wtorek, 2 czerwca 2020

"Iwan" - Roxie Rivera.
Historia na jedną godzinę, czyli pierwszy tom serii.


Na rynku wydawniczym nie brak nie tylko powieści, ale całych serii opowiadających o romansach rozgrywanych w szeregach mafii. Nowojorskie gangi rywalizujące z tymi pochodzącymi z Chicago, czy przodujące w niniejszej dziedzinie Włochy z sycylijską czy neapolitańską mafią. Czytelniczki zanurzające się w klimatach środowiska niebezpiecznych mężczyzn szukają dawki adrenaliny połączonej z pojawiającą się na wskutek miłości wrażliwością. Czy będą ją mogły odnaleźć na kartach nowej propozycji autorki Roxie Rivera? Tym razem w grę wchodzi środowisko rosyjskiego świata przestępczego. Zainteresowani? Zapraszam na recenzję.

ZARYS FABUŁY
Kiedy Erin przekracza progi elitarnej szkoły walki, ma przed oczami tylko jeden cel. Odnalezienie drogi wyjścia w sprawie z zaginięciem ukochanej, choć często wpadającej w tarapaty siostry. Bagatelizując zagrożenie nie ma pojęcia, że pcha się prosto w paszczę lwa, a Iwan Markowicz nie jest łagodnym barankiem, który ochoczo wyciągnie w jej kierunku pomocną dłoń. To jeden z najbardziej niebezpiecznych mężczyzn w Houston. A jednak kobieta zdaje się mieć na niego ponadprzeciętny wpływ, dzięki któremu decyduje się wyświadczyć jej przysługę. Czy darmową i jednostronną? W mrocznym i bezlitosnym środowisku może zdarzyć się wszystko.

NIEBEZPIECZNY MĘŻCZYZNA I TA, KTÓRA PROSI O POMOC
Bohaterowie tej powieści od samego początku zostają wpisani w ramy konkretnych osobowości, jako że niewielka ilość stron uniemożliwia etapowe zgłębianie ich charakterów. Erin to urodziwa, a zarazem bardzo odważna kobieta. Nieco lekkomyślna, choć zdeterminowana i gotowa do wszelakich poświęceń w imię tych, których kocha. Podatna na wpływy środowiska zewnętrznego dość szybko ulega pokusie związanej z postacią groźnego Rosjanina. Z kolei Iwan Markowicz, napiętnowany łatką groźnego i nieobliczalnego, jest jednym z tych, którzy potrafią wyjść poza strefę komfortu łamiąc zasady dla swoich wybranek. Dominujący, władczy, lubiący kontrolę, choć nie tak mroczny, jak o nim piszą. Nie muszą długo czekać czytelniczki, by poznać jego skrywane przed wieloma oblicze.


KRÓTKA I DYNAMICZNA
W książce nie ma miejsca na długie opisy czy rozwleczone dialogi. Akcja od razu nabiera tempa, przechodząc do konkretów. Odważne spotkanie, zaskakujące decyzje, niespodziewane, aczkolwiek prędko rozkwitające uczucie. Pomiędzy bohaterami można wyczuć chemię, choć nie jest to historia, w której można liczyć na głębię przeżywanych emocji. Są pikantne namiętności, jest troska, potrzeba sprawowania opieki i jest poświęcenie. Wszystkie tematy potraktowane są dość powierzchownie. Tuż obok wątku miłosnego kroczy życie rodzinne bohaterów. Mała wzmianka o przeszłości Iwana oraz dominująca kwestia siostry Erin, która jawi się jako osoba wręcz chora, wpadająca w tarapaty między innymi na wskutek uzależnienia. W tle świat rosyjskiej mafii, nieprzebijający się na pierwszy plan, a jedynie od czasu do czasu dający o sobie znać. Powiedziałabym, że książka jest swego rodzaju krótkim wprowadzeniem do długiej serii.

DLA KOGO?
Fabuła należy do przewidywalnych, ale nie do nużących. Sto dwadzieścia pięć stron przyjemnego romansu, który zajmuje godzinę i równie szybko wyparowuje z pamięci. Lekka historia, nieobciążająca emocjonalnie, na jeden wieczór. Przystojny mężczyzna i odważna bohaterka, która wydobywa wrażliwość z zatwardziałego serca. Nie powiedziałabym, że należy potraktować tę pozycję priorytetowo, ale może się sprawdzić u tych czytelniczek, które szukają zwięzłej, konkretnej i niedłużącej się historii.

wydawnictwo: Editio Red
cykl: Jej rosyjski obrońca #1
kategoria: romans mafijny
ilość stron: 125
data wydania: 12 maja 2020

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

7 komentarzy:

 1. Hm...sama nie wiem. Mam tutaj takie troszkę fanfiction vibe - jeżeli chodzi o zarys fabuły, ale kto wie, może jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie przewidywalność w tego typu książkach nie przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyła mnie ilość stron, gdy książka do mnie dotarła, ale faktycznie ogólnie wypadła bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czasem przeczytać taki lekki romans, będę miała tę książkę na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, więc tą chętnie przeczytam :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę że mogłabym spędzić czas z książką, leżąc na mojej działce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do tego stopnia, że ​​mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu mój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, sam zrobił większość rzeczy, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mnie, że powinienem spodziewać się dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Zaklinacza Zaklęć, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...