mrocznym i bezlitosnym środowisku może zdarzyć się wszystko.

NIEBEZPIECZNY MĘŻCZYZNA I TA, KTÓRA PROSI O POMOC
Bohaterowie tej powieści od samego początku zostają wpisani w ramy konkretnych osobowości, jako że niewielka ilość stron uniemożliwia etapowe zgłębianie ich charakterów. Erin to urodziwa, a zarazem bardzo odważna kobieta. Nieco lekkomyślna, choć zdeterminowana i gotowa do wszelakich poświęceń w imię tych, których kocha. Podatna na wpływy środowiska zewnętrznego dość szybko ulega pokusie związanej z postacią groźnego Rosjanina. Z kolei Iwan Markowicz, napiętnowany łatką groźnego i nieobliczalnego, jest jednym z tych, którzy potrafią wyjść poza strefę komfortu łamiąc zasady dla swoich wybranek. Dominujący, władczy, lubiący kontrolę, choć nie tak mroczny, jak o nim piszą. Nie muszą długo czekać czytelniczki, by poznać jego skrywane przed wieloma oblicze.


KRÓTKA I DYNAMICZNA
W książce nie ma miejsca na długie opisy czy rozwleczone dialogi. Akcja od razu nabiera tempa, przechodząc do konkretów. Odważne spotkanie, zaskakujące decyzje, niespodziewane, aczkolwiek prędko rozkwitające uczucie. Pomiędzy bohaterami można wyczuć chemię, choć nie jest to historia, w której można liczyć na głębię przeżywanych emocji. Są pikantne namiętności, jest troska, potrzeba sprawowania opieki i jest poświęcenie. Wszystkie tematy potraktowane są dość powierzchownie. Tuż obok wątku miłosnego kroczy życie rodzinne bohaterów. Mała wzmianka o przeszłości Iwana oraz dominująca kwestia siostry Erin, która jawi się jako osoba wręcz chora, wpadająca w tarapaty między innymi na wskutek uzależnienia. W tle świat rosyjskiej mafii, nieprzebijający się na pierwszy plan, a jedynie od czasu do czasu dający o sobie znać. Powiedziałabym, że książka jest swego rodzaju krótkim wprowadzeniem do długiej serii.

DLA KOGO?
Fabuła należy do przewidywalnych, ale nie do nużących. Sto dwadzieścia pięć stron przyjemnego romansu, który zajmuje godzinę i równie szybko wyparowuje z pamięci. Lekka historia, nieobciążająca emocjonalnie, na jeden wieczór. Przystojny mężczyzna i odważna bohaterka, która wydobywa wrażliwość z zatwardziałego serca. Nie powiedziałabym, że należy potraktować tę pozycję priorytetowo, ale może się sprawdzić u tych czytelniczek, które szukają zwięzłej, konkretnej i niedłużącej się historii.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Jej rosyjski obrońca #1
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 125
data wydania: 12 maja 2020

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

6 komentarzy:

 1. Hm...sama nie wiem. Mam tutaj takie troszkę fanfiction vibe - jeżeli chodzi o zarys fabuły, ale kto wie, może jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie przewidywalność w tego typu książkach nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyła mnie ilość stron, gdy książka do mnie dotarła, ale faktycznie ogólnie wypadła bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czasem przeczytać taki lekki romans, będę miała tę książkę na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, więc tą chętnie przeczytam :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę że mogłabym spędzić czas z książką, leżąc na mojej działce. 😊

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...