sobota, 27 czerwca 2020

"Szczęście Diabła. #Forge #2" - Meghan March.
Gra o wielką stawkę.


W pierwszym tomie trylogii „The Forge” czytelnicy zderzyli się z ognistym romansem mocnych osobowości, jakimi okazali się być India, vel Królowa Midas oraz Jericho Forge. Mocni gracze, nie tylko przy stole do pokera, ale także w codziennym życiu. Splątani pożądaniem i wysoką stawką, o którą postanowili zawalczyć, wpadli w sidła uczucia, w którym jednak nie zabrakło miejsca na niedopowiedzenia. Nie mogło zatem obyć się bez powstania kontynuacji noszącej sugestywny tytuł „Szczęście Diabła”.  Czy drugi tom to tylko naciągana historia? A może wnosi on w cały scenariusz uwity wokół losów bohaterów coś wartościowego? Ja już miałam okazję się o tym przekonać, a Was zapraszam na nową recenzję.

ZARYS FABUŁY
Zostali mężem i żoną. Ale nie czeka ich wygodny happy end. Jericho jest świadom tego, że nie powiedział Indii całej prawdy, a ta, choć niewygodna, wkrótce wyjdzie na jaw. Nikt nie przewidział bowiem tego, że kobieta trafi w ręce mężczyzny, który nie zawaha się jej uprowadzić.  W porwanej i odurzonej Indii zostaje zasiane ziarno niepewności. Czy podda się jego działaniu? Czy będzie w stanie zaufać swojemu mężowi? Powraca złowroga przeszłość, która skrzywdziła ich oboje. Z tą różnicą, że Jericho zna podstępne macki swoich wspomnień, a India niekoniecznie.

Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko? Czy warto oddać serce diabłu?

TWARDE CHARAKTERKI
Mocni gracze, ludzie aż nader pewni siebie i uwikłani w szemrane towarzystwo, teraz mierzą się kolejnymi problemami, które nieco stłumią ich przekonanie o własnej nieomylności. India, dotąd dumna i odważna, stara się stawać w obronie własnego męża, kiedy padają różnorakie oskarżenia z nim związane, a jednak czuje tę niepewność, bo przecież w każdej plotce może tkwić prawda. Królowa Midas wciąż pozostaje niedościgniona, choć  ze świadomością, że nie zawsze może wszystko pójść dokładnie tak, jak sobie zaplanowała. A Jericho? W momencie, kiedy traci swoją ukochaną ogarnia go frustracja. Zrobi wszystko, by ją odzyskać. Wciąż jej pożąda, wciąż czuje do niej coś wyjątkowego. Facet z wielkim ego i mroczną przeszłością wie jednak, że nie wszystko rozegrał tak, jak powinien. I teraz może ponieść tego konsekwencje.


SKRZYWDZONY CHŁOPIEC, PORWANIA I GRA O WYSOKĄ STAWKĘ
Książka rozpoczyna się obrazem skrzywdzonego chłopca, jakim jest Jericho. Czytelnik ma okazję zagłębić się w jego przeszłość, by móc zbudować poczucie zrozumienia dotyczące jego dotychczasowego postępowania. To, co mu się przytrafiło, przeraża i choć wątek podróży w kontenerze nie jest zjawiskiem codziennym, o tyle przemoc stosowana względem dzieci to już temat bulwersujący, bo jakże prawdziwy i dotykający wielu niewinnych istnień. Nie jednak samą przeszłością autorka żyje. Po niniejszym wprowadzeniu następuje akcja rozegrana w teraźniejszości. I nie trzeba długo czekać na jej rozwój. Od razu zaczyna się coś dziać. Głównym bohaterom nie brakuje wrogów. W końcu sami dla siebie wybrali dość skomplikowane środowisko funkcjonowania. Są tajemnice, są popełniane przestępstwa, pomiędzy tym gęsto ścielone karty namiętności. W końcu India i Jericho to atrakcyjni ludzie o dużym popędzie i muszą to wykorzystać. Jest i zaskakujący finał, typowy cliffhanger, który wymaga sięgnięcia po kolejną część.

TŁO
W tle szemrane interesy. Konszachty z Rosjanami, eliminowanie niewygodnych ludzi, stół do pokera, przy którym obraca się kwotami, od których może zakręcić się w głowie. Książka roztacza aurę delikatnego niebezpieczeństwa, choć nie można byłoby stwierdzić, że gatunek zahacza o jakikolwiek kryminał.


PODSUMOWANIE
Poprzednia część trylogii zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Na tyle pozytywne bym mogła uznać, że to jedna z najlepszych książek Meghan March. Kontynuacja nie zwiodła, utrzymując równe tempo akcji. Romans z charakterkiem, żywiołową grą, niebezpiecznym środowiskiem i nietuzinkowymi bohaterami, którzy lubią stąpać po krawędzi. Czekam zatem na trzeci tom, a wielbicielkom namiętnych treści pozostawiam sugestię rozważenia całej trylogii.

wydawnictwo: Editio Red
trylogia:: Forge (tom 2)
kategoria: romans
ilość stron: 264
data wydania: 19 maja 2020

Trylogia ForgePakt z Diabłem / Szczęście Diabła

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio Red.

8 komentarzy:

 1. Raczej nie dla mnie ta trylogia;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie również zachwyciła pierwsza część i to ostatecznie przekonało mnie do twórczości autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że kontynuacja nie zawodzi. Nie zawsze tak bowiem bywa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. Myślę, że pierwszy tom mógłby mi się spodobać, więc i po ten tom pewnie chętnie bym sięgnęła :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Musiałabym najpierw poznać pierwszą część, a potem zdecydować, co dalej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam całej serii... Jednak jak będę kiedyś szukała romansu do przeczytania, to chętnie sięgnę po tą serię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa fabuła, szkoda, że nie przeczytałam pierwszego tomu 😊

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...