sobota, 20 czerwca 2020

"Piękne zapomnienie. Bracia Maddox 1" - Jamie McGuire.
Historia do przewidzenia.


Można było by zadać sobie pytanie, dlaczego ludzie tkwią w nieszczęśliwych związkach? Ponieważ moc miłości przysłania im rzeczywisty obraz i ponieważ boją się postawić na zmiany. Bo nowe życie wymaga czasu na przyswojenie i przyzwyczajenie. I często jedynym argumentem, który otwiera oczy jest nie słowo, nie próby tłumaczenia i nawet nieraz nie zdrada. A po prostu inna, prawdziwa miłość, która uświadamia, że to, czym karmiliśmy się dotychczas było zaledwie niepełnym posiłkiem. Marnym drugim śniadaniem, któremu do obiadu daleko. Dlaczego taki wstęp? Ano ponieważ w dużej mierze dotyczy historii, którą chciałam Wam dzisiaj przedstawić. Przed Wami pierwszy tom serii Bracia Maddox, „Piękne zapomnienie”.

ZARYS FABUŁY
Camille dzieli czas pomiędzy pracę, zajęcia na uczelni i spotkania z chłopakiem. Przy czym to ostatnie zdaje się stać pod znakiem zapytania. Dlaczego? Ambitny ukochany lubi poświęcać się zawodowym obowiązkom, o czym z resztą już kiedyś jej opowiadał. Nadchodzący weekend, który miał być dla pary przyjemnie spędzonym, również uległ zmianom. Camille zostaje sama. Za namową przyjaciółki wybiera się do klubu. To właśnie tam dochodzi do jej starcia z Trentonem, jednym z popularnych braci Maddox. Owiany sławą casanovy mężczyzna teraz prowadzi uczciwe życie, choć jego pewność siebie wciąż przysparza mu problemów. A może to i dobrze? Jednym z nich jest Camille, która jest już przecież zajęta. Ale kiedy Trent czegoś chce… nie przyjmuje odmowy.


ONA MA CHŁOPAKA, ALE….
Główni bohaterowie powieści, pod względem cech osobowości to ludzie, którzy nie popadają w żadne skrajności. W wyniku tego, choć na początku rodzą się pomiędzy nimi delikatne zgrzyty, szybko odnajdują wspólny kontakt bazując na podstępach, współpracy, przyjaźni i jak można się tego domyślić, na czymś zdecydowanie głębszym. Ona tkwi w średnio udanym związku, choć nie szuka na siłę zmian. Wręcz wzbrania się przed nimi starając się stawiać na uczciwość. Pracowita, przyjacielska, wiedząca, co odpowiedzieć, kiedy się ją atakuje.  Z kolei Trenton to pracownik salonu tatuażu. Niezłomny w swoich działaniach, chociaż przyjemnie nachalny. Stawiający nie na tandetny podryw, ale dotarcie do serca drogą przyjaźni. Relacja tej dwójki, bogata we wzbranianie się, obawy, ale i etapowe poznawanie się zapewnia lekką, romantyczną, choć wyzbytą głębokich emocji przygodę czytelniczą.

HISTORIA DO PRZEWIDZENIA
Lekka, relaksująca historia, która od samego początku podąża schematycznym torem. Zawarta w ramach romansu zrodzonego z przyjaźni, z trzecim bohaterem tworzącym trójkąt, który jak można przewidzieć, z czasem zostanie wyeliminowany. O związkach na odległość, o miłości, która ma szansę przetrwać jedynie wtedy, kiedy jest budowana na solidnym podłożu. Z motywem zazdrości, trudnego i zaskakującego w pewnym sensie, pod względem klimatu, rozstania oraz pewnych niedopowiedzeń. Na drugim planie wątek przyjaźni i praca w salonie tatuażu. Ze znaczną przewagą dialogów dominujących nad opisami.


DLA KOGO?
Romans. Przyjemny, ale mało odkrywczy. Jedna z tych historii, które czyta się szybko, mogąc z powodzeniem przeminąć kilka stron – niczego nie tracąc. O szczęściu, które wiele może mieć wymiarów, o uczciwości, która zawsze się opłaca i o tym, że przed strzałą Amora nie da się obronić. Dla poszukiwaczek wakacyjnych lektur. Choć jak sugeruje sam tytuł, u boku książki można się pięknie zapomnieć, ale i w podobnym stylu zapomina się o niej po zamknięciu ostatniej strony.

wydawnictwo: Kobiece
seria: Bracia Maddox (tom 1)
kategoria: romans
ilość stron: 392
data wydania: 17 czerwca 2020

Tę książkę oraz inne nowości znajdziecie na TaniaKsiazka.pl, w księgarni internetowej, która przeznaczyła niniejszy egzemplarz do recenzji. Serdecznie dziękuję.

11 komentarzy:

 1. Jak widzę, to książka idealna na wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie na takie historie szkoda mi czasu. Wolę jednak lektury, które pomimo lekkości, wnoszą coś istotnego do mojego życia. Nudy nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od czasu do czasy lubię sięgnąć po takie lekkie książki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Do czytania na plaży w słońcu będzie doskonała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak kolejna, przewidywalna historia, to ja mówię pas. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już mam listę książek, które chcę przeczytać przez najbliższy czas, ale ta również prezentuję się lekko i ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie czytałam takich lekkich, relaksujących romansów, koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciągnęło mnie do tej książki po przeczytaniu zapowiedzi, ale wciąż się jeszcze waham :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Very interesting post! Thanks for the information! ✔️✔️✔️ Have a great week! 🌺🌺🌺

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam wszystkich, nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do tego stopnia, że ​​mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu mój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, sam zrobił większość rzeczy, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mnie, że powinienem spodziewać się dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Zaklinacza Zaklęć, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...